IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи, в 2007 г. БФБ имаше оборот колкото 50% от БВП на страната. Дори сега да се качи до 30 % от БВП, а това е въпрос само на време и то още следващите години, то това са милиарди оборот.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Борсата е най-добре да си остане на 51% държавна и само до година-две ще видите за какво става дума.. Оборотите ще се качат стократно.

      Аз през живота си не съм виждал никога и нищо държавно, което да работи добре.
      За оборотите съм убеден, че няма да се качат дори и 2 пъти, но дано ти си прав, че имам тук артии.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Джей, хубаво, ама печалбата /респективно дивидентите/ са нищожни при сегашното управление. А ако се приватизира съм убеден, че печалбите ще скочат и тогава няма да са нужни толкова много дивидентите. Тогава просто ще расте и без тях.
        Те са нищожни, не заради управлението, а защото няма оборот на борсата благодарение на някои грешки които тя направи в 2005 - 2007 г. и най-вече заради тъпата политика на Дянков да издърпва всички свободни пари в държавата с цените на монополите. Качването на цените на тока, е все едно качване на цените на петрола или данъците. Дърпа излишните свободни пари, а точно те пълнят пазара, а не някакви си потайни и велики инвеститори. Без средна класа, няма добър пазар. Хората влагат на борсата свободните си пари, а не че някой решил да се прави на инвеститор. Той решава, но когато има кеш.. Борсата е пазар, а дори на пазара на домати са нужни свободни пари. Оборотът обаче ще скочи скоро... И защо си мислите все, че ще идва някакъв Крали Марко да ви спасява и да ви подарява пари? 99% от тия които биха купили борсата няма да ви дадат и една стотинка дивидент, а ще си ги изнесат. Борсата е най-добре да си остане на 51% държавна и само до година-две ще видите за какво става дума.. Оборотите ще се качат стократно.
        Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 20:50.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Не съм голям фен на приватизацията на борсата и не си мислете, че който и да я купи, ще се засили да ви налива дивиденти. По-скоро очаквам ако я приватизират, борсата да забие, докато сега е само въпрос на време да се размърда и да качи оборота, от там и печалбите. А докато е държавна, дивидентите ще са редовни.
          Джей, хубаво, ама печалбата /респективно дивидентите/ са нищожни при сегашното управление. А ако се приватизира съм убеден, че печалбите ще скочат и тогава няма да са нужни толкова много дивидентите. Тогава просто ще расте и без тях.

          П.П. А както каза Софикс, нищо чудно тези кратуни да излязат и на загуба. На законен монополист при това
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            А докато е държавна, дивидентите ще са редовни.
            А ако е на загуба?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              аз чакам приватизация, тия идиоти за национализация ми заговориха!!!
              Не съм голям фен на приватизацията на борсата и не си мислете, че който и да я купи, ще се засили да ви налива дивиденти. По-скоро очаквам ако я приватизират, борсата да забие, докато сега е само въпрос на време да се размърда и да качи оборота, от там и печалбите. А докато е държавна, дивидентите ще са редовни.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                аз чакам приватизация, тия идиоти за национализация ми заговориха!!!
                Ми просто нямате съвпадение на мненията!

                Коментар


                • аз чакам приватизация, тия идиоти за национализация ми заговориха!!!

                  Коментар


                  • За загубените пари - ясно, за сриващата се печалба - ясно, а поне за доклада на оценителя знае ли някой нещо?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      Много интересно, благодаря Пончо!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bullbear Разгледай мнение
                        В темата за КТБ се обсъждаше, че цесиите ще се признават само до определена дата и тя май е преди БНБ да затвори банката, заради липсата на капитал към 28.03.2014 г. Вчера нали отмениха Заповед № БНБ - 43011/28.03.2014 г. на подуправителя на БНБ т.е. несъстоятелността на банката ще я гонят към тази дата и следователно всички сделки след това са невалидни.



                        Тук бих задал въпроса а всички сделки на борсата с акции на КТБ след 28.03.2014 г. и преди 20.06.2014 г. валидни ли са????????
                        Цесиите преди датата на несъстоятелност.
                        Капиталовата неадекватност на банката е нещо различно от несъстоятелността.

                        Коментар


                        • Валидни или невалидни?

                          Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          тук упълномощени ли са поне една цесийка да направят за да оправят част от грешката си?
                          В темата за КТБ се обсъждаше, че цесиите ще се признават само до определена дата и тя май е преди БНБ да затвори банката, заради липсата на капитал към 28.03.2014 г. Вчера нали отмениха Заповед № БНБ - 43011/28.03.2014 г. на подуправителя на БНБ т.е. несъстоятелността на банката ще я гонят към тази дата и следователно всички сделки след това са невалидни.



                          Тук бих задал въпроса а всички сделки на борсата с акции на КТБ след 28.03.2014 г. и преди 20.06.2014 г. валидни ли са????????
                          http://tekstove.info/browse.php?id=14422

                          Коментар


                          • тук упълномощени ли са поне една цесийка да направят за да оправят част от грешката си?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                              Някой случайно да е схванал всъщност за какви обезпчения на кинтажа на общините в КТБ с ДЦК се говореше вчера
                              Не е от вчера.
                              http://zakonnik.bg/document/view/other/138743/233439

                              Коментар


                              • Някой случайно да е схванал всъщност за какви обезпчения на кинтажа на общините в КТБ с ДЦК се говореше вчера

                                Коментар

                                Working...
                                X