IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Там много се зомбират

    Иначе какви обороти на борсата и за какви пари ставаше дума около 2006 - 2007 бррррррр... Един случай - бил е около 2006 аз мятам по едно око на борсата, но от любопитство. Има една дама при мен клиентка, чиито мъж баро с вериги бензиностанции, хотели и така. нат. супер цапнат в устата и ръб отвсякъде, но иначе точен. Както ми стои жена му в хола и сърбаме кафе, оня звъни по едно време и вика "Я ми го дай" и ме пита "Имам тука едни пари, така и така жена ми при теб и ти плаща, какво да взема от акциите на БФБ?" и аз тъкмо бях разгледал няколко акции предната вечер и без да мисля му казвам "Оргахим, но ако минат 80 лв. Отвори сметка, кажи на брокера си да купува само между 80-83, но ако стигне до там" - цените бяха около 65-70 лв. "Ако не стигнат не купувай нищо!".. Казах му и забравих, оня звъни след 10 тина месеца "Цените са 800 лв. на акция. Какво по дяволите да ги правя сега???" ...... Аз бях забравил вече.. "Какви акции бе човек?" - а той "Как какви бе, нали ми каза да си купя Оргахим, какво да ги правя сега?"...
    Това не е вярно и мога да го докажа с графика! Най-малкия интервал за цените които споменаваш е 16 месеца. Аз съм маниак на тема цени

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Е това според мен няма да се повтори в нашите животи...
      Аз тогава не съм бил на БФБ-то.
      Не се обзалагай за такива неща

      Една груба сметка - тогава икономиката ни изведнъж започна да расте много бързо, с по 4-5% реално и по едно рвеме с по почти 20% номинално. Когато икономиката ти расте с по 20% номинално всякакви коефициенти се изстрелват в небето. ПЕ 20 например тогава е безсмислено, защото реално може да се очаква че след 3 години подобен растеж печалбата на дадена компания ще е 70% отгоре. А след 5 години 140% отгоре. А това правеше форуръд ПЕ от 11 в три годишен период. Ако обаче се очаква този растеж да се запази за поне 10 години - което не изглеждаше чак толкова нереалистично, като се има в предвид разликата в ценовите равнища между ЕС и българия, то изглеждаше съвсем нормално ПЕ то след тези три години да е 20. Но това реално предполагаше ПЕ 35 -40 сега. А ако вземеш сега ЦКБ и и блъснеш едно ПЕ 40 и цената и скача на 3,5 лева. Ако обаче печалбата и скочи не с 20% а с 30% и цената и след това се вдига за следващия период до 6 лева. На следващата година вече ще удари 10 лева.

      Това което липсва в момента за тази експанзия е инфлация и растеж. Но в момента в който се появи як номинален растеж и пазара ще се изстреля брутално. За две три години може да скочи 5 пъти.

      Аз за какво в една камара тези мрънкам срещу некадърните ни политици - защото тяхната некадърност ми пречи на моите печалби - удря ме по джоба и то яко. Макар и само потенциално в момента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Е това според мен няма да се повтори в нашите животи...
        Аз тогава не съм бил на БФБ-то.
        И аз така мислих, но мисля, че ще го доживеем пак.. Не съм мислил, че пазарите след срива в 2000 г. ще се съживят, а те още от 2003 пробиха яко нагоре. Тук вярно, че сме едно заспало село, но все пак не забравяйте, че сме ЕС провинция. Ако само шибаните правителства не се бъркат и още по-шибаните журналисти не им ближат гъза за всяка простотия, че ония да се вземат за велики мислители и съзидатели, досега да сме дръпнали напред яко. Българинът е просто говедо, но ако го оставят намира, ще си копа градинката. Преди няколко дни научавам един познат заминал в Ангола да прави бизнес, преди няколко седмици ми звъни един от София да ме пита за борда, нещо се бе панирал човекът, та негови клиенти продават стоки и то машини в.......... Чад и ЦАР там при канибалите.. Ако има как бюрокрацията и политиците да им се заковат ръцете да не правят глупости, а само там да си крадат по малко, ама да не се бъркат, досега да сме станали милонери тук половината нация барабат с циганите и помаците тютюнджии в Родпите.
        Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 21:32.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Както ми стои жена му в хола и сърбаме кафе, оня звъни по едно време и вика "Я ми го дай" и ме пита "Имам тука едни пари, така и така жена ми при теб и ти плаща, какво да взема от акциите на БФБ?" и аз тъкмо бях разгледал няколко акции предната вечер и без да мисля му казвам "Оргахим, но ако минат 80 лв. Отвори сметка, кажи на брокера си да купува само между 80-83, но ако стигне до там" - цените бяха около 65-70 лв. "Ако не стигнат не купувай нищо!".. Казах му и забравих, оня звъни след 10 тина месеца "Цените са 800 лв. на акция. Какво по дяволите да ги правя сега???" ...... Аз бях забравил вече.. "Какви акции бе човек?" - а той "Как какви бе, нали ми каза да си купя Оргахим, какво да ги правя сега?"...
          Е това според мен няма да се повтори в нашите животи...
          Аз тогава не съм бил на БФБ-то.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Ами включвай се по-често в Оптимизъм на БФБ !!!, че колегите оптимисти трудно удържат фронта - много напористи сриваджиите.
            Там много се зомбират

