IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврохолд България АД (EUBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига глупости!

    Активите на Евроинс Румъния са прехвърлени на ЕИГ РЕ.

    Коментар


    • Стига глупости!

      Имаше брифинг на живо, с Асен Христов по БТА.
      Това, което разбрах от него е, че активите на Евроинс Румъния са прехвърлени на ЕИГ РЕ.
      ЕИГ РЕ няма да изплаща никакви щети и няма да продава активи сега.
      Ако, не върнат лиценза на Евроинс Румъния, щетите ще трябва да се покрият от румънския гаранционен фонд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение

        сега ще видим колко струват Етропал ) и Формопласт и Делти и т.н
        брей от румънско да не вземе да тръгне изчисването на плявата създадена за инвестици на няколко ПФ
        Като за начало:

        Синтентика - паз. кап. - 151 млн. лв.
        Euroins Romania Asigurare Reasigurare 8.94%
        В такива моменти съжалявам, че на БФБ няма къси продажби

        От друга страна в Електрохолд има над 150млн. кеш и сега енергийното дружество ще стане основен борсов играч

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
          Става въпрос за това как разрешиха на финансово-застрахователен холдинг да купи структуро определящо предприятие. На Гинка не й доадоха, но на ЕУБГ позволиха. Още по време на сделката финансово грамотните и запознати знаехме и цената за това, която отива в Банкя!
          Става въпрос за това,че си силно неориентиран и страдаш от делюзии,които ти влияят и на търговията
          А снимката си е много на място и не е само за еубг,а и за агробалона и за много други .Убеден съм,че за всичко ти е виновен ББ ,или в краен случай аз
          Last edited by petrg5s; 17.03.2023, 17:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
            Като назначат синдик от регулатора в Румъния първата му работа ще е да осигури кеш и да продава резервите, които са инвестирани основно в БГ дружества на борсата. За щастие те се ограничават само за групата на Еврохолд, Химимпорт и Ковачки.

            За жалост ББ даде ЧЕЗ на Еврохолд, въпреки че е стратегически отрасъл , а тези застрахователи нямат никакъв опит и тази криза ще обхване много сектори Дори и в изгнание тепърва ще търпим последиците от тиквата
            сега ще видим колко струват Етропал ) и Формопласт и Делти и т.н
            брей от румънско да не вземе да тръгне изчисването на плявата създадена за инвестици на няколко ПФ
            Умереният риск винаги печели ! ))))))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Явно и "четене с разбиране" ти куца освен останалото...никога не съм имал акции на ЕУБГ.

              Става въпрос за това как разрешиха на финансово-застрахователен холдинг без грам опит в енергетиката да купи структуро определящо предприятие. На Гинка не й доадоха, но на ЕУБГ позволиха. Още по време на сделката финансово грамотните и запознати знаехме и цената за това, която отива в Банкя!
              Last edited by the prophet; 17.03.2023, 17:21.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                За жалост ББ даде ЧЕЗ на Еврохолд, въпреки че е стратегически отрасъл , а тези застрахователи нямат никакъв опит и тази криза ще обхване много сектори Дори и в изгнание тепърва ще търпим последиците от тиквата

                Коментар


                • Като назначат синдик от регулатора в Румъния първата му работа ще е да осигури кеш и да продава резервите, които са инвестирани основно в БГ дружества на борсата. За щастие те се ограничават само за групата на Еврохолд, Химимпорт и Ковачки.

                  За жалост ББ даде ЧЕЗ на Еврохолд, въпреки че е стратегически отрасъл , а тези застрахователи нямат никакъв опит и тази криза ще обхване много сектори Дори и в изгнание тепърва ще търпим последиците от тиквата
                  Last edited by Andi11; 17.03.2023, 16:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Способността ми да бягам навреме и да нямам скруполи да продавам на загуба ме е спесила от много нули.. Кремиковци, ОЦК, ХД Пътища, Енемона, Химко, КТБ, Спарки Елтос..
                    Енемона още са си мои. Но по онова време бях с много малък портфейл и от сегашната ми позиция загубата ми изглежда несъществена. От Елтос и аз се измъкнах с малка загуба, преди да гръмне.

