IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение

    Стига вече с този Капитал! Ти да си видял статия в Капитал за лошите кредити на УниКредит Булбанк, ОББ или Пощенска банка? Няма и да видиш, защото тези 3 банки са им щедри рекламодатели! Само знаят да пишат за ББР и ПИБ! Да им имам псевдо-журналистиката.
    Разбирам те напълно, истината боли ! Сигурно Капитал ти е виновен и за ниската цена на акциите ? Хубаво е да се замислиш защо всички български банки са толкова ниско оценени ! Те и за КТБ хората се дразниха защо така се пишело пък накрая всички се питаха защо така стана !
    И се надявам да не ме трият тук, защото истината трябва да се казва, а не да се крие и потулва ! Разбирам болката на имащите акции, но не писането по медиите им е проблема !

    Коментар


    • Обожавам ги тези седмични рейдове )))))

      Коментар


      • Браво на взелите по 2,20-2,30 за хартийка ;-)

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	fib.jpg
Views:	1
Size:	69.1 КБ
ID:	4154102

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

            Абе вие забравяте, че живеете в България ! Ето ти един пример сравнително пресен, а такива има много !

            https://www.capital.bg/biznes/finans...unstrakshun_i/




            За тези, които не помнят, на 17 юни 2019 г. ББР отпуска 148.5 млн. лв. на "Роудуей кънстракшън" - наскоро създадена компания, косвено свързана с Румен Гайтански-Вълка и регистрирана на софийския бул. "Цариградско шосе" 48-50, където са ситуирани много официално притежавани от него фирми - включително и "Волф" АД. Целта на кредита е да се финансира до 90% от цената за придобиване на 5 112 240 акции, или 99.615% от капитала на "Пътстройинженеринг". Те са собственост на "Био майнинг", което на свой ред е официално притежавано от Гайтански.
            Така в резултат на операцията от ББР излизат 150 млн. лв. и отиват към приближения до Ахмед Доган бизнесмен. Сделката още тогава будеше недоумение как е обезпечена, тъй като финансовите отчети на "Пътстройинженеринг" по никакъв начин не можеха да оправдаят оценка 165 млн. лв. - за 2018 г. фирмата от момчилградското село Груево отчита 16.5 млн. лв. активи, 13.6 млн. лв. приходи и едва 13 хил. лв. счетоводна печалба, като дава работа на около 170 души.
            Стига вече с този Капитал! Ти да си видял статия в Капитал за лошите кредити на УниКредит Булбанк, ОББ или Пощенска банка? Няма и да видиш, защото тези 3 банки са им щедри рекламодатели! Само знаят да пишат за ББР и ПИБ! Да им имам псевдо-журналистиката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              а знаеш ли какво се е случило със всичките пакети от кредити взети от колекторите? Би трябвало те или парите от тях да са залога ..
              + дали ЮЛ с капитал 2 може да тегли милиони кредити?
              Абе вие забравяте, че живеете в България ! Ето ти един пример сравнително пресен, а такива има много !

              https://www.capital.bg/biznes/finans...unstrakshun_i/




              За тези, които не помнят, на 17 юни 2019 г. ББР отпуска 148.5 млн. лв. на "Роудуей кънстракшън" - наскоро създадена компания, косвено свързана с Румен Гайтански-Вълка и регистрирана на софийския бул. "Цариградско шосе" 48-50, където са ситуирани много официално притежавани от него фирми - включително и "Волф" АД. Целта на кредита е да се финансира до 90% от цената за придобиване на 5 112 240 акции, или 99.615% от капитала на "Пътстройинженеринг". Те са собственост на "Био майнинг", което на свой ред е официално притежавано от Гайтански.
              Така в резултат на операцията от ББР излизат 150 млн. лв. и отиват към приближения до Ахмед Доган бизнесмен. Сделката още тогава будеше недоумение как е обезпечена, тъй като финансовите отчети на "Пътстройинженеринг" по никакъв начин не можеха да оправдаят оценка 165 млн. лв. - за 2018 г. фирмата от момчилградското село Груево отчита 16.5 млн. лв. активи, 13.6 млн. лв. приходи и едва 13 хил. лв. счетоводна печалба, като дава работа на около 170 души.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                Само времето ще покаже. Досегашните юридически ходове на едната страна лично мен не ме кара да съм оптимист. Чудя се как може да се вземат на бедняка цървулите. ЮЛ с капитал 2 лв да кажем:-)
                а знаеш ли какво се е случило със всичките пакети от кредити(лоши) взети от колекторите? Би трябвало те или парите от тях да са залога ..
                + дали ЮЛ с капитал 2 може да тегли милиони кредити?
                Last edited by petyob; 07.02.2024, 17:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  И за двете страни. Тоя който е давал да е мислил. Тая сделка не беше пазарна още от самото начало. Направиха я за да изчустят балансите преди държавата да я спаси за трети път. Така, че колекторите и банката си направиха взаимна услуга.Просто сега една от двете страни се опитва да предоговаря, защото си мисли, че е в по-добри условия от началото.
                  Само времето ще покаже. Досегашните юридически ходове на едната страна лично мен не ме кара да съм оптимист. Чудя се как може да се вземат на бедняка цървулите. ЮЛ с капитал 2 лв да кажем:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    Най-доброят вариант за кои?
                    За който има да дава пари или за който има да взема?
                    И за двете страни. Тоя който е давал да е мислил. Тая сделка не беше пазарна още от самото начало. Направиха я за да изчустят балансите преди държавата да я спаси за трети път. Така, че колекторите и банката си направиха взаимна услуга.Просто сега една от двете страни се опитва да предоговаря, защото си мисли, че е в по-добри условия от началото.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      Най-добрия вариант е да преговарят и да се договорят. Иначе ....сагата на хиподрума в Банкя и ОББ мисля, че беше банката.
                      Най-доброят вариант за кои?
                      За който има да дава пари или за който има да взема?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        сигурно ще се точи, но мисля, че трябва да има начин законно да се противодейства на неплащане на кредити. Доколкото разбрах са открили нови фирми за да не се блокират парите там(явно имат такива и искат да продължават дейността си), но то ако е толкова лесно защо въобще някой си изплаща кредита? Според мен ще преговарят за редуциране накакво ...
                        Най-добрия вариант е да преговарят и да се договорят. Иначе ....сагата на хиподрума в Банкя и ОББ мисля, че беше банката.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                          След клането миналата седмица тези цифри са пълна фантастика !
                          Над 3лв и да иде някога ,няма да е близките 7-8 месеца.
                          По принцип, такива кланета са старт на многомесечен мечи пазар ! Подгответе се ....поне психически
                          Елхар, технически пътят е за нагоре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            Знаеш ли колко време ще се точи?
                            сигурно ще се точи, но мисля, че трябва да има начин законно да се противодейства на неплащане на кредити. Доколкото разбрах са открили нови фирми за да не се блокират парите там(явно имат такива и искат да продължават дейността си), но то ако е толкова лесно защо въобще някой си изплаща кредита? Според мен ще преговарят за редуциране накакво ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              вчера нали беше първото дело с колектора? Ние не знаем какво е станало, но някои знаят ...., и щом няма големи разпродажби, значи не е чак толкова зле ..
                              Знаеш ли колко време ще се точи?
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • вчера нали беше първото дело с колектора? Ние не знаем какво е станало, но някои знаят ...., и щом няма големи разпродажби, значи не е чак толкова зле ..

                                Коментар

                                Working...
                                X