IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    не допускам нищо за мозъка на управляващите ПИБ. Въпросът е как стоят нещата по документи.
    Аз лично съм убеден че една сюрия адвокати на ПИБ са по-умни и съобразителни от журналист в Бивол, който си мисли че ги е сгащил с 30мин цъкане в регистрите - за това и не само затова си мисля че има голяма игра от страна на Бивол и определено не го правят от любов към стабилната банкова система. Това не е достоверен източник за мен, както и един блог дето силно се активизира по темата ПИБ последната половин година, май затова съществува и той.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Помниш как Кремиковци беше купен от някакво физическо лице, съмняваш се че има 20-30 или 100 такива ли? Аз не се съмнявам, май ги вземаш хората имащи и управляващи банки за хора без грам мозък.
      не допускам нищо за мозъка на управляващите ПИБ. Въпросът е как стоят нещата по документи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не е така за офшорните фирми банките са длъжни да имат собствеността на фирмите до краен собственик. Това че дадено лице стои номинално не означава нищо. Ако обаче този георгиу или както там му бе името стои като краен собственик, то ПИБ са нарушили закона много яко. Ако този Георгиу не е краен собствени, но крайните собственици са свързани лица ПИБ отново е нарушила закона много яко. Единствения вариант да няма нарушение е ако крайните собственици са различни и е било въпрос на малшанс че този Георгиу се е оказал номинално лице на всичките тези фирми. Е сори ама чак такова голямо съвпадение ми се струва много малко вероятно. Как пък от хилядите адвокати в Кипър ПИБ е нацелвала все фирми които са все на Георгиу.
        Помниш как Кремиковци беше купен от някакво физическо лице, съмняваш се че има 20-30 или 100 такива ли? Аз не се съмнявам, май ги вземаш хората имащи и управляващи банки за хора без грам мозък.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Не е така за офшорните фирми банките са длъжни да имат собствеността на фирмите до краен собственик. Това че дадено лице стои номинално не означава нищо. Ако обаче този георгиу или както там му бе името стои като краен собственик, то ПИБ са нарушили закона много яко. Ако този Георгиу не е краен собствени, но крайните собственици са свързани лица ПИБ отново е нарушила закона много яко. Единствения вариант да няма нарушение е ако крайните собственици са различни и е било въпрос на малшанс че този Георгиу се е оказал номинално лице на всичките тези фирми. Е сори ама чак такова голямо съвпадение ми се струва много малко вероятно. Как пък от хилядите адвокати в Кипър ПИБ е нацелвала все фирми които са все на Георгиу.
          Аз лично нямам идея....но съм чувал, че уличките в Кипър били тесни ...
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Започвам с това че е хубаво и трябва регулаторите да си вършат работата и да пресичат всякакви опити за заобикаляне на законите, както при тази банка, така и при другите банки (особено пък с бг собственост, където нещата съм някак си убеден че не са в по-малки размери отколкото тук), също при пенсионни фонсове и застрахователи - навсякъде трябва да вземат да си вършат работата регулаторите!!!

            И сега за това дето пише рогатия сайт.
            Равновесие, наистина ли вярваш в това дето са обявили от там - че ПИБ нямат грам мозък в главата си и са дали кредити на хиляда дружества собственост на едно лице в офшорна дестинация?!?!?!? 100%ов абсурд е това, личното ми предположение е че това лице е адвокат който според тамошното законодателство представлява компанията и няма никаква реална връзка със собствеността на дружеството и едното може да е твое, другото мое, третото на някой друг от форума - ама в графаката представляващ/собственик да излиза това име.