                    Коментар


                    • Понеже редовно ме упрекват, че се хваля с печалбите си, но не казвам нищо за загубите.. ето, тук ще си изповядам една немалка такава
                      Продадох акциите си тук с около 24% загуба. Не ми се носи силно нарастналия риск. Способността ми да бягам навреме и да нямам скруполи да продавам на загуба ме е спесила от много нули.. Кремиковци, ОЦК, ХД Пътища, Енемона, Химко, КТБ, Спарки Елтос.. от всички тези паднали герои съм бягал навреме.. на повечето места даже със солидна печалба

                      Успех на акционерите! Дано Еврохолдци все пак успеят да спасят положението, че иначе може да има последствия за БФБ като цяло

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                        на колко бяха репата тук

                        Ха, хаа;- те тяхните са кьорфишеци;- без взривателиучебни

                        Коментар


                        • на колко бяха репата тук
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар



                          • Съветът на Органа за финансов надзор (ASF) на Румъния реши да отнеме лиценза за дейност на компанията "Евроинс Румъния" - водещ български застраховател в северната ни съседка. Причината са признаци на несъстоятелност, става ясно от прессъобщение на ASF, цитирано от Аджерпрес и БТА. „Съветът реши още да отправи искане за откриване на процедура по несъстоятелност и да назначи Застрахователния гаранционен фонд (FGA) като временен администратор на компанията със задача да осигури управлението на дейността на застрахователя и да предприеме необходимите мерки за запазване на имуществото. Задълженията на ръководството на дружеството са преустановени по закон. Мандатът на Застрахователния гаранционен фонд (FGA) приключва с назначаването на съдебния ликвидатор", се казва в съобщението. Между февруари 2020 г. и януари 2023 г. Органът за финансов надзор на Румъния, който е еквивалент на българската Комисия за финансов надзор, глоби "Евроинс" с общо над 16 милиона леи (около 6,3 млн. лв.). Става въпрос за санкции в резултат на 17 контролни действия. Позицията на „Евроинс“, изтъкната още през февруари пред местната медия „Либертатя“, е, че в случая става дума за мащабен опит за кражба на бизнеса на компанията. Тогава се разбра, че българският холдинг "Еврохолд", който е лидер на пазара на "Гражданска отговорност" в Румъния с пазарен дял от 31% през застрахователя си "Евроинс Румъния", е проверяван от местния финансов надзор и от прокуратурата в страната. Проверката е започнала след разследване на „Либертатя“, в което се твърди, че фирмата е манипулирала данни, благодарение на което не е заделяла достатъчно резерви по застраховката във връзка със заведени съдебни дела

                            Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/company/rum...s_1928944.html © Actualno.com
                            Умереният риск винаги печели ! ))))))

                            Коментар


                            • Цитат от 1 спортен сайт:

                              Изпълнителният директор на Левски Ивайло Ивков разкри кой е платил лагера на “сините” в Дубай. Той назова името на две компании - едната е дала пари под формата на реклама, а другата е платила за ТВ права.

                              “"Ще ви кажа всичко за лагера в Дубай. Това мястото има най-добри условия за футбол. Не можем да си позволим скъпи трансфери, но трябваше да направим една скъпа подготовка. Вярвам, че не е късно Левски да се върна към победите и да докажем, че решението ни е било правилно. Как беше финансиран? Бюджетът на Левски не е ощетен. Ние трябва да се гордеем, че направихме такъв лагер. Големи компании помогнаха, но не е дарение, а чрез реклама. Най-големият публичен холдинг в България "Еврохолд", и чрез своите дъщерни компании "Евроинс" и "Електрохолд", искаха да рекламират своя бизнес.

                              Коментар


                              • И аз не мисля ,че изказванията тук могат да повлияят по някакъв начин на събитията.Затова е публичен форум.
                                Даже мненията ни в класациите - кой ще поставиш на първо място и кой на последно - имат по голямо значение.
                                За съжаление модераторите се престарават.
                                Многократно сме подавали сигнали срещу Еврохолд за определени техни действията в КФН,включително съм описвал и очакванията си за положението им в Румъния и като цяло в Еврозоната.
                                Може да ги видите в темите на ЧЕЗ ,както и в тази тема от 31.8.2022г.

                                Но както пееше Тодор Колев в 1 своя песен съдбата на Еврохолд,както и на някои застрахователни и пенсионни дружества си е в техните ръце,а който се дави е....

                                Ние просто си имаме собствени мнения .
                                Last edited by vale1; 24.02.2023, 11:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X