IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересни обеми вчера минаха, дали дойде преломния момент тука?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Честно казано, и аз имах опасения относно отчета на фона на разпродажбите, но се оказа , че всичко си е ок.
      Очакванията са ми за около 10 ст дивидент, стига да не ни мине някоя черна котка / обезценка/ път
      Купих около 5т между 4.80 и 4.54. Имам таргет да ги направя поне 10т. Като гледам си има предлагане и съм се заложил надолу, дано ме огрее. Цената е супер, както и да смятам. Като се напродават отива над 5 веднага, където й е мястото. Дивидент догодина между 10-15 стот., а през 2021г. между 20-30 стот. Далавера отвсякъде!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
        Като гледах как разпродават тук последните 2 седмици си мислех, че отчета е лош ... ама си е нормален .. имаме 10% разстеж на приходите , 50+ стотинки печалба на акция, възнагражденията се увличават , осигуровките не.. т.е. средната заплата е над 3000 лв / месечно ..... ще чакаме дивидент догодина и така ... парични еквиваленти, квото и да значи това ....... ??? .. та добре че е борсата за тока, че ако беше само за акции щяхме да сме на загуба, та спокойно да я продават на някой външен оператор кат летището
        Честно казано, и аз имах опасения относно отчета на фона на разпродажбите, но се оказа , че всичко си е ок.
        Очакванията са ми за около 10 ст дивидент, стига да не ни мине някоя черна котка / обезценка/ път

        Коментар


        • Като гледах как разпродават тук последните 2 седмици си мислех, че отчета е лош ... ама си е нормален .. имаме 10% разстеж на приходите , 50+ стотинки печалба на акция, възнагражденията се увличават , осигуровките не.. т.е. средната заплата е над 3000 лв / месечно ..... ще чакаме дивидент догодина и така ... парични еквиваленти, квото и да значи това ....... ??? .. та добре че е борсата за тока, че ако беше само за акции щяхме да сме на загуба, та спокойно да я продават на някой външен оператор кат летището

          Коментар


          • Доколкото Топливо е на сегмент Стандарт, а там

            За емисиите акции, допуснати на Основния пазар BSE, Сегмент акции „Standard” и Сегмент за дружества със специална инвестиционна цел на Основния пазар на БФБ и търгуващи се непрекъснато, динамичният ценови диапазон е 10 (десет) на сто спрямо референтната цена, а статичният е 20 (двадесет) на сто спрямо последната цена, постигната на аукцион.

            то за да се задейства прекъсване заради статичния диапазон цената е трябвало да скочи над 1.2*3.1= 3.72, а прекъсване заради динамичния не е имало защото от 3.10 до 3.40 са 9,67%, после вече от 3.40 до 3.50 се смятат наново - 2.9%

            но и аз наскоро ги разучих тия неща, преди години съм си търгувал без да знам за аукциони и тем подобни
            Last edited by Felbuzz; 29.06.2019, 20:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Винаги съм се чудил как от нещо работещо се прави пълно недоразумение което и немците няма да си познаят произведението...
              Едно време по същия начин се смени руската система ,две години след това изправяха неуредиците....
              Сега пак Една седмица пълен шаш ...
              Изпълняват се поръчки който ги няма а тези който са там оставят , минават сделки без аукциони на 50% , направих двойни сделки като местех поръчките малко напред и назад добре че за едните имах акции а за другите кеш...нямам видимост в дълбочина ,днес ми изчезнаха 10К от баланса ..
              Най фрапиращото че аукциона показва една сума а сделките минават на друга....
              Здраве да е...
              От другата ще намаля до минимум сделките на БФБ ,че и сега много се уядоха специалистите от БФБ и КФН и не могат да Оправят батаците си вече седмица....
              Монти, прав си но това със салдата и размерите на сделката не е от борсата а от софта на твоя посредник. Повечето ИП със собствени платформи са ги скопосали преди 10-12 години и са абсолютно морално остарели да посрещнат предизвикателствата на софтуер от поколение от миналата година
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                Какво се учудвате, борсата ни е отражение на начина на управление на цялата ни държава. Както се казва: ден за мине, самун да загине. Безхаберието е пълно и навсякъде. Оставките няма да помогнат, защото на тяхно място няма да се назначат по кадърни, а пак близки суджуци,а на уволнените ще се намери друга ясла за да се гушат.
                Винаги съм се чудил как от нещо работещо се прави пълно недоразумение което и немците няма да си познаят произведението...
                Едно време по същия начин се смени руската система ,две години след това изправяха неуредиците....
                Сега пак Една седмица пълен шаш ...
                Изпълняват се поръчки който ги няма а тези който са там оставят , минават сделки без аукциони на 50% , направих двойни сделки като местех поръчките малко напред и назад добре че за едните имах акции а за другите кеш...нямам видимост в дълбочина ,днес ми изчезнаха 10К от баланса ..
                Най фрапиращото че аукциона показва една сума а сделките минават на друга....
                Здраве да е...
                От другата ще намаля до минимум сделките на БФБ ,че и сега много се уядоха специалистите от БФБ и КФН и не могат да Оправят батаците си вече седмица....

