IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Нетни приходи от продажби:1 921 хил. лв.
    Нетна печалба:4 652 хил. лв.
    Общо активи:16 527 хил. лв.
    Рентабилност на приходите от продажби:242.17 %
    Възвращаемост на активите:28.15 %
    Възвращаемост на собствения капитал:29.77 %
    Така изчислена рентабилност на продажбите е супер грешна! Основната част от тази печалба не е от тези индивидуални приходи от продажби!

    Коментар


    • Нетни приходи от продажби:1 921 хил. лв.
      Нетна печалба:4 652 хил. лв.
      Общо активи:16 527 хил. лв.
      Рентабилност на приходите от продажби:242.17 %
      Възвращаемост на активите:28.15 %
      Възвращаемост на собствения капитал:29.77 %

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        ... и кога този проблем ще бъде решен, ако изобщо бъде?
        Не ми се иска да мисля, че пак ще се случи мотото на България ("Искахме да го направим както трябва, но стана както обикновено"). Казвам го като заинтересована страна да НЕ се случат така нещата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          А дали ще се намери някой да ги пита какво се случва с липсата на получените дивиденти от компаниите на BSE International , и кога този проблем ще бъде решен, ако изобщо бъде?
          +1

          Коментар


          • А дали ще се намери някой да ги пита какво се случва с липсата на получените дивиденти от компаниите на BSE International , и кога този проблем ще бъде решен, ако изобщо бъде?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
              Това ли беше? Ми то много слабо! Аз си мислих, че ще има бой с камъни и дръве
              Вече нито мечките са мечки, нито биковете бици ! Едно време какви бикове и мечки имаше само !

              Коментар


              • Това ли беше? Ми то много слабо! Аз си мислих, че ще има бой с камъни и дръве

                Коментар


                • БФБ планираше да купи скъп малък дял в губещия инвестиционен посредник със спорен мотив. Последвалата негативна реакция в сектора доведе до отказ от сделката

                  Коментар


                  • Това си заслужава повече .... Българската енергийна борса вече е част от европейския пазар "Ден напред"

                    Успешно приключи пазарното обединение с Румъния, отбелязват от БНЕБ и ЕСО

                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...napred-338459/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      Bulgarian Stock Exchange


                      18 мин ·






                      С решение на Съвета на директорите от днес, ще се фокусираме върху работата си за развитието на пазар на деривати, в това число и формирането на клирингова институция за обезпечаване на разплащанията и непрекъсваемостта на този бъдещ пазар. Така ще се осигурят по-добри възможности за българските инвеститори и за защита от резки отклонения в пазарните цени
                      Отказваме се от плановете си за придобиване на стратегическо участие в MTF Sofia и ще разглеждаме други възможности за растеж





                      Щом се отказват значи все пак е имало опит за "тъмни помисли",иначе ако всичко е цветя и рози защо ще се отказват......?!Добре че имат страх от тълпата,тя им е контролиращият орган!
                      А това болднатото звучи страхотно,чак не ми се вярва!
                      Last edited by спекуланта; 27.10.2021, 21:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Браво! Което е за браво, е за браво, ама става малко като с онзи виц:

                        Хасан бил беден и живеел с многобройното си семейство в една стая. Наложило се и тъщата да живее с тях. Положението станало нетърпимо! Знаел Хасан, че ходжата е умен човек, и решил да му поиска съвет:
                        - Помагай! Не се живее: аз, жената, децата, сега и бабата - всички в една стая! Не става, ходжа! Какво да правя?
                        Погладил си брадата ходжата и рекъл:
                        - Има спасение, Хасане! Купи си коза!
                        Учудил се Хасан, но решил да го послуша - купил си коза. Минало време, положението станало още по-страшно. Отива отново при ходжата:
                        - Не става, ходжа! Аз, жената, децата, бабата, а сега и козата. Мирише, не се търпи!
                        - Продай козата! - посъветвал го ходжата.
                        Пак го послушал Хасан, продал козата и на другия ден тича при ходжата:
                        - Умен човек си ти! Сега е добре - колко място се отвори като продадох козата!

                        Та не знам дали е баш за браво
                        Хубав виц!

                        Аз, пък, се сетих за една басня на Езоп .

                        Една изгладняла лисица видяла да висят от една лозница узрели черни гроздове. Тя опитала всичките си хитрини, за да се добере до тях, но усилията й били напразни, тъй като не можела да ги достигне. Накрая се отказала, но скрила разочарованието си и заявила:

                        — Гроздето е кисело, а не е узряло, както си мислех.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                          Едва ли венцехвалните мнения за сделката са повлияли за този развой на нещата !
                          Браво! Което е за браво, е за браво, ама става малко като с онзи виц:

                          Хасан бил беден и живеел с многобройното си семейство в една стая. Наложило се и тъщата да живее с тях. Положението станало нетърпимо! Знаел Хасан, че ходжата е умен човек, и решил да му поиска съвет:
                          - Помагай! Не се живее: аз, жената, децата, сега и бабата - всички в една стая! Не става, ходжа! Какво да правя?
                          Погладил си брадата ходжата и рекъл:
                          - Има спасение, Хасане! Купи си коза!
                          Учудил се Хасан, но решил да го послуша - купил си коза. Минало време, положението станало още по-страшно. Отива отново при ходжата:
                          - Не става, ходжа! Аз, жената, децата, бабата, а сега и козата. Мирише, не се търпи!
                          - Продай козата! - посъветвал го ходжата.
                          Пак го послушал Хасан, продал козата и на другия ден тича при ходжата:
                          - Умен човек си ти! Сега е добре - колко място се отвори като продадох козата!

                          Та не знам дали е баш за браво
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Това вече е съвсем друго
                            Правилно и своевременно решение .
                            Заедно с всички критични мнения, мисля и коменарите в този форум, са допринесли то да бъде взето.
                            Съжалявам за зайците, които плашливо се изнесоха, съжалявам и за хейтърите, които бяха щастливи само няколко дни.
                            Очакванията са ми декадата да бъде преодоляна до края на т.г.

                            Без препоръки, разбира се!
                            Едва ли венцехвалните мнения за сделката са повлияли за този развой на нещата !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                              Все пак трябваше да се представи обосновката. Защото не е ясно дали е било добро или лошо решение. Пазарът реагира отрицателно, но все пак трябваше да се представи за гласуване. Много бързо вдигнаха бяло знаме.
                              Може да са получили знак от принципала, че това нещо няма да мине, и че може би точно сега не му е времето да се хвърлят едни пари за нещо, което не е толкова сигурно от каква полза ще е ! Държавата в момента е в нужда да си пълни касата, а не да я изпразва !

                              Коментар


                              • Все пак трябваше да се представи обосновката. Защото не е ясно дали е било добро или лошо решение. Пазарът реагира отрицателно, но все пак трябваше да се представи за гласуване. Много бързо вдигнаха бяло знаме.

                                Коментар

                                Working...
                                X