IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
    Ами аз като нямам акции по някоя позиция и не влизам да коментирам там. За това и не мога да те разбера, хем не харесваш позицията хем висиш тук. Не би ли трябвало да си гледаш твоите инвестиции? Или съм в грешка и имаш акции тук?
    Е значи сме различни
    Аз влизам и коментирам без да имам акции.
    Просто мнение изказвам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
      Ооо Фанте, приятелю пак си ми контра
      Нямам против ВАС бъдете 150 % напред само си изказвам мислите
      Приеми го като един вид отдушник - а така зная че и ти скоро ще се появиш тук
      Ами аз като нямам акции по някоя позиция и не влизам да коментирам там. За това и не мога да те разбера, хем не харесваш позицията хем висиш тук. Не би ли трябвало да си гледаш твоите инвестиции? Или съм в грешка и имаш акции тук?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        "Кучетата си лаят, керванът си върви".. така е било, така и ще бъде

        Да споделя още един силен мотив да вляза мощно тук:
        При възхода, в началото на 2014-та и после по време на паниката през юни, големи пакети акции бяха купени от ПФ (всеки може да провери в излезлите им отчети). Алианц, Ай ен джи и Родина вече държат около 1/3 от фри флота тук. Така акцията се изчисти от "треперещи ръчички", останаха много малко акции у спекуланти и няма кой да пречи на предстоящия възход.
        Отделно, до месец като се изясни ПФ - реформата и се види че почти никакви пари няма да напуснат УПФ, можем да очакваме мощно рамо от институционалите

        А гадулките нека си бучат и квичат.... тепърва ще им става все по-жежко
        Каква реформа в ПФтата - идеята беше да им се преберат едни пари за да не фалираме
        Като не мина това опитаха със заема - никаква реформа в ПФтата няма да има
        Егати Великия ИнФФФеститор щом и това не си вденал

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
          Мито пак ли ти поплюваш тук Гледам си си намерил съмишленик в тезите за глобалната конспирация срещу, теб и цялото човечество. Така и не разбрах, сега ти като нямаш акции тук, защото постоянно се появяваш в тази тема и плюеш? Хубаво, като смяташ, че сме глупави и сме си дали парите на вятъра, това са си нашите пари и си е наш проблем. Не помня да аз или някой друг от тук да ти е искал компетентното мнение. Равносметката обаче е, че от миналата седмица насам сме на + с 15%. А ти пак хулиш.
          "Кучетата си лаят, керванът си върви".. така е било, така и ще бъде

          Да споделя още един силен мотив да вляза мощно тук:
          При възхода, в началото на 2014-та и после по време на паниката през юни, големи пакети акции бяха купени от ПФ (всеки може да провери в излезлите им отчети). Алианц, Ай ен джи и Родина вече държат около 1/3 от фри флота тук. Така акцията се изчисти от "треперещи ръчички", останаха много малко акции у спекуланти и няма кой да пречи на предстоящия възход.
          Отделно, до месец като се изясни ПФ - реформата и се види че почти никакви пари няма да напуснат УПФ, можем да очакваме мощно рамо от институционалите

          А гадулките нека си бучат и квичат.... тепърва ще им става все по-жежко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
            Мито пак ли ти поплюваш тук Гледам си си намерил съмишленик в тезите за глобалната конспирация срещу, теб и цялото човечество. Така и не разбрах, сега ти като нямаш акции тук, защото постоянно се появяваш в тази тема и плюеш? Хубаво, като смяташ, че сме глупави и сме си дали парите на вятъра, това са си нашите пари и си е наш проблем. Не помня да аз или някой друг от тук да ти е искал компетентното мнение. Равносметката обаче е, че от миналата седмица насам сме на + с 15%. А ти пак хулиш.
            Ооо Фанте, приятелю пак си ми контра
            Нямам против ВАС бъдете 150 % напред само си изказвам мислите
            Приеми го като един вид отдушник - а така зная че и ти скоро ще се появиш тук