            Мен ако питате, трябва да се забрани изцяло офшорния статут, но това е един световен бич и няма кой да се бори с него освен политиците, а те са най-големите печеливши от това положение.
            Не е така за офшорните фирми банките са длъжни да имат собствеността на фирмите до краен собственик. Това че дадено лице стои номинално не означава нищо. Ако обаче този георгиу или както там му бе името стои като краен собственик, то ПИБ са нарушили закона много яко. Ако този Георгиу не е краен собствени, но крайните собственици са свързани лица ПИБ отново е нарушила закона много яко. Единствения вариант да няма нарушение е ако крайните собственици са различни и е било въпрос на малшанс че този Георгиу се е оказал номинално лице на всичките тези фирми. Е сори ама чак такова голямо съвпадение ми се струва много малко вероятно. Как пък от хилядите адвокати в Кипър ПИБ е нацелвала все фирми които са все на Георгиу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              А Бивол твърди че доказателствата са точни и съм склонен да им вярвам, поне до като не се докаже че не са точни.
              Започвам с това че е хубаво и трябва регулаторите да си вършат работата и да пресичат всякакви опити за заобикаляне на законите, както при тази банка, така и при другите банки (особено пък с бг собственост, където нещата съм някак си убеден че не са в по-малки размери отколкото тук), също при пенсионни фонсове и застрахователи - навсякъде трябва да вземат да си вършат работата регулаторите!!!

              И сега за това дето пише рогатия сайт.
              Равновесие, наистина ли вярваш в това дето са обявили от там - че ПИБ нямат грам мозък в главата си и са дали кредити на хиляда дружества собственост на едно лице в офшорна дестинация?!?!?!? 100%ов абсурд е това, личното ми предположение е че това лице е адвокат който според тамошното законодателство представлява компанията и няма никаква реална връзка със собствеността на дружеството и едното може да е твое, другото мое, третото на някой друг от форума - ама в графаката представляващ/собственик да излиза това име.

              Мен ако питате, трябва да се забрани изцяло офшорния статут, но това е един световен бич и няма кой да се бори с него освен политиците, а те са най-големите печеливши от това положение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от potten Разгледай мнение
                Виж, аз тук никого не обиждам, а ти го правиш.
                Я ми кажи, къде в това изявление видя думата която нарочно поставих в кавички, и която ти използва в п-предния си пост, а именно "криминална"? Е за тази дума питах. То ясно, че за банките всяко по-голямо теглене на пари се тълкува катоатака, защото те повече обичат да събират пари. Но тегленето на пари от банките не е "криминална" дейност.
                Айде като си толкова отворен, чети;
                ПРЕССЪОБЩЕНИЕ

                27 юни 2014 г.

                Уважаеми дами и господа,

                БНБ неведнъж е подчертавала, че българската банкова система има добри показатели и функционира гладко и безпроблемно. Въпреки това в последните дни се прави опит за дестабилизация на държавата чрез организирана атака срещу български банки, без каквито и да е основания. От вчера, насочена към една от най-големите от тях – Първа инвестиционна банка, тази атака се провежда чрез епидемия от слухове и злонамерени публични изказвания. Подобни криминални действия са пряко насочени срещу спестяванията на всеки български гражданин и срещу финансовата стабилност като основен елемент от националната сигурност на страната.

                Българската народна банка заявява категорично, че ще използва всички свои средства и ресурси, за да гарантира спестяванията на хората.

                Обръщаме се към парламента, правителството и президента на страната за подкрепа на нашите действия в защита на финансовата и банковата стабилност за доброто на България и нейните граждани.

                Настояваме компетентните органи, в това число прокуратура, МВР и ДАНС да приложат цялата строгост на закона срещу разпространителите на неверни и злонамерени слухове и спекулации.

                http://www.bnb.bg/PressOffice/POPres...PR_20140627_BG
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Една седмица ми се вижда разумен срок да проверят данните. И да, БНБ трябва да се обяснява на всеки маргинален сайт, ако маргиналния сайт е изкарал доказателства за грандиозно нарушение на банковите закони. Които точно БНБ трябва да следи да се спазват.

