IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
    За мен, въпреки че имам акции, дивидент никога не е бил в картите. Тези мажоритари не даваха дивидент, когато 85% от него щеше да се върне при тях, та сега ли, когато са малко над 60%.
    Аз продължавам да се учудвам на хората инвестирали в ПИБ и ЦКБ, че очакват дивидент когато до сега никога не е даван такъв ! Спекулативни играчи до някъде мога да ги разбера, но за инвеститор е безсмислено да се кибичи тук и да си губи времето ! Вижте по Европа има толкова бели и нормални банки с редовен дивидент, избора е огромен ! Само за пример ще дам всички големи френски банки са с отличен дивидент !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
      Момци, по-спокойно.

      Според мен има реален шанс да се разберат и всички потенциални рискове от статията да не се материализират.
      сигурно ще има някакво отписване, но какво ще е. Не знам колко е средно процентите на лоши кредити, но по спомен едни 10% процента мисля, че са нормални за ПИБ. Ако приемем, че общо екпозицията е била 300млн. значи едни 30млн. си е нещо нормално ...

      Коментар


      • За мен, въпреки че имам акции, дивидент никога не е бил в картите. Тези мажоритари не даваха дивидент, когато 85% от него щеше да се върне при тях, та сега ли, когато са малко над 60%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex
          Тук ПР отдела на банката се развихри...
          Е то не може само от Капитал да пропагандират едната гледна точка всяка история си има поне 2 гледни точки.

          Коментар


          • За съжаление да. Стабилни ръстове по всички ключови пера и никакъв дивидент.

            Но според мен тук по-скоро регулаторът не им позволява.

            Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

            И да има и да няма банката кърти с отчети, а кибиците си остават само с гледането.
            The weak are meat and the strong do eat.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
              Момци, по-спокойно.

              Според мен има реален шанс да се разберат и всички потенциални рискове от статията да не се материализират.
              И да има и да няма банката кърти с отчети, а кибиците си остават само с гледането.

              Коментар


              • Момци, по-спокойно.

                Според мен има реален шанс да се разберат и всички потенциални рискове от статията да не се материализират.

                The weak are meat and the strong do eat.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Cъни Разгледай мнение
                  Основният въпрос от статията, според мен, е дали банката си решава проблемите или ги прехвърля в бъдещето
                  Според мен искането на несъстоятелност говори, че от ПИБ си търсят парите и си защитават интересите. Всяка една банка от топ 6 има поне по няколко такива кредити. И си търси правата до дупка...

                  Коментар


                  • Основният въпрос от статията, според мен, е дали банката си решава проблемите или ги прехвърля в бъдещето

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                      Тя може и да прави обаче за акционерите остава един голям х**.
                      А и няма как да е,когато г-н Георгиус е отсреща.
                      Стига с тези приказки за дивиденти. Тук може да се печели от движението на цената на акцията.

                      По време на Ковид кризата и разпродажбите, цената падна до малко под 1,50 лв. за брой. След време, покрай записването на акции от страна на държавата на 5 лв., цената удари 3 лв.
                      След време цената падна под 2 лв., имаше сделки на около 1,80-1.90 лв. за брой и януари месец тази година, къде отиде цената на акцията..... над 3,30 лв. за брой, в следствие на положителните нагласи у купувачите, заради голямата печалба на банката.

                      Като цяло банковия сектор в България печели много добре. И другите публични банки, като Централна кооперативна банка и БАКБ, представят големи печалби в отчетите си, с големи ръстове спрямо предходната година, 2022 г.. И Тексим банк са на печалба.

                      Коментар


                      • от инфото, което не е достатъчно, за мен не е ясно дали ще има отписване и колко ще е. И никой не знае, защото ще има дела .. но няма да е с тази сума спомената като експозиция(което мисля, че е подвеждащо в статията)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от borislav96202 Разгледай мнение
                          Банката прави около 0.90 лв. печалба на акция, видно от последния отчет.
                          Явно е, че разпродажбите са следствие на новината във вестника.

                          И друг път е имало подбни новини около банката, а тя продължава да се развива, да трупа големи печалби и да е една от най-големите банки в България.
                          Тя може и да прави обаче за акционерите остава един голям х**.
                          А и няма как да е,когато г-н Георгиус е отсреща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                            От 3.30 до 2.20 за два дена.И кошмара продължава

                            Стискайте и няма да се плашите
                            По принцип съм забелязал ,че на нашета борса всичко трае по три дни. Така ,че не остана

                            Коментар


                            • До довечера може и на зелено да е ...

                              Коментар


                              • Банката прави около 0.90 лв. печалба на акция, видно от последния отчет.
                                Явно е, че разпродажбите са следствие на новината във вестника.

                                И друг път е имало подбни новини около банката, а тя продължава да се развива, да трупа големи печалби и да е една от най-големите банки в България.

                                Коментар

                                Working...
                                X