IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече ми стана ясно благодаря ви много .
    http://www.proflashgame.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

      Издадените акции не намаляват. Намаляват само акциите в обращение. Докато не бъде гласувано на общо събрание обезсилване на обратно изкупените акции, общия им брой си остава един и същ. Разбира се по акциите собственост на самото дружество не се изплаща дивидент.
      и аз си мисля, че няма голям смисъл да се прави обезсилване. Тези акции могат да влязат в употреба - или за търговия, регулиране на цената, спекулация или пък някаква сделка, при поглъщане(мърдж), хипотетично, Дакс или Насдак да искат дял на БФБ
      Last edited by petyob; 24.03.2021, 17:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
        Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
        Издадените акции не намаляват. Намаляват само акциите в обращение. Докато не бъде гласувано на общо събрание обезсилване на обратно изкупените акции, общия им брой си остава един и същ. Разбира се по акциите собственост на самото дружество не се изплаща дивидент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
          Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
          Броят на емитираните акции не се променя. Това, че част от тях са купени от собственика, не поменя картинката .
          Ще се намали броя, на акциите срещу които ще се изплати дивидент, с броя на изкупените от дружеството собствени акции.
          В същото време ще се увеличи размерът на дивидента за останалите акции.

          Коментар


          • Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
            http://www.proflashgame.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
              Някой има ли идея кога в сайта на инвестора ще се ъпдейтнат броя акции на БФБ все още си стоят 6 582 860
              Е, що да се ъпдейтват??

              Коментар


              • Някой има ли идея кога в сайта на инвестора ще се ъпдейтнат броя акции на БФБ все още си стоят 6 582 860
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • https://www.mediapool.bg/oferti-za-t...ews319149.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                    Така е ...но за мен 197000 акции докрая на 2021 не кой знае колко и ако го направят е добре наистина ..в крайна сметка дивидента тази година пак ще е под 10 ст което прави доходност под 2 % ...Ако дивидента към майката мине 3 млн и дръпнат малко основната дейност картинката става друга ...нямам но ме и е в watch list ...
                    2% DivYield + обратно изкупуване... на фона на всичко останало, това си е направо отлично за мен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Още по-хубаво е, че цялата сума стига до акционерите. Едната част през дивидент а другата през обратно изкупуване. Освен това обратното изкупуване забързва процеса с една година.
                      Така е ...но за мен 197000 акции докрая на 2021 не кой знае колко и ако го направят е добре наистина ..в крайна сметка дивидента тази година пак ще е под 10 ст което прави доходност под 2 % ...Ако дивидента към майката мине 3 млн и дръпнат малко основната дейност картинката става друга ...нямам но ме и е в watch list ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                        Дивидентите към майката са
                        2018 -715лв,
                        2019-1726лв
                        2020-2207лв

                        За 2021 очаквам над 3000 , което заедно с по-малкия брой акции на който ще се разпределя, би довело и до увеличение на дивидента/ акция.
                        Като добавим и законодателните промени, относно търговията с ел енергия, влизащи в сила т.г.- тенденцията е видима...
                        Още по-хубаво е, че цялата сума стига до акционерите. Едната част през дивидент а другата през обратно изкупуване. Освен това обратното изкупуване забързва процеса с една година.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          Все още дивидента към майката не е голям 2млн и нещо което прави неконсолидирана печалба за разпределение ако не ме лъже паметта 1 млн което е крайно недостатъчно...
                          Дивидентите към майката са
                          2018 -715лв,
                          2019-1726лв
                          2020-2207лв

                          За 2021 очаквам над 3000 , което заедно с по-малкия брой акции на който ще се разпределя, би довело и до увеличение на дивидента/ акция.
                          Като добавим и законодателните промени, относно търговията с ел енергия, влизащи в сила т.г.- тенденцията е видима...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Без значение е кокошката дали е бяла или червена. Важното е да снася яйца
                            Все още дивидента към майката не е голям 2млн и нещо което прави неконсолидирана печалба за разпределение ако не ме лъже паметта 1 млн което е крайно недостатъчно...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              остава и основния бизнес да вкарат в пътя
                              Без значение е кокошката дали е бяла или червена. Важното е да снася яйца

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                остава и основния бизнес да вкарат в пътя
                                Едва ли Не за друго , виждат различно пътя . Па и посоката

                                Коментар

                                Working...
                                X