            Иначе какви обороти на борсата и за какви пари ставаше дума около 2006 - 2007 бррррррр... Един случай - бил е около 2006 аз мятам по едно око на борсата, но от любопитство. Има една дама при мен клиентка, чиито мъж баро с вериги бензиностанции, хотели и така. нат. супер цапнат в устата и ръб отвсякъде, но иначе точен. Както ми стои жена му в хола и сърбаме кафе, оня звъни по едно време и вика "Я ми го дай" и ме пита "Имам тука едни пари, така и така жена ми при теб и ти плаща, какво да взема от акциите на БФБ?" и аз тъкмо бях разгледал няколко акции предната вечер и без да мисля му казвам "Оргахим, но ако минат 80 лв. Отвори сметка, кажи на брокера си да купува само между 80-83, но ако стигне до там" - цените бяха около 65-70 лв. "Ако не стигнат не купувай нищо!".. Казах му и забравих, оня звъни след 10 тина месеца "Цените са 800 лв. на акция. Какво по дяволите да ги правя сега???" ...... Аз бях забравил вече.. "Какви акции бе човек?" - а той "Как какви бе, нали ми каза да си купя Оргахим, какво да ги правя сега?"...
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              В 2007 г. не съм притежавал никакви акции търгувани на борсата тук, защото бях изпуснал началото на пазара около 2002 - 2003 по липса на достатъчни количество пари и предпочетох да си стоя на форекса. Сега съм вътре и тук, а BSO са ми от тия акции с доста стабилни очаквания и които смятам да задържа дълго.
              Ами включвай се по-често в Оптимизъм на БФБ !!!, че колегите оптимисти трудно удържат фронта - много напористи сриваджиите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Между другото тук май намалихме загубите с около 800К, заради ТБ Виктория.
                А видяхте ли, че и Централен депозитар има 1,809 млн.лв. в КТБ?
                КТБ предлагаха най-високите лихви и е логично част от парите да са там. Иначе как да се обясни на акционерите, че са пренебрегнали най-високата доходност в стабилната, според одитори, БНБ и т.н., допреди няколко месеца банка?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Ама на пазара участваш ли или си само зрител?
                  В 2007 г. не съм притежавал никакви акции търгувани на борсата тук, защото бях изпуснал началото на пазара около 2002 - 2003 по липса на достатъчни количество пари и предпочетох да си стоя на форекса. Сега съм вътре и тук, а BSO са ми от тия акции с доста стабилни очаквания и които смятам да задържа дълго.
                  Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 21:04.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Бях черноглед есента на 2007 и 2008 г. когато почти всички бяха бялогледи. Сега е обратното.
                    Ама на пазара участваш ли или си само зрител?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      Изненадваш ме с положителните нагласи за пазара на БФБ. Сега е много модерно черногледството.
                      Бях черноглед есента на 2007 и 2008 г. когато почти всички бяха бялогледи. Сега е обратното.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Значи, в 2007 г. БФБ имаше оборот колкото 50% от БВП на страната. Дори сега да се качи до 30 % от БВП, а това е въпрос само на време и то още следващите години, то това са милиарди оборот.
                        Изненадваш ме с положителните нагласи за пазара на БФБ. Сега е много модерно черногледството.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          еееее , голям мухабет стана тук!!! Така ми харесвате - БРАВО!!!
                          нали

                          Коментар



                          • еееее , голям мухабет стана тук!!! Така ми харесвате - БРАВО!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Що някаква друга работа ли имат? Като не ги кефи да са брокери да идат да продават пици
                              То на пицата нормата на печалба е над 100% така, че може и да не сбъркат. А и без това БФБ сега прави оборот, колкото пиците които се продават на парче в Пикадили
                              Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                              Ми по удобно време е. Реално нищо преди 4 следобед няма значение. А на мен тогава тъкмо ми се е прояснило съзнанието
                              Пия малко и не всяка вечер, но за това ще гласувам с 2 ръце "За" защото често и аз спя до обяд и чак към 13-14 часа се разсънвам.

                              В 19 век в Париж пъпа на Европата, фондовата борса е отваряла в 11 часа сутринта и е работила до 14 часа. Ми така де.. Да се наспят хората, време за обяд да има, да се помисли, да се обработят сделки. Това да се работи по 8 часа като във фабрика за чорапи не е нормално. Който иска дълго работно време, да идва на форекса. Там може да се зомбира колкото иска по 24 часа.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Равния, ама ти пиеш ли бре?
                                Бира, или по-скоро бири

                                Коментар

                                Working...
                                X