IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврохолд България АД (EUBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • EUBG винаги преди увеличение на капитала вадят добри резултати - отдавна не им вярвам!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
      ...пълна тишина. Явно голямо умуване пада дали да им позволят да вземат ЧЕЗ-а.
      Май продължават да умуват от КФН. Последното, което се разбра е че "Еврохолд" и "Инерком" са обсъждали съвместна оферта за ЧЕЗ и оттогава нищо.

      Коментар


      • ...пълна тишина. Явно голямо умуване пада дали да им позволят да вземат ЧЕЗ-а.

        Коментар


        • Тази проверка от КФН-то да не се окаже, че е секретна? Някой няма ли да я осветли? Все пак за публична компания става въпрос.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            "...Има няколко начина една бизнес група да направи грешна стъпка в експанзията си. Един е да навлезе в сектор, в който няма експертиза. Друг е да се надскочи с прекалено голяма хапка и да не може да осигури финансиране или пък да поеме неустойчиво голям дълг. А в България има и специфичен риск - да настъпиш под някаква форма интересите на някой политически фактор като Делян Пеевски.

            При обявената покупка на българските активи на CEZ за "Еврохолд България" вероятно са валидни и трите риска...."

            Пунта Мара се учи в движение!
            Следва "примера" си и иска да е по голям от учителя си!
            За сега му се получава и сделка щом не е паднал трябва да има.
            Цв. Цв, не е жертва, а инструмент!

            Коментар




            • При обявената покупка на българските активи на CEZ за "Еврохолд България" вероятно са валидни и трите риска...."

              Едва ли са скочили в дълбокото без да се допитат и посъветват!Според мен сделка от този ранг се започва при поне 80% шанс да се случи.Мисли,без ангажимент да са верни.

              Коментар


              • "...Има няколко начина една бизнес група да направи грешна стъпка в експанзията си. Един е да навлезе в сектор, в който няма експертиза. Друг е да се надскочи с прекалено голяма хапка и да не може да осигури финансиране или пък да поеме неустойчиво голям дълг. А в България има и специфичен риск - да настъпиш под някаква форма интересите на някой политически фактор като Делян Пеевски.

                При обявената покупка на българските активи на CEZ за "Еврохолд България" вероятно са валидни и трите риска...."
                След провала на "Инерком" и новият купувач е под медиен огън и регулаторен натиск, който може да провали сделката

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Детето чудо не те ли притеснява? започна сериозна атака срещу сделката
                  Не, не ме притеснява - Той е любимата дъвка на всички, злият Торбалан, торбата с л@йна, от която всички са отвратени и уплашени, а всъщност е смао една пионка, кукла на конци и нищо повече. Видя се много добре какво става, когато се пробва да се прави на звезда - спряха му на секундата контрбандата в Турция и каналите към арабелите, руснаците такива шамари му набиха, покрай опитите да се прави на звезда в оръжейния бизнес, че му се наложи да излешоядства последните си активи в Булгартабак, за да я плати и сега се е кротнал. Удибна дъвка като Бареков или Лудото Яне - ако ти трябва плювач някъде, пускаш някой от тия с л@йномета и си готов. Той дори и не смърдя като хората - 2-3 злободневни статийки за спорта и толкова.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Изключително точно и коректно мнение, което напълно се припокрива с моето по темата. Само че аз имам малко повече вяра, не в 1 и 3, както сам си отбелязал, а в 4 - че ще ги принудим, с оглед на спецификата на сделката и твърде голямата прозрачност около нея, която ще се търси, да ни дадат реалната цена за разпределението, като тези 72,4%, на които го оценяват самите чехи, ще са ни основен коз, съчетан с малко контакти на правилното място, за да се пораздуе темата

