IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Българска фондова борса АД-София представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 30-07-2020г. от 10:00 часа в ГР. СОФИЯ-1000, ПЛ. БЪЛГАРИЯ №1, при следния дневен ред:

    Българска фондова борса АД – София представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите.
    ОСА ще се проведе на 30-07-2020 г. от 10:00 часа в 1000 на адрес пл. „България”№1, в Административната сграда на НДК, зала №13 при следния дневен ред:


    Поради дългия текст на дневния ред, моля, вижте пълния дневен ред в прикачените файлове.
    1. Приемане на доклада на Съвета на директорите за дейността на Дружеството през 2019 г.
    2. Приемане на Доклада за прилагането на политиката на възнагражденията на членовете на Съвета на директорите на дружеството за 2019 г.
    3. Приемане на отчета за дейността на Директора за връзки с инвеститорите през 2019 г.
    4. Приемане на доклада на регистрирания одитор за извършената проверка на годишния финансов отчет на Дружеството за 2019 г.
    5. Приемане на заверения годишен финансов отчет на Дружеството за 2019 г.
    6. Приемане на одитирания годишен консолидиран финансов отчет на „Българска фондова борса” АД за 2019 г., на годишния консолидиран доклад на Съвета на директорите за дейността на „Българска фондова борса” АД през 2019 г. и на доклад на регистрирания одитор за проверка и заверка на консолидирания финансов отчет на „Българска фондова борса – София” АД за 2019 г.
    7. Приемане на решение за разпределяне на печалбата на „Българска фондова борса” АД, реализирана през 2019 г.
    8. Приемане на годишния отчет за дейността на Одитния комитет през 2019 г.
    9. Избор на регистриран одитор, който да извърши одит и да завери годишния финансов отчет на Дружеството за 2020 г.
    10. Приемане на решение за освобождаване от отговорност на членовете на Съвета на директорите за дейността им по управлението на Дружеството през 2019 г.
    11. Приемане на решение за избор на членовете на Съвета на директорите – Асен Василев Ягодин, Маню Тодоров Моравенв, Васил Димитров Големански, Любомир Николаев Бояджиев и Христина Стефанова Пендичева за нов пет годишен мандат.
    12. Определяне на размера на гаранцията за управление на членовете на Съвета на директорите на „Българска фондова борса” АД.
    13. Приемане на решение за обратно изкупуване на акции на „Българска фондова борса” АД.
    14. Приемане на нова Политика за възнагражденията на членовете на Съвета на директорите на „Българска фондова борса” АД.








    Коментар


    • Малките търговци излизат на свободния пазар за електроенергия от 1 октомври

      https://www.investor.bg/energetika/4...tomvri-305491/

      Коментар


      • http://www.infostock.bg/infostock/co...ade-na-25-yuni

        Коментар


        • БФБ прекратява членството си в Националната комисия по корпоративно управление. Причината: НККУ обслужва частни лобистки интереси в разрез с принципите на доброто корпоративно управление. Повече за мотивите на БФБ можете да прочетете тук: https://www.bse-sofia.bg/bg/exchange-news/id/118632

          Коментар


          • Като антикризисна мярка през 2009 г. С Дянков вдигна от 50 на 80 % дивидента, който контролираните от държавата дружества трябваше да и отчислят.
            Дали няма да видим отново подобна мярка и 2020?

            Коментар



            • Почасови сделки на европазара увеличили 2.2 пъти борсовата търговия с ток у нас https://www.mediapool.bg/pochasovi-s...ews305666.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                На мен ми направи впечатление и че много се разредиха ордерите Продава.. Вероятно този на който му купиха пакетно беше наредил оферти, но сега като го изчистиха картинката стана съвсем различна
                Има нещо такова.... до 6 лв. има няма 4-5т. А и не вярвам някой да продава повече под 5 лв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                  Интересни обеми вчера минаха, дали дойде преломния момент тука?
                  На мен ми направи впечатление и че много се разредиха ордерите Продава.. Вероятно този на който му купиха пакетно беше наредил оферти, но сега като го изчистиха картинката стана съвсем различна