                Коментар


                • Какво се учудвате, борсата ни е отражение на начина на управление на цялата ни държава. Както се казва: ден за мине, самун да загине. Безхаберието е пълно и навсякъде. Оставките няма да помогнат, защото на тяхно място няма да се назначат по кадърни, а пак близки суджуци,а на уволнените ще се намери друга ясла за да се гушат.

                  Коментар


                  • тия ще ми докарат микро инфаркт .. влизам .. гледам стойност на портфейла наполовина .... до де осъзная, че никой не е фалирал, а просто някои от акциите са ги оценили на 0 / нула лева/ ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Некадърниците от БФБ съвсем ще доубият търговията!!!
                      Вече цяла седмица нямаме адекватно работещи платформи и условия за сключване на сделки.. Няма достоверна и актуална информация нито за котировките, нито за сключените сделки.. Преди малко станаха и едни сделки при Топливо надхвърлящи ценовите ограничения без да се влезе в аукцион.. Сега тепърва ще разследваме как се е случило това.. Може да се окаже че и в този аспект има сериозен бъг..
                      ОСТАВКИИИИИ !!!
                      За акции, търгувани на Основния пазар BSE, сегмент “Standard” пазар те са:
                      Статичен диапазон: +/- 20 % спрямо последната цена, постигната на аукцион
                      Динамичен диапазон: +/- 10 % спрямо референтната цена.

                      Тук според инфосток (най-добрият източник към момента) първата цена е 3.40 (+9.68%)
                      Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        ОСТАВКИИИИИ !!!
                        Няма да стане - принципалът е зает с една реколта и хич не му дреме за бфб
                        Ако случайно ги махне, за да сложи някой бирник или хазартен спец ... още по-зле.
                        Решението е приватизация, ама не от гинка и стринка.
                        Освен това и ИП, изглежда, са пуснали ИТ отделите във ваканция
                        Отивам и аз да си ближа сладоледа тя, миграцията, на юг или север, няма да избяга

                        Коментар


                        • Излиза, че посредниците не могат да адаптират платформите съм към тяхната. Пак мъкаааа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Некадърниците от БФБ съвсем ще доубият търговията!!!
                            Вече цяла седмица нямаме адекватно работещи платформи и условия за сключване на сделки.. Няма достоверна и актуална информация нито за котировките, нито за сключените сделки.. Преди малко станаха и едни сделки при Топливо надхвърлящи ценовите ограничения без да се влезе в аукцион.. Сега тепърва ще разследваме как се е случило това.. Може да се окаже че и в този аспект има сериозен бъг..
                            ОСТАВКИИИИИ !!!

                            Ха, -Доре дошъл на борда на Недоволните и Прецаканите!

                            На БФБ всичко ЗНАЧИМО се случва в ТОЧНИЯ момент И с ТОЧНИТЕ хора!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Некадърниците от БФБ съвсем ще доубият търговията!!!
                              Вече цяла седмица нямаме адекватно работещи платформи и условия за сключване на сделки.. Няма достоверна и актуална информация нито за котировките, нито за сключените сделки.. Преди малко станаха и едни сделки при Топливо надхвърлящи ценовите ограничения без да се влезе в аукцион.. Сега тепърва ще разследваме как се е случило това.. Може да се окаже че и в този аспект има сериозен бъг..
                              ОСТАВКИИИИИ !!!
                              Не може да бъде! Прессъобщението им, както и разни постове по социалните медии, казват, че новата платформа е внедрена успешно и всичко е "цветя и рози". СМЯХ!!! (а всъщност ми се плаче)
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Некадърниците от БФБ съвсем ще доубият търговията!!!
                                Вече цяла седмица нямаме адекватно работещи платформи и условия за сключване на сделки.. Няма достоверна и актуална информация нито за котировките, нито за сключените сделки.. Преди малко станаха и едни сделки при Топливо надхвърлящи ценовите ограничения без да се влезе в аукцион.. Сега тепърва ще разследваме как се е случило това.. Може да се окаже че и в този аспект има сериозен бъг..
                                ОСТАВКИИИИИ !!!
                                Last edited by Батя; 28.06.2019, 11:05.

                                Коментар

                                Working...
                                X