                    Аз лично мисля (или пък ми е пожелателно мисленето), че е само парлама за пред хората, а и честно казано самият Асенчо няма какво друго да каже - как да рече, че ще дадат 500 милки евро, колкото реално трябва да дадат, за да купят всичко на 100%, като той има договорено финансиране за около 400? Политиката им до момента (на Еврохолд) винаги е била лека-полека да убеждават нови капитали да влизат при тях - като вземат активите на чехите с кредита от Номура и Дойче, все ще навият някой друг да им даде още 100-на милки, като заложат активите на чез (остатъка от тях) за 300 милки. Винаги са били такива, едва ли ще се променят - да напомня, че някога продадоха в най-голямата криза пакет на застрахователния им холдинг на маляки - това е една от най-великите сделки в Бг, които съм виждал - да излъжеш маляки в най-голямат криза си е велико постижение
                    Детето чудо не те ли притеснява? започна сериозна атака срещу сделката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      След като цената на сделката е ясна ,защо никой журналист не зададе въпроса на ръководството на Еврохолд за разценката на отделните компоненти на пакета ЧЕЗ България
                      Ко? Не? то у нас журналисти няма, кадърни - още по-малко, ти очакваш въпроси да задават????? То на гиганта от Микре дори "честните и обективни" журналисти от Капитал и Дневник (а и от Инвестора) правят ми-ми и наричат селската му ловешка трупа ЦСКА без тире, че и за автентичност претендират, да не говорим за липсата на върпси около КТБ, Петрол, Грейт Уол и далаверите с една емблема и едни трошки, "честно" закупени на конкурс от БХ... Да не отварям реч за самия БХ, който за наглостта и безумието си вчера да направи сравнение с Гоце и Че Гевера, все едно онези, които са били в Македония тогава, не са били българи, а македонци и той е бил някакъв чужденец за тях, като аржентинеза Че за кубинците, а не брат по кръв и род, та подобна олигофрения би била достойна само за комунистическите му предци, които дадоха костите на Гоце на Югославия!?!?!? За подобна изказване в Малякия не просто щеше да е подал оставка, ни да са го пребили с камъни, а тук? Тук пием светло пиво по 50 стинки и мааме креМвирши по леФче и сме си супер...

                      Кой да ги зададе тези въпроси, а?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Подаръци не вярвам някой да е очаквал. Въпросът е това, което се плаща на чешката държава като цена да се даде и на миноритарите. На всички е ясно, че от толкова много дружества, които се придобиват - едно е важното с ключовите активи и естествения монопол, заради което става сделката. Явно се вижда каква е цаната на цялата сделка, чехите не могат да бъдат притиснати и си искат парите, които струва. Имахме вече 3-4-5 различни купувачи, които дават оценка над 300млн евро - значи това е цената. Въпросът е като не могат да излъжат чехите, да не излъжат по навик нас. Тук е мястото кандидат-купувача да е коректна компания (1), продавачът да откаже да влиза в схеми и да променя тегла на дружествата в пакета (2)(според годишния отчет си го дават чехите 72.4% от бизнеса им в България се пада на Чез разпределение) и на трето място регулатора да си върши работата и да следи да не бъдат прекарани отново дребните акционери за сметка на големия(3). За съжаление като гледам цената на акцията ... явно ще се мъчат да прекарат поне нас, като не са успели с чехите. Откровено казано аз не вярвам особено много в (1) и (3) и ако разчитам на нещо повече - това е (2). Интересното е, че Асен Христов в прав текст казва, че оценява двете компании на 450млн евро. Тъпо е някак да кажеш че струват 450млн, а после да кажеш 300млн при търгово. Времето ще покаже.
                        Изключително точно и коректно мнение, което напълно се припокрива с моето по темата. Само че аз имам малко повече вяра, не в 1 и 3, както сам си отбелязал, а в 4 - че ще ги принудим, с оглед на спецификата на сделката и твърде голямата прозрачност около нея, която ще се търси, да ни дадат реалната цена за разпределението, като тези 72,4%, на които го оценяват самите чехи, ще са ни основен коз, съчетан с малко контакти на правилното място, за да се пораздуе темата

                        Аз лично мисля (или пък ми е пожелателно мисленето), че е само парлама за пред хората, а и честно казано самият Асенчо няма какво друго да каже - как да рече, че ще дадат 500 милки евро, колкото реално трябва да дадат, за да купят всичко на 100%, като той има договорено финансиране за около 400? Политиката им до момента (на Еврохолд) винаги е била лека-полека да убеждават нови капитали да влизат при тях - като вземат активите на чехите с кредита от Номура и Дойче, все ще навият някой друг да им даде още 100-на милки, като заложат активите на чез (остатъка от тях) за 300 милки. Винаги са били такива, едва ли ще се променят - да напомня, че някога продадоха в най-голямата криза пакет на застрахователния им холдинг на маляки - това е една от най-великите сделки в Бг, които съм виждал - да излъжеш маляки в най-голямат криза си е велико постижение
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Подаръци не вярвам някой да е очаквал. Въпросът е това, което се плаща на чешката държава като цена да се даде и на миноритарите. На всички е ясно, че от толкова много дружества, които се придобиват - едно е важното с ключовите активи и естествения монопол, заради което става сделката. Явно се вижда каква е цаната на цялата сделка, чехите не могат да бъдат притиснати и си искат парите, които струва. Имахме вече 3-4-5 различни купувачи, които дават оценка над 300млн евро - значи това е цената. Въпросът е като не могат да излъжат чехите, да не излъжат по навик нас. Тук е мястото кандидат-купувача да е коректна компания (1), продавачът да откаже да влиза в схеми и да променя тегла на дружествата в пакета (2)(според годишния отчет си го дават чехите 72.4% от бизнеса им в България се пада на Чез разпределение) и на трето място регулатора да си върши работата и да следи да не бъдат прекарани отново дребните акционери за сметка на големия(3). За съжаление като гледам цената на акцията ... явно ще се мъчат да прекарат поне нас, като не са успели с чехите. Откровено казано аз не вярвам особено много в (1) и (3) и ако разчитам на нещо повече - това е (2). Интересното е, че Асен Христов в прав текст казва, че оценява двете компании на 450млн евро. Тъпо е някак да кажеш че струват 450млн, а после да кажеш 300млн при търгово. Времето ще покаже.
                          След като цената на сделката е ясна ,защо никой журналист не зададе въпроса на ръководството на Еврохолд за разценката на отделните компоненти на пакета ЧЕЗ България

