IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    Не мога да разбера на тия тупани остана ли им нещо, което да не оакат преди да си тръгнат
    Ти сигурно си някакъв капацитет от междугалактическо значение и ще се радваме да ни отвориш очите как се прави.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

      Не мога да разбера на тия тупани остана ли им нещо, което да не оакат преди да си тръгнат
      Опорки, опорки...

      Първо, говорим за 200 млн. лева, т.е. трохи.

      Второ, от статията: "министерство на финансите от 2018 г. беше занемарило практиката да публикува график на предстоящите емисии, който дава възможност на пазарните участници да планират и алокират ресурсите си. Вместо това аукционите се обявяваха с около седмица предизвестие, като последният беше през есента на 2022 г., така че сега се подготвя завръщане след близо година и половина суша".

      Превеждам на български - имаме повече от положителна промяна пазарът да бъде предупреден и да има време да събере парите, а не изненадан в 12 без 5. Кое му е лошото?

      Трето, специално за "БФБ-София" АД падането на кабинета "Денков" е трагична новина. Миноритарите имаха материален интерес печалбата да се разпределя в цялост и бяха доста доволни като че ли в последно време от адекватната политика на Асен Василев. Ако не за друго, поне по отношение на държавните дружества.

      Ама тия опорки пак ще ни пратят в герберското небитие за още едни 10-20 пропуснати години, включително и на капиталовия ни пазар.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        Финансовото министерство изненадващо анонсира аукцион на ДЦК за средата на април

        След настойчиви искания от капиталовия пазар държавата планира да емитира и дълг за граждани през годината
        Не мога да разбера на тия тупани остана ли им нещо, което да не оакат преди да си тръгнат

        Коментар




        • Финансовото министерство изненадващо анонсира аукцион на ДЦК за средата на април

          След настойчиви искания от капиталовия пазар държавата планира да емитира и дълг за граждани през годината
          След настойчиви искания от капиталовия пазар държавата планира да емитира и дълг за граждани през годината
          Last edited by tony1975; Вчера, 17:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение
            Надежда не търсете. Колегите бикояди ще вилнеят и тук.
            Знаем. Слава богу, че ще се ограничат до форума!

            Коментар


            • Надежда не търсете. Колегите бикояди ще вилнеят и тук.
              Last edited by Мечкан_Бикоядов; 23.03.2024, 12:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                И аз така мисля,както е тръгнало може догодина и по-голям дивидент да видим.....знае ли човек!
                Вчера ,парламента задължи фин.министър да възстанови 1000М във Фонда, дали няма да се сети да притисне държавните компании за нови дивиденти от неразпределената печалба

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  3,5 млн.лв. от финансовите приходи са лихви свързани с обратно изкупуване.
                  Има 196 млн.лв. Вземания, свързани с уговорка за обратно изкупуване при финансовите активи, като има инфо, че са безлихвени.
                  Някой може ли да подксаже за какво става въпрос?
                  Определено и на мен ми е интерено някой ако може да подскаже какви са тези инструменти. Аз лично си представям нещо като репо сделки с ДЦК (имам презумцията, че трябва да е нещо много нискорисково). И може би е формулирано като много краткосрочен инструмент, който се купува с някаква отстъпка и затова да не го вядят с лихва.

                  Коментар


                  • 3,5 млн.лв. от финансовите приходи са лихви свързани с обратно изкупуване.
                    Има 196 млн.лв. Вземания, свързани с уговорка за обратно изкупуване при финансовите активи, като има инфо, че са безлихвени.
                    Някой може ли да подксаже за какво става въпрос?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                      Ха, хах - преди НГ споминах "13,40 ЛИ ВИЖДАМ?",- и виж какво стана- ПОЧТИ +> ПОЛАГАЩИЯ СЕ ДИВИДЕНТ!!!
                      ТК че,- да оставим профита да работи!
                      И аз така мисля,както е тръгнало може догодина и по-голям дивидент да видим.....знае ли човек!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Какъв е твоят таргет тук Inta ?
                        Ха, хах - преди НГ споминах "13,40 ЛИ ВИЖДАМ?",- и виж какво стана- ПОЧТИ +> ПОЛАГАЩИЯ СЕ ДИВИДЕНТ!!!
                        ТК че,- да оставим профита да работи!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          Как ми ги пускат тия съобщения, а съм си без опит да го е..
                          https://postimg.cc/mt1sffm1
                          Какъв е твоят таргет тук Inta ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Ще станем кат в Германия, а там тока вече е 40 цента, со всичките му фотоволтации, ветропоказатели и т.н. До 5г и в БЪЛГАРИЯ ще е толкова, може да изпълним петилетката и за 3 години
                            Този период отмина, за ужас на доцент сарийски и подобните му.
                            Даже и с 22 процента ток от въглища и високи разходи за мрежи, цените в немско са около 25 цента, а газът поевтинява.
                            https://www.verivox.de/strom-gas/nac...kflug-1120576/
                            На борсите цените преди мрежи
                            https://euenergy.live/

                            А испанският микс с цена от 2 евро за мегаватчас е този
                            https://windeurope.org/about-wind/da...=Apply+filters

                            Когато натриеви и други евтини батерии станат масови, а Яденица стане седмичен изравнител, ще има евтин ток не само за пенсионери.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                              Да тъгувам!? Че аз не тъгувам по акции бе пич! Като стигнат таргета ми ги продавам и толкова. Е, някои хора може да се влюбват в някои акции, но аз не съм от тях.

                              Как ми ги пускат тия съобщения, а съм си без опит да го е..
                              https://postimg.cc/mt1sffm1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Ще станем кат в Германия, а там тока вече е 40 цента, со всичките му фотоволтации, ветропоказатели и т.н. До 5г и в БЪЛГАРИЯ ще е толкова, може да изпълним петилетката и за 3 години
                                Живея в Немско, миналата 23 плащах по 0,515 евро цента за 1 кВ. В момента плащам по 0,295.

                                Коментар

                                Working...
                                X