IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • този папир за мен е стронг селл ))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Много ми е гот!
      Ще споделиш ли защо ?

      Коментар


      • Много ми е гот!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
          има и такива като мен,които виснат да следят търговията почти през цялата сесия....ако пък още колко много неща можеш да свършиш докато търгуваш на БФБ
          Сериозно ли следиш цялата сесия? Имаш най-железните нерви, които съм виждала, признавам ти го. Това да се взираш един час в екара в окаване някой да се излъже да сключи сделка си е нечовешка работа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Развитието на нашата борса се спира съвсем съзнателно - и от КФН и от БНБ и от депозитара и от самата борса дори. И нещата се случват естествено - парите просто изтичат от България.

            Кой е луд да кибичи по цял ден да гледа пазар където 100 бона е голям оборот. Баси някой дни аз правя по-голям оборот пък възможностите ми са точно никакви.

            За да има ЕТФ и в България трябва да се промени точно едно изречение в закона - но не - тук такова нещо няма да има - ще защитаваме инвеститорите - или по-скоро чуждите комисии ще ги защитават защото инвеститорите не са идиоти и отиват навън.

            за да има деривати трябват и пари - то за всяка инвестиция трябва пари. Ама можем да губим пари в КТБ, но не и да ги дадем за клиринг.
            има и такива като мен,които виснат да следят търговията почти през цялата сесия....ако пък още колко много неща можеш да свършиш докато търгуваш на БФБ
            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

            Коментар


            • Развитието на нашата борса се спира съвсем съзнателно - и от КФН и от БНБ и от депозитара и от самата борса дори. И нещата се случват естествено - парите просто изтичат от България.

              Кой е луд да кибичи по цял ден да гледа пазар където 100 бона е голям оборот. Баси някой дни аз правя по-голям оборот пък възможностите ми са точно никакви.

              За да има ЕТФ и в България трябва да се промени точно едно изречение в закона - но не - тук такова нещо няма да има - ще защитаваме инвеститорите - или по-скоро чуждите комисии ще ги защитават защото инвеститорите не са идиоти и отиват навън.

              за да има деривати трябват и пари - то за всяка инвестиция трябва пари. Ама можем да губим пари в КТБ, но не и да ги дадем за клиринг.

              Коментар


              • Аз все си мисля, че за да се получат нещата трябва да се пуснат и нови дружества и нови инструменти. Дето се вика - да има за всеки по нещо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  За да има борса в България то тя трябва да има същата инфраструктура като развитите пазари. Говоря за клиринг, къси, деривати и търгуеми индекси. Пробвахме всичко друго, но не и това което са направили на развитите пазари. На моменти се сещам за дефиницията за глупост. Това било всеки път да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат. Освен това са ми интересни хората, които считат, че ние няма да направим доказаните неща, които водят до желаният от нас резултат а ще направим нещо различно с надеждата, че при нас ще проработи. Борсата спешно се нуждае от спекуланти. Инвеститори има много. Предполагам ръководството на оператора не може да заспи вечер и се чуди от къде да ги намери. Според мен става много лесно. Създаваш им възможности за търговия и те идват сами. В началото няколко, после още и накрая имаш пазар. Добре, че навреме се измъкнах през 2014 година от позицията. Но ако има нормално ръководство, което се интересува от пазара пак ще се върна. Това е законово гарантиран монопол, който само в България е губещ.
                  Много добре казано! А защо нищо не предприемат? Ако има оборот, ще има и по голяма печалба и бонуси. Ако пък нямат опит/знания да наемат специалисти.