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Подаръци не вярвам някой да е очаквал. Въпросът е това, което се плаща на чешката държава като цена да се даде и на миноритарите. На всички е ясно, че от толкова много дружества, които се придобиват - едно е важното с ключовите активи и естествения монопол, заради което става сделката. Явно се вижда каква е цаната на цялата сделка, чехите не могат да бъдат притиснати и си искат парите, които струва. Имахме вече 3-4-5 различни купувачи, които дават оценка над 300млн евро - значи това е цената. Въпросът е като не могат да излъжат чехите, да не излъжат по навик нас. Тук е мястото кандидат-купувача да е коректна компания (1), продавачът да откаже да влиза в схеми и да променя тегла на дружествата в пакета (2)(според годишния отчет си го дават чехите 72.4% от бизнеса им в България се пада на Чез разпределение) и на трето място регулатора да си върши работата и да следи да не бъдат прекарани отново дребните акционери за сметка на големия(3). За съжаление като гледам цената на акцията ... явно ще се мъчат да прекарат поне нас, като не са успели с чехите. Откровено казано аз не вярвам особено много в (1) и (3) и ако разчитам на нещо повече - това е (2). Интересното е, че Асен Христов в прав текст казва, че оценява двете компании на 450млн евро. Тъпо е някак да кажеш че струват 450млн, а после да кажеш 300млн при търгово. Времето ще покаже.
                            Тони май имаше предвид акционерите на Еврохолд да не очакват подаръци Поне докато не изплатят кредита за ЧЕЗ
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Много хора очакват подаръци от Еврохолд за всички от сърце, както се пееше. Не ми се вярва, като бивш акционер в Евроинс го казвам...
                              Подаръци не вярвам някой да е очаквал. Въпросът е това, което се плаща на чешката държава като цена да се даде и на миноритарите. На всички е ясно, че от толкова много дружества, които се придобиват - едно е важното с ключовите активи и естествения монопол, заради което става сделката. Явно се вижда каква е цаната на цялата сделка, чехите не могат да бъдат притиснати и си искат парите, които струва. Имахме вече 3-4-5 различни купувачи, които дават оценка над 300млн евро - значи това е цената. Въпросът е като не могат да излъжат чехите, да не излъжат по навик нас. Тук е мястото кандидат-купувача да е коректна компания (1), продавачът да откаже да влиза в схеми и да променя тегла на дружествата в пакета (2)(според годишния отчет си го дават чехите 72.4% от бизнеса им в България се пада на Чез разпределение) и на трето място регулатора да си върши работата и да следи да не бъдат прекарани отново дребните акционери за сметка на големия(3). За съжаление като гледам цената на акцията ... явно ще се мъчат да прекарат поне нас, като не са успели с чехите. Откровено казано аз не вярвам особено много в (1) и (3) и ако разчитам на нещо повече - това е (2). Интересното е, че Асен Христов в прав текст казва, че оценява двете компании на 450млн евро. Тъпо е някак да кажеш че струват 450млн, а после да кажеш 300млн при търгово. Времето ще покаже.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Много хора очакват подаръци от Еврохолд за всички от сърце, както се пееше. Не ми се вярва, като бивш акционер в Евроинс го казвам...

                                Мисля, че принципно си прав. Но обстоятелствата се променят понякога. Виж какъв хубав подарък ни направиха с цената на собствените си акции. През 2016, когато купувах акциите им на инат на 50-60 ст., за да усреднявам предишните си покупки с надеждата поне да се измъкна на нула, и в най-смелите си мечти не съм си представял, че две години по-късно ще изляза от тази позиция с близо 100% печалба.
                                Last edited by margen; 27.06.2019, 09:34.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X