IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

    Точно така. По препоръка на министерски съвет (министъра на финансите)
    В една от годините/ не помня точно коя/ Дянков дори прибра под формата на дивидент 80% от печалбите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Мисля, ме не е по закон, а по препоръка от министерски съвет. Все пак държавата е мажоритар. В годините, ако помня правилно, тези % са варирали като по-малко от 50 не помня.
      Точно така. По препоръка на министерски съвет (министъра на финансите)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

        Продаде ли?
        с лопатата ли ? мм безценно))

        Коментар


        • Я вижте как стоят нещата когато държавата притежава повече от 50% в публично дружество.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

            Кои имаш предвид Борсата или Енергийната борса ?
            БНЕБ- Разпределя 50% от печалбата, която постъпва в БФБ
            БФБ-Разпределя 50% от неконсолидираната печалба към акционерите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Те по закон мисля че са задължени да плащат поне 50% от печалбата като дивидент...
              Мисля, ме не е по закон, а по препоръка от министерски съвет. Все пак държавата е мажоритар. В годините, ако помня правилно, тези % са варирали като по-малко от 50 не помня.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Те по закон мисля че са задължени да плащат поне 50% от печалбата като дивидент...
                Кои имаш предвид Борсата или Енергийната борса ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение

                  Промяната в показателите за последната година заслужава повече. Интересно ми е каква ще е бъдещата дивидентна политика. Нямам препоръки , но вярвам едни 50-60% от печалбата няма да ги спънат.
                  Имай предвид че се разпределя неконсолидираната печалба която ще е около 1млн .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                    Каква е причината за този неочакван ентусиазъм? Да не са решили да я приватизират случайно?
                    Тук играта не е в приватизация. Ключа е в енергийната борса. Април тази година се въведе сегмента в рамките на деня. Така, че в следствие на него резултатите ще се подобряват на годишна база поне до второ тримесечие 2019 г. От 1 юли тази година ВЕИ търгуват енергията си на борсата. Това ще качва оборотите на годишна база поне до второ тримесечие 2019 включително. Надявам се до тогава да е приключила интеграцията на българския и македонския пазар. Евентуално прекратяване на договорите на американските ТЕЦ също ще качи оборота. Да видим дали ще има газов хъб и къде ще се търгува инструмента. Това е монопола върху търговията с финансови инструменти и енергия. За сега стойност има в енергията. След клиринг и във финансовите инструменти. Не е препоръка за нищо. Имам интерес да скочи цената и е възможно затова да си въобразявам позитивните сценарии.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                      Продаде ли?
                      Не.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Аз съм много доволен от отчета. Ама много. Някак си не мога да скрия задоволството си.
                        Продаде ли?

                        Коментар


                        • Радващо е, че има реакция на пазара. Страхотен отчет и се вижда в изменението на цената. Макар че обемът е нисък и беше доста смачкано в последно време. Аз очаквам страхотни отчети и при Свилоза и Индустриален холдинг България, пък да видим какво ще бъде там. Едното вече не се движи от отчетите, а от действията на Комисията. Докато другото е напълно забравено от пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение

                            Промяната в показателите за последната година заслужава повече. Интересно ми е каква ще е бъдещата дивидентна политика. Нямам препоръки , но вярвам едни 50-60% от печалбата няма да ги спънат.
                            Те по закон мисля че са задължени да плащат поне 50% от печалбата като дивидент...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение

                              Промяната в показателите за последната година заслужава повече. Интересно ми е каква ще е бъдещата дивидентна политика. Нямам препоръки , но вярвам едни 50-60% от печалбата няма да ги спънат.
                              Да, да видях я промяната... Но и на мен ми е интересна втората част на въпроса.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                                Каква е причината за този неочакван ентусиазъм? Да не са решили да я приватизират случайно?
                                Промяната в показателите за последната година заслужава повече. Интересно ми е каква ще е бъдещата дивидентна политика. Нямам препоръки , но вярвам едни 50-60% от печалбата няма да ги спънат.

                                Коментар

                                Working...
                                X