IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Еми най-евтината акция на пазари ни е според мен. Няма всеки път да има големи провизии... като светне в отчета реалната печалба никой вече няма да дава пакетчета на тия цени
    Няма всеки път. Просто тези 1 и нещо милиарда свързани като ги провизират и реално няма да и остане никакъв собствен капитал. А до момента никой не е отрекъл тази сериозна експозиция към свързани лица.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
      Тея 20 Т ти ли ги взе
      Еми най-евтината акция на пазари ни е според мен. Няма всеки път да има големи провизии... като светне в отчета реалната печалба никой вече няма да дава пакетчета на тия цени

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Еми колеги постигнах си целта - ПИБ да стане най-тежка акция в портфейла ми. Ралито може да започва
        Тея 20 Т ти ли ги взе

        Коментар


        • Еми колеги постигнах си целта - ПИБ да стане най-тежка акция в портфейла ми. Ралито може да започва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
            А пък може това да е обезценено...това е друга бира!
            Ясно че ако печалбата през 2013 не беше с еднократен ефект цената нямаше да е 2.50 а поне 10 лв.!
            - еднократен ефект има, но да не пренебрегваме факта, че за последните 7 години на криза собственият капитал на банката (неконсолидиран) нараства със средно 12,56% на година. Казано по друг начин - той се е удвоил: от 325 млн. през 2007 година до 728 млн. лева през 2014 г. В този ред на мисли в следващите три - четири години счетоводната стойност може да стигне 10 лева на акция без проблем, а колко ще бъде пазарната, може само да се гадае....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Като си пропуснал обезценката в неконс. да не си пропуснал и голямата печалба от покупката на Юнионбанк мин. година че праскаш такива луди сравнения!?
              А пък може това да е обезценено...това е друга бира!
              Ясно че ако печалбата през 2013 не беше с еднократен ефект цената нямаше да е 2.50 а поне 10 лв.!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                ... Просто се чудих от къде печалбата пада от 1.7 на 0.3 на акция...
                Като си пропуснал обезценката в неконс. да не си пропуснал и голямата печалба от покупката на Юнионбанк мин. година че праскаш такива луди сравнения!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                  Изтървал съм ги в неконсолидирания...те не че имат какво кой знае да консолидират де! Просто се чудих от къде печалбата пада от 1.7 на 0.3 на акция...не че при 2.50 за акция това не е 12% рентабилност просто ме стресна числото! Не си спомням някой друг да е правил такива обезценки!
                  Даже и БАКБ, които бяха напращяни с несъбираеми кредити и те не са записвали такива обезценки!
                  Ами като влезем в Европейския банков надзор ще видиш доста банки в страната да го правят (така де, това си е мое мнение)

                  Коментар


                  • Ами като ги надзирават ,кво да правят ,да изплющят една голяма печалба ли искаш
                    Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                    Изтървал съм ги в неконсолидирания...те не че имат какво кой знае да консолидират де! Просто се чудих от къде печалбата пада от 1.7 на 0.3 на акция...не че при 2.50 за акция това не е 12% рентабилност просто ме стресна числото! Не си спомням някой друг да е правил такива обезценки!
                    Даже и БАКБ, които бяха напращяни с несъбираеми кредити и те не са записвали такива обезценки!

                    Коментар


                    • Мито, не казвам дали са стабилни или не, а просто, че при тях това не е потвърдено от ЕК. Нали уж за това искаме да влизаме в Европейския банков надзор.
                      Дръзновенн, че да не казвам, че фактите не са реални? Само тълкованието ти е малко нереално. Но и ти си явно забавен човек

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                        Абе Юнайтед ти следиш ли изобщо отчетите на банката бре и форумът тук? Тая обезценка излезе още в неконсолидирания отчет на банката. Най-вероятно от ЕК са искали някои кредити, които им са се виждали по-рискови да ги вкарат като обезценки. Не виждам драмата на живота ти тук, a просто доказателство, че ПИБ е единствената банка в страната пряко наблюдавана от ЕК. Това, че са с 300 мил. обезценки и все пак правят 30 млн. печалба си е доста добър сигнал, че като се появят някакви купувачи на нащо БФБ ще е ясно от кои хартии ще почнат покупките. А на Мито до довечера ще му се привидят и трилиони обезценки
                        Изтървал съм ги в неконсолидирания...те не че имат какво кой знае да консолидират де! Просто се чудих от къде печалбата пада от 1.7 на 0.3 на акция...не че при 2.50 за акция това не е 12% рентабилност просто ме стресна числото! Не си спомням някой друг да е правил такива обезценки!
                        Даже и БАКБ, които бяха напращяни с несъбираеми кредити и те не са записвали такива обезценки!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                          За инфо от вътре им знаеш централата къде е иди и ги питай. Аз им следя докладите и информацията, която излиза за банката. Нормално е като имам акции тук да си следя инвестицията и да си я защитават от такива тролчета като теб
                          Ама Кой плюе не виждаш ли ЦЕЛИЯТ СИ КАПИТАЛОВ ПАЗАР, какво има да се плюе след като явно ПАЗАРА Е ПАРАЗИТЕН и така няма как да продължава. В такъв пазар винаги ще има Практики, КОИТО НАЙ МАЛКО ОЩЕТЯВАТ АКЦИОНЕРИТЕ.. А КАКВО ДА ГОВОРИМ ЗА ДВИЖЕНИЕТО НА КАПИТАЛИ????
                          Last edited by X_Y; 05.03.2015, 11:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                            Ооо Фанто - welcome back
                            Стара лисица си ти дебнеш като почне някаква атака и веднага си отпред
                            Как мина днес оперативката - накаде духа вятъра според хората отвътре?

                            За инфо от вътре им знаеш централата къде е иди и ги питай. Аз им следя докладите и информацията, която излиза за банката. Нормално е като имам акции тук да си следя инвестицията и да си я защитават от такива тролчета като теб
                            Last edited by X_Y; 05.03.2015, 11:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                              Пич, това е стандартна процедура. Ако имаха ЕК съмнения нямаше да разрешат подкрепата за банката. Когато се използват публични средства винаги ЕК слагат свой представител, за да се следи дали се изпълнява приетия план. Кефи ме обаче как изопачаваш информацията. Вместо да се радваш, че в България най-после имаме една стабилна банка, което се гарантира от ЕК, ти седиш и се чудиш какви глупости да измислиш, че да плюеш. Нещо май нямаш кеш да си купиш акции в ниското, а?

                              *Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                              Елементарно мислене.. пак, защо... Не измислям нищо... само РЕАЛНИ ФАКТИ.Ако не ти харесват, защо пък си мислиш, че точно аз нямам пари за ниските цени според теб тук? хахахахах

                              СМЕШНО Е ВЕЧЕ..

                              Коментар


                              • :
                                Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                                Пич, това е стандартна процедура. Ако имаха ЕК съмнения нямаше да разрешат подкрепата за банката. Когато се използват публични средства винаги ЕК слагат свой представител, за да се следи дали се изпълнява приетия план. Кефи ме обаче как изопачаваш информацията. Вместо да се радваш, че в България най-после имаме една стабилна банка, което се гарантира от ЕК, ти седиш и се чудиш какви глупости да измислиш, че да плюеш. Нещо май нямаш кеш да си купиш акции в ниското, а?

                                *Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                                Фанте, демек искаш да кажеш че другите баММки не са стабилни зашото ЕК не ги надзирава??
                                Внимавай какво говориш като защитаваш ПИБа

                                Коментар

                                Working...
                                X