                  Какво мислиш за проекта на ЕС за общ капиталов пазар? ЕС има амбицията до 2019да има общ пазар, което е много добра новина и скорошни промени и при нас.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    За да има борса в България то тя трябва да има същата инфраструктура като развитите пазари. Говоря за клиринг, къси, деривати и търгуеми индекси. Пробвахме всичко друго, но не и това което са направили на развитите пазари. На моменти се сещам за дефиницията за глупост. Това било всеки път да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат. Освен това са ми интересни хората, които считат, че ние няма да направим доказаните неща, които водят до желаният от нас резултат а ще направим нещо различно с надеждата, че при нас ще проработи. Борсата спешно се нуждае от спекуланти. Инвеститори има много. Предполагам ръководството на оператора не може да заспи вечер и се чуди от къде да ги намери. Според мен става много лесно. Създаваш им възможности за търговия и те идват сами. В началото няколко, после още и накрая имаш пазар. Добре, че навреме се измъкнах през 2014 година от позицията. Но ако има нормално ръководство, което се интересува от пазара пак ще се върна. Това е законово гарантиран монопол, който само в България е губещ.
                    Толкова е отчайващо положението, че не знам това зачервеното от твоя пост как ще стане на практика?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                      Здравей,

                      До голяма степен съм съгласен.
                      Да добавя:
                      1. Създаване на ОТДЕЛЕН СЕГМЕНТ за МСП с по-ниски изисквания и такси. Това е изключително важно и при равни други условия би могло да бъде тяхна алтернатива на банковото кредитиране, нещо което е невъзможно да се случи в момента!
                      2. Приватизация на миноритарен дял през БФБ на структуро определящи предприятия през БФБ - НЕК, АЕЦ, Булгаргаз и дъщерни, Мини Марица изток, АДИС, БДЖ /според зависи/, пощи, пристанища, летища и т.н. /ползите са много, пример Румъния/.

                      Поздрави!
                      Това няма да помогне. Правихме го десетки пъти. Накрая акциите отиват в дългосрочните и оборота изчезва. Трябва промяна в инфраструктурата, която да доведе спекуланти. За да има търговия трябва да се срещнат две различни потенциално печеливши стратегии. Каква търговия може да има между двама дългосрочни инвеститори?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        За да има борса в България то тя трябва да има същата инфраструктура като развитите пазари. Говоря за клиринг, къси, деривати и търгуеми индекси. Пробвахме всичко друго, но не и това което са направили на развитите пазари. На моменти се сещам за дефиницията за глупост. Това било всеки път да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат. Освен това са ми интересни хората, които считат, че ние няма да направим доказаните неща, които водят до желаният от нас резултат а ще направим нещо различно с надеждата, че при нас ще проработи. Борсата спешно се нуждае от спекуланти. Инвеститори има много. Предполагам ръководството на оператора не може да заспи вечер и се чуди от къде да ги намери. Според мен става много лесно. Създаваш им възможности за търговия и те идват сами. В началото няколко, после още и накрая имаш пазар. Добре, че навреме се измъкнах през 2014 година от позицията. Но ако има нормално ръководство, което се интересува от пазара пак ще се върна. Това е законово гарантиран монопол, който само в България е губещ.
                        Здравей,

