IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
    Такъв голям спад не е случаен ! Голяма подплашена риба разтоварва тук.
    Но вие стискайте
    По-скоро е обратното -- трендът е устойчив, а разтоварването е случайно и е около консолидиращото ниво от около 2.5, което винаги е било с най-голям обем последните няколко години. Ако приемем, че сериозните обезценки са само в С.Г. Груп и няма други бомби, цена от под 4 е смешна и няма да е задълго.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
      Как пък толкова години все манипулации вървят за тази баНка, винаги всичко ѝ е било точно, не са я спасявали...
      Да се чуди човек просто
      Много хора са си взели пуканки, зпато, сребро и швейцарци и гледат прожекцията:-)

      Коментар


      • Такъв голям спад не е случаен ! Голяма подплашена риба разтоварва тук.
        Но вие стискайте

        Коментар


        • Само ББР или други да не пазаруват на 15, защото ни пречат да влезем в ЕЗ...Както преди пречиха за ЕРМ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
            Как пък толкова години все манипулации вървят за тази баНка, винаги всичко ѝ е било точно, не са я спасявали...
            Да се чуди човек просто
            Че има проблем - има. Че Капитал решиха да се активизират на другата сутрин след отчета - имат си и те игра... Дайте обаче, да не генерализираме, че тва е най-лошата банка, а всички останали големи западни, дето точат милиарди от българския пазар, са цветя и рози. Собствениците е ясно, че никой не ги обича и че, за жалост, нямат и капка намерение да се развиват прозрачно като публична компания, в която печалбите се споделят и с нас - малцината ентусиасти на пазара.
            И въпреки всичко -- акцията е подценена -- в пъти. И играта е такава, че чисто като имидж тук залогът е голям. Очаквам още тази година да е поне по 2 цена, която е към момента.
            Last edited by lefti; 05.02.2024, 19:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение

              Това, тук ми звучи, като пълна спекулация с фактите. Коя бомба точно е гръмнала? Имаме една вестникарска статия, която отразява фактите манипулативно (вероятно поръчково)
              Как пък толкова години все манипулации вървят за тази баНка, винаги всичко ѝ е било точно, не са я спасявали...
              Да се чуди човек просто

              Коментар


              • Банката има:
                BVPS - 9,88 лв това е счетоводната стойност
                при цена затваря 2,38 P/B e 0,24 ;-)
                Само за справка!
                Много вероятно по ситуацията да има провизии ;-)
                137 168 мил е Обезценката от последния отчет.
                Last edited by dido_yord; 05.02.2024, 18:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MarkoVanBasten Разгледай мнение

                  Това е точно така, но по-страшно. Явно проблемните кредити е трябвало да се покрият за да се изчисти баланса за влизане в еврозоната. Обаче влизането се отложи и бомбата гръмна предварително. Сега имам едно усещане, че пак ще я спасяват с парите на данъкополатците в името на по-висшата цел. ББР може да купи още едно пакетче ама този път на 10 лева и нещо подобно...
                  Това, тук ми звучи, като пълна спекулация с фактите. Коя бомба точно е гръмнала? Имаме една вестникарска статия, която отразява фактите манипулативно (вероятно поръчково). Вярно е, че на Борсата е продават очаквания, но следва те са поставени на някакъв фундамент, а не на страх и паника. Който смята FIB за баМка, може просто да не инвестира тук. Хейтът тук намирам, само и единствено за манипулиране на аудиторията с цел накакъв допълнителен дивидент (на, или извън Борсата). На мен лично НИКОГА не ми се е случвало да дам негативен коментар по отношение на някоя акция. Не ме кефи мажоритаря, политиката на компанията ... чао, довиждане и край. Останалите, като (ако) стигнат до моите изводи ще напраят същото (само че на по късен етап). Няма драма. ... Колкото до това с 10-те левчета, Вие виждали ли сте колко е счетоводната стойност тук?
                  Но кой съм аз, че да съдя когото и да било ... Пазарът винаги наказва онези, които играят срещу него ... всичко е въпрос на хоризонт. Много ми хареса една мисъл от испански сериал ... "Ако Колумб беше, като вас никога нямаше да открие Америка"...

                  Коментар


                  • -28% за една (първата) седмица.
                    Инвестицията тук предлага безплатни уроци по каляване на нервите и изграждане на здрав психо статус въпреки всичко
                    Last edited by danetha; 05.02.2024, 17:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                      Не е проблема в размера на загубата - на всеки се случва, а в това че отново се напомни как се работи в българските банки и тук в частност - кредитираме напоително "несвързано" лице в което "погребваме скелетите" и "гримираме" грозното в баланса.
                      Това е точно така, но по-страшно. Явно проблемните кредити е трябвало да се покрият за да се изчисти баланса за влизане в еврозоната. Обаче влизането се отложи и бомбата гръмна предварително. Сега имам едно усещане, че пак ще я спасяват с парите на данъкополатците в името на по-висшата цел. ББР може да купи още едно пакетче ама този път на 10 лева и нещо подобно...

                      Коментар


                      • Този тежкар дето излиза така брутално -1000% е на голяма загуба.Сега въпроса е 2,3 да се остиска и само този чиляк вляво с 11000 то х.бр няма да е достатъчен май..
                        Last edited by X_Y; 05.02.2024, 15:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

                          BIRD и те претоплят манджата.Дубай,апартаменти,манекенки ,„митичния кипърец“.И някой сипе и сипе
                          Което за какво иде реч? Поредната режисура ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                            Не е проблема в размера на загубата - на всеки се случва, а в това че отново се напомни как се работи в българските банки и тук в частност - кредитираме напоително "несвързано" лице в което "погребваме скелетите" и "гримираме" грозното в баланса.
                            BIRD и те претоплят манджата.Дубай,апартаменти,манекенки ,„митичния кипърец“.И някой сипе и сипе

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

                                Каквато и да е загубата от С.Г., а аз не вярвам да е голяма (под 100 милки) за няколко месеца се избива..... все пак бамката прави по 140 милки на година чисто!!!
                                Не е проблема в размера на загубата - на всеки се случва, а в това че отново се напомни как се работи в българските банки и тук в частност - кредитираме напоително "несвързано" лице в което "погребваме скелетите" и "гримираме" грозното в баланса.

                                Коментар

                                Working...
                                X