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
              Евала за смелия пост дано не го забършат админите.
              "Все доста тежки и рискови процедури." след които края е неизбежен това е моето скромно лично мнение
              Мито пак ли ти поплюваш тук Гледам си си намерил съмишленик в тезите за глобалната конспирация срещу, теб и цялото човечество. Така и не разбрах, сега ти като нямаш акции тук, защото постоянно се появяваш в тази тема и плюеш? Хубаво, като смяташ, че сме глупави и сме си дали парите на вятъра, това са си нашите пари и си е наш проблем. Не помня да аз или някой друг от тук да ти е искал компетентното мнение. Равносметката обаче е, че от миналата седмица насам сме на + с 15%. А ти пак хулиш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                точно така - лека поправка до 7 или 8 според мен
                Сега вече съм сигурен - Пешо МлЕкото се е завърнал.
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                  То некои вече се пенсионираха от чакане да дойде края на тоя или оня. Сигурно до 6 месеца ще падне и борда, според теб, а еврото ще скочи до 20 лв.
                  точно така - лека поправка до 7 или 8 според мен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                    Евала за смелия пост дано не го забършат админите.
                    "Все доста тежки и рискови процедури." след които края е неизбежен това е моето скромно лично мнение
                    То некои вече се пенсионираха от чакане да дойде края на тоя или оня. Сигурно до 6 месеца ще падне и борда, според теб, а еврото ще скочи до 20 лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Със съжаление, подчертавам "със съжаление", трябва да констатирам, че пиб не следва да бъде титулован с името син чип. Съжалението е породено от обстоятелството, че съм вътре и искам да спечеля, надявам се, че това ще го бъде, но в никакъв случай заради изключително високото качество, размера и трайно във времето качествено водене на бизнеса. Всичко взето и действащо кумулативно.
                      По-скоро става дума за пропадане на пазарната оценка на един актив, което само по себе си носеше някакви възможности.
                      Не трябва да си затваряме очите, обаче, че хлъзгавите "брюкселски" приказки, които далеч повече са предназначени да скрият истинското състояние на нещата, не могат да прикрият обстоятелството, че банковият бизнес на местните бг собственици се върши при отклонение от .... най-добрите образци и практики. Чудех се как да го кажа най-елегантно.
                      В това тяло неизбежно биват прикривани някакви процеси и обстоятелства. Поради развитието на нещата през миналата година, сега започна процес на неизбежна хирургическа намеса, която ще бъде съпровождана и от антибиотично решение, което трябва да изкара лицето от състояние на нещо, което е далеч повече "корпоративен холдинг", да го трансформира в "истинска търговска банка", която действа в пълно съответствие с правилата и законовите изисквания и нашия пазар.
                      Тук ще има рязане, борба с процеси, присаждане.

                      След реализирането на всичко това, лицето следва да покаже трайни възможности да си запази (евентуално разшири) пазарното присъствие и тогава, едва тогава, може да се отпочне приказка за чиповете.

                      Имам, в състояние на конфликт на интереси съм, приказката ми не струва и пукнат грош и по тази причина не трябва да и се обръща абсолютно никакво внимание.
                      Евала за смелия пост дано не го забършат админите.
                      "Все доста тежки и рискови процедури." след които края е неизбежен това е моето скромно лично мнение
                      Last edited by Mito Karamitov; 16.03.2015, 14:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
                        Със съжаление, подчертавам "със съжаление", трябва да констатирам, че пиб не следва да бъде титулован с името син чип. Съжалението е породено от обстоятелството, че съм вътре и искам да спечеля, надявам се, че това ще го бъде, но в никакъв случай заради изключително високото качество, размера и трайно във времето качествено водене на бизнеса. Всичко взето и действащо кумулативно.
                        По-скоро става дума за пропадане на пазарната оценка на един актив, което само по себе си носеше някакви възможности.
                        Не трябва да си затваряме очите, обаче, че хлъзгавите "брюкселски" приказки, които далеч повече са предназначени да скрият истинското състояние на нещата, не могат да прикрият обстоятелството, че банковият бизнес на местните бг собственици се върши при отклонение от .... най-добрите образци и практики. Чудех се как да го кажа най-елегантно.
                        В това тяло неизбежно биват прикривани някакви процеси и обстоятелства. Поради развитието на нещата през миналата година, сега започна процес на неизбежна хирургическа намеса, която ще бъде съпровождана и от антибиотично решение, което трябва да изкара лицето от състояние на нещо, което е далеч повече "корпоративен холдинг", да го трансформира в "истинска търговска банка", която действа в пълно съответствие с правилата и законовите изисквания и нашия пазар.
                        Тук ще има рязане, борба с процеси, присаждане.
                        Все доста тежки и рискови процедури.
                        След реализирането на всичко това, лицето следва да покаже трайни възможности да си запази (евентуално разшири) пазарното присъствие и тогава, едва тогава, може да се отпочне приказка за чиповете.

                        Имам, в състояние на конфликт на интереси съм, приказката ми не струва и пукнат грош и по тази причина не трябва да и се обръща абсолютно никакво внимание.

                        Коментар


                        • дъно или локален връх, кой да каже

                          Коментар


                          • Колко е готино че има толкова неВерващи, сега по дъното... истинска Класика

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              И аз си го мислех това. А това тук загатва за един добър старт

                              Банките стартират 2015 г. с месечна печалба от 121 млн. лв.

                              ПИБ има към 10% пазарен дял... Отчета най-много да налее допълнително масло в огъня на започналото вертикално изстрелване
                              Прав си ще налее.... А и случката от миналата година по същество има позитивен тласък върху печалбата..... Вдигайте оборотите на двигателите момчета.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
                                Ако можеше и да се вярва на отчети 5 години държат почти никакви провизии и изведнъж почват да изкарват. Какво точно се е случило последните 6 месеца че да им скочат провизиите за кредити? И колко още неща могат да се случват? Предполагам че и много подобни сделки за земя ще правят, където някой им продава евтино и след това им купува земята на безумни цени, точно преди да стане ясно че всъщност цената е безумна. Изобщо яка банка, истински син чип

                                Коментар

                                Working...
                                X