                  А Бивол твърди че доказателствата са точни и съм склонен да им вярвам, поне до като не се докаже че не са точни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Работата на БНБ е да контролира банките. В случая БНБ е длъжна в максимално кратки срокове да каже какво се случва и какво ще предприеме спрямо ПИБ ако данните са вярни. БНБ трябва да спазва закона като всяка друга институция и ако в случая си мълчи то рискува да предизвика с мълчанието си изключително вредни за всички последствия.
                    Нали не очакваш утре БНБ да излязат и да коментират? Ще проверят и ще излязат да говорят като има какво да кажат. Сега какво да кажат? Има една табличка с едни данни, води се следствие! А и представяш ли си БНБ как почват да се обясняват на всеки маргинален сайт, който говори глупости с идеята само да си вдигне рейтингчето. Както се вижда обаче нещата си отиват към яката манипулация от страна на Бивол. В темата между другото яко се е напълнило с тролчета с по 30-40 мнения, обаче много компетентни и изведнъж се хиперактивизират. Не знам дали това няма връзка, че на мен почва много да ми насмърдява всичко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                      Бивол вече падат до низините на елементарността. Сериозно ли смятат, че нормалните мислещи хора ще се вържат на тия глупости. То пълно с кредити от 2004, 2006, 2003. Тия пари са върнати и са забравили изобщо за тях. Май нещо тезата им за източване почна сериозно да се пропуква и сами си го знаят и сега гледат просто да насаждат откровена омраза. До кога смятат обаче ДАНС да спят обаче? Бивол са за затвор.
                      Не знам какво озтначава "нормални и мислещи хора" по твоите стандарти, но една 30 минутна проверка в ТР показва, че от всички кредити преди 2010 година в списъка, около стотина милиона може да се каже, че вече не съществуват - изплатени например. Макар че в тази сумя влиза и един от залозите за 30 млн на Пътстройинженеринг, който е заради дълг на Холдинг Пътища на тази стойност. Него как са си го прибрали незнам.

                      Така че хайде стига с тези общи изказвания за нормални, мислещи и т.н. хора. Поне се напъни да си защитиш инвестицията, ако имаш такава, а не си от ПР отдела на банката. Не се обиждай, но досега не съм видял никой тук да отрича конкретен заем, залог и т.н. Само приказки ангро.

                      А Бивол че са се увлекли е ясно. Но и всички журналя са склонни да се хвърлят в дълбокото на материя, която е доста по-сложна отколкото изглежда.
                      Това не означава обаче, че всичко трябва да отхвърли с пренебрежение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от орк Разгледай мнение
                        http://www.mediapool.bg/prokuraturat...ews217349.html

                        2008 не се научиха и явно продължават все така мизерно... тези 46 млн евро ми приличат на директно отписване от капитала...
                        Освен ако са спазили закона и са ги отписали още миналата година
                        Да видим БНБ само с това ли ще приключат
                        Тук нещата винаги са били в двете крайности, предполагам помните, Кремиковци и ОЦК, също Юнионбанк и земите край Варна /Южен поток/. Харесва им да са винаги на върха на бръснича. Нямам акции и нямам и препоръки, просто спомени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tonibg Разгледай мнение
                          Абсолютно си прав, но имаше една приказка .....

                          "....
                          Имало една време едно овчарче, което много лъжело. Всеки ден! И всеки ден някой се хващал на лъжите му и му се притичвал на помощ. Така докато един ден хората просто спрели да му обръщат внимание. И точно тогава се случило нещастието. Овчарчето наистина имало нужда от помощ, но нямало кой да му помогне. И то било изядено от вълк. ..."
                          Глупости, то вълци не останаха, ...но в днешно време прасетата са по-хищни
                          Last edited by Protokol; 24.01.2015, 15:34.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Работата на БНБ е да контролира банките. В случая БНБ е длъжна в максимално кратки срокове да каже какво се случва и какво ще предприеме спрямо ПИБ ако данните са вярни. БНБ трябва да спазва закона като всяка друга институция и ако в случая си мълчи то рискува да предизвика с мълчанието си изключително вредни за всички последствия.
                            Абсолютно си прав, но имаше една приказка .....

                            "....
                            Имало една време едно овчарче, което много лъжело. Всеки ден! И всеки ден някой се хващал на лъжите му и му се притичвал на помощ. Така докато един ден хората просто спрели да му обръщат внимание. И точно тогава се случило нещастието. Овчарчето наистина имало нужда от помощ, но нямало кой да му помогне. И то било изядено от вълк. ..."

                            Коментар


                            • Работата на БНБ е да контролира банките. В случая БНБ е длъжна в максимално кратки срокове да каже какво се случва и какво ще предприеме спрямо ПИБ ако данните са вярни. БНБ трябва да спазва закона като всяка друга институция и ако в случая си мълчи то рискува да предизвика с мълчанието си изключително вредни за всички последствия.

                              Коментар


                              • А бе хора, от юни до декември 2014 не се ли наслушахте на съобщения от БНБ и КФН

                                Коментар

                                Working...
                                X