                  Коментар


                  • Интересни обеми вчера минаха, дали дойде преломния момент тука?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Честно казано, и аз имах опасения относно отчета на фона на разпродажбите, но се оказа , че всичко си е ок.
                      Очакванията са ми за около 10 ст дивидент, стига да не ни мине някоя черна котка / обезценка/ път
                      Купих около 5т между 4.80 и 4.54. Имам таргет да ги направя поне 10т. Като гледам си има предлагане и съм се заложил надолу, дано ме огрее. Цената е супер, както и да смятам. Като се напродават отива над 5 веднага, където й е мястото. Дивидент догодина между 10-15 стот., а през 2021г. между 20-30 стот. Далавера отвсякъде!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                        Като гледах как разпродават тук последните 2 седмици си мислех, че отчета е лош ... ама си е нормален .. имаме 10% разстеж на приходите , 50+ стотинки печалба на акция, възнагражденията се увличават , осигуровките не.. т.е. средната заплата е над 3000 лв / месечно ..... ще чакаме дивидент догодина и така ... парични еквиваленти, квото и да значи това ....... ??? .. та добре че е борсата за тока, че ако беше само за акции щяхме да сме на загуба, та спокойно да я продават на някой външен оператор кат летището
                        Честно казано, и аз имах опасения относно отчета на фона на разпродажбите, но се оказа , че всичко си е ок.
                        Очакванията са ми за около 10 ст дивидент, стига да не ни мине някоя черна котка / обезценка/ път

                        Коментар


                        • Като гледах как разпродават тук последните 2 седмици си мислех, че отчета е лош ... ама си е нормален .. имаме 10% разстеж на приходите , 50+ стотинки печалба на акция, възнагражденията се увличават , осигуровките не.. т.е. средната заплата е над 3000 лв / месечно ..... ще чакаме дивидент догодина и така ... парични еквиваленти, квото и да значи това ....... ??? .. та добре че е борсата за тока, че ако беше само за акции щяхме да сме на загуба, та спокойно да я продават на някой външен оператор кат летището

                          Коментар


                          • Доколкото Топливо е на сегмент Стандарт, а там

                            За емисиите акции, допуснати на Основния пазар BSE, Сегмент акции „Standard” и Сегмент за дружества със специална инвестиционна цел на Основния пазар на БФБ и търгуващи се непрекъснато, динамичният ценови диапазон е 10 (десет) на сто спрямо референтната цена, а статичният е 20 (двадесет) на сто спрямо последната цена, постигната на аукцион.

                            то за да се задейства прекъсване заради статичния диапазон цената е трябвало да скочи над 1.2*3.1= 3.72, а прекъсване заради динамичния не е имало защото от 3.10 до 3.40 са 9,67%, после вече от 3.40 до 3.50 се смятат наново - 2.9%

                            но и аз наскоро ги разучих тия неща, преди години съм си търгувал без да знам за аукциони и тем подобни
                            Last edited by Felbuzz; 29.06.2019, 20:00.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Винаги съм се чудил как от нещо работещо се прави пълно недоразумение което и немците няма да си познаят произведението...
                              Едно време по същия начин се смени руската система ,две години след това изправяха неуредиците....
                              Сега пак Една седмица пълен шаш ...
                              Изпълняват се поръчки който ги няма а тези който са там оставят , минават сделки без аукциони на 50% , направих двойни сделки като местех поръчките малко напред и назад добре че за едните имах акции а за другите кеш...нямам видимост в дълбочина ,днес ми изчезнаха 10К от баланса ..
                              Най фрапиращото че аукциона показва една сума а сделките минават на друга....
                              Здраве да е...
                              От другата ще намаля до минимум сделките на БФБ ,че и сега много се уядоха специалистите от БФБ и КФН и не могат да Оправят батаците си вече седмица....
                              Монти, прав си но това със салдата и размерите на сделката не е от борсата а от софта на твоя посредник. Повечето ИП със собствени платформи са ги скопосали преди 10-12 години и са абсолютно морално остарели да посрещнат предизвикателствата на софтуер от поколение от миналата година
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                                Какво се учудвате, борсата ни е отражение на начина на управление на цялата ни държава. Както се казва: ден за мине, самун да загине. Безхаберието е пълно и навсякъде. Оставките няма да помогнат, защото на тяхно място няма да се назначат по кадърни, а пак близки суджуци,а на уволнените ще се намери друга ясла за да се гушат.
                                Винаги съм се чудил как от нещо работещо се прави пълно недоразумение което и немците няма да си познаят произведението...
                                Едно време по същия начин се смени руската система ,две години след това изправяха неуредиците....
                                Сега пак Една седмица пълен шаш ...
                                Изпълняват се поръчки който ги няма а тези който са там оставят , минават сделки без аукциони на 50% , направих двойни сделки като местех поръчките малко напред и назад добре че за едните имах акции а за другите кеш...нямам видимост в дълбочина ,днес ми изчезнаха 10К от баланса ..
                                Най фрапиращото че аукциона показва една сума а сделките минават на друга....
                                Здраве да е...
                                От другата ще намаля до минимум сделките на БФБ ,че и сега много се уядоха специалистите от БФБ и КФН и не могат да Оправят батаците си вече седмица....

                                Коментар

                                Working...
                                X