                        До голяма степен съм съгласен.
                        Да добавя:
                        1. Създаване на ОТДЕЛЕН СЕГМЕНТ за МСП с по-ниски изисквания и такси. Това е изключително важно и при равни други условия би могло да бъде тяхна алтернатива на банковото кредитиране, нещо което е невъзможно да се случи в момента!
                        2. Приватизация на миноритарен дял през БФБ на структуро определящи предприятия през БФБ - НЕК, АЕЦ, Булгаргаз и дъщерни, Мини Марица изток, АДИС, БДЖ /според зависи/, пощи, пристанища, летища и т.н. /ползите са много, пример Румъния/.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • За да има борса в България то тя трябва да има същата инфраструктура като развитите пазари. Говоря за клиринг, къси, деривати и търгуеми индекси. Пробвахме всичко друго, но не и това което са направили на развитите пазари. На моменти се сещам за дефиницията за глупост. Това било всеки път да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат. Освен това са ми интересни хората, които считат, че ние няма да направим доказаните неща, които водят до желаният от нас резултат а ще направим нещо различно с надеждата, че при нас ще проработи. Борсата спешно се нуждае от спекуланти. Инвеститори има много. Предполагам ръководството на оператора не може да заспи вечер и се чуди от къде да ги намери. Според мен става много лесно. Създаваш им възможности за търговия и те идват сами. В началото няколко, после още и накрая имаш пазар. Добре, че навреме се измъкнах през 2014 година от позицията. Но ако има нормално ръководство, което се интересува от пазара пак ще се върна. Това е законово гарантиран монопол, който само в България е губещ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                            За пореден път пиша, за да се възстанови борсата и да се върнат поне частично чужденците трябва:
                            1. Политическа стабилност и предвидимост /за предпочитане от десни, реформаторски правителства/: ключовите министри да са експерти и технократи; без резки движения - данъци, осигуровки, пенсионна и здравна система; земеделски земи; сектор сигурност и т.н.;
                            2. Икономическа стабилност: няколко тримесечия на стабилен икономически ръст; рязко увеличаване на ПЧИ; да се ограничи емитирането на нов дълг /за сметка на структурни реформи/; умерена инфлация; добър темп на усвояване на еврофондове и т.н.;
                            3. Да се дадат ясни сигнали за борба с корупцията;

                            4. Ако се реализират поне частично предните три точки, то ще се мултиплицира ефекта и ще се активират вътрешните икономически резерви на база чувство за сигурност и предвидимост: > 80 млрд. лв. в банките /домакинства + фирми/; 9 млрд. лв. в ПОК; 2 млрд. лв. в УД и ИД; застрахователи; 6/7 гаранционни фондове и т.н.
                            Част от предложените от теб мерки са несъвместими . Като за начало е добре да послушат Джей ( радвам се че макар и рядко все пак се включва ) и да си затворят зурлите
                            Last edited by data; 10.12.2015, 16:42.

                            Коментар


                            • За пореден път пиша, за да се възстанови борсата и да се върнат поне частично чужденците трябва:
                              1. Политическа стабилност и предвидимост /за предпочитане от десни, реформаторски правителства/: ключовите министри да са експерти и технократи; без резки движения - данъци, осигуровки, пенсионна и здравна система; земеделски земи; сектор сигурност и т.н.;
                              2. Икономическа стабилност: няколко тримесечия на стабилен икономически ръст; рязко увеличаване на ПЧИ; да се ограничи емитирането на нов дълг /за сметка на структурни реформи/; умерена инфлация; добър темп на усвояване на еврофондове и т.н.;
                              3. Да се дадат ясни сигнали за борба с корупцията;

                              4. Ако се реализират поне частично предните три точки, то ще се мултиплицира ефекта и ще се активират вътрешните икономически резерви на база чувство за сигурност и предвидимост: > 80 млрд. лв. в банките /домакинства + фирми/; 9 млрд. лв. в ПОК; 2 млрд. лв. в УД и ИД; застрахователи; 6/7 гаранционни фондове и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Почти не минава ден, без да изпълзи някоя гад в сутрешния блок и да обяснява как ще качва данъци.

                                Нарича се непредвидимост!

                                Ако утре Обама излезе в ''Добро утро Канзас'' или при оная дебелата негърка и каже как ще качи данъците в САЩ как смятате ще реагира Уолстрийт и защо смятате, че БФБ ще реагира по друг начин? Оня ден точно това си говорихме с един португалец представител на едни инвеститори. Ако на чиновници и министри им се запуши устата и се заковат крадливите кунки да не барат по икономиката и да не променят нон-стоп данъци и правила, борсата ще се изстреля и ще потекат и чужди инвестиции - реки... милиони и милиарди.

                                Тия нашите, обаче не млъкват!

                                Нон-стоп, то не бяха данъци храни, осигуровки, здравни вноски, ток, въздух.... айде спрете се и вземете се кротнете малоумници такива! Като не можете да помогнете, поне не пречете! (последното го пиша защото знам, че четат)
                                Вземат пример от премиера - слънце.

                                Коментар

                                Working...
                                X