IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

    Здравейте - според мен мислите Ви са повлияни от неправилно употребен термин "обратно изкупуване" - от излязлото до този момент инфо става ясно ,че купувач на 197000 бр. акции на БФБ е неговото дъщерно дружество-Енергийната борса.При това изкупуване не намалява броя акции ,а просто преминава от едни ръце в други.При това положение и дивидента ще се разпределя върху всички издадени акции - просто парите ,които отиват в публиката ще намалее.Няма как да се обезсилят акции купени от различно от издателя юридическо лице ,пък било то и дъщерно.Изказвам лично мнение - не претендирам за безпогрешност.
    Колега, и по-долу беше обяснено, че по собствените акции не се плаща дивидент!
    Гласуваната на ОСА сума за дивидент се разпределя сред по-малко акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Броят на емитираните акции не се променя. Това, че част от тях са купени от собственика, не поменя картинката .
      Ще се намали броя, на акциите срещу които ще се изплати дивидент, с броя на изкупените от дружеството собствени акции.
      В същото време ще се увеличи размерът на дивидента за останалите акции.
      Здравейте - според мен мислите Ви са повлияни от неправилно употребен термин "обратно изкупуване" - от излязлото до този момент инфо става ясно ,че купувач на 197000 бр. акции на БФБ е неговото дъщерно дружество-Енергийната борса.При това изкупуване не намалява броя акции ,а просто преминава от едни ръце в други.При това положение и дивидента ще се разпределя върху всички издадени акции - просто парите ,които отиват в публиката ще намалее.Няма как да се обезсилят акции купени от различно от издателя юридическо лице ,пък било то и дъщерно.Изказвам лично мнение - не претендирам за безпогрешност.
      мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        и аз си мисля, че няма голям смисъл да се прави обезсилване. Тези акции могат да влязат в употреба - или за търговия, регулиране на цената, спекулация или пък някаква сделка, при поглъщане(мърдж), хипотетично, Дакс или Насдак да искат дял на БФБ
        Спекулацията вече мина, а държачите са дългосрочни
        Я всегда буду твоим поводом напиться.

        Коментар


        • Вече ми стана ясно благодаря ви много .
          http://www.proflashgame.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

            Издадените акции не намаляват. Намаляват само акциите в обращение. Докато не бъде гласувано на общо събрание обезсилване на обратно изкупените акции, общия им брой си остава един и същ. Разбира се по акциите собственост на самото дружество не се изплаща дивидент.
            и аз си мисля, че няма голям смисъл да се прави обезсилване. Тези акции могат да влязат в употреба - или за търговия, регулиране на цената, спекулация или пък някаква сделка, при поглъщане(мърдж), хипотетично, Дакс или Насдак да искат дял на БФБ
            Last edited by petyob; 24.03.2021, 17:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
              Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
              Издадените акции не намаляват. Намаляват само акциите в обращение. Докато не бъде гласувано на общо събрание обезсилване на обратно изкупените акции, общия им брой си остава един и същ. Разбира се по акциите собственост на самото дружество не се изплаща дивидент.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
                Броят на емитираните акции не се променя. Това, че част от тях са купени от собственика, не поменя картинката .
                Ще се намали броя, на акциите срещу които ще се изплати дивидент, с броя на изкупените от дружеството собствени акции.
                В същото време ще се увеличи размерът на дивидента за останалите акции.

                Коментар


                • Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
                  http://www.proflashgame.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                    Някой има ли идея кога в сайта на инвестора ще се ъпдейтнат броя акции на БФБ все още си стоят 6 582 860
                    Е, що да се ъпдейтват??

                    Коментар


                    • Някой има ли идея кога в сайта на инвестора ще се ъпдейтнат броя акции на БФБ все още си стоят 6 582 860
                      http://www.proflashgame.com

                      Коментар


                      • https://www.mediapool.bg/oferti-za-t...ews319149.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          Така е ...но за мен 197000 акции докрая на 2021 не кой знае колко и ако го направят е добре наистина ..в крайна сметка дивидента тази година пак ще е под 10 ст което прави доходност под 2 % ...Ако дивидента към майката мине 3 млн и дръпнат малко основната дейност картинката става друга ...нямам но ме и е в watch list ...
                          2% DivYield + обратно изкупуване... на фона на всичко останало, това си е направо отлично за мен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Още по-хубаво е, че цялата сума стига до акционерите. Едната част през дивидент а другата през обратно изкупуване. Освен това обратното изкупуване забързва процеса с една година.
                            Така е ...но за мен 197000 акции докрая на 2021 не кой знае колко и ако го направят е добре наистина ..в крайна сметка дивидента тази година пак ще е под 10 ст което прави доходност под 2 % ...Ако дивидента към майката мине 3 млн и дръпнат малко основната дейност картинката става друга ...нямам но ме и е в watch list ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Дивидентите към майката са
                              2018 -715лв,
                              2019-1726лв
                              2020-2207лв

                              За 2021 очаквам над 3000 , което заедно с по-малкия брой акции на който ще се разпределя, би довело и до увеличение на дивидента/ акция.
                              Като добавим и законодателните промени, относно търговията с ел енергия, влизащи в сила т.г.- тенденцията е видима...
                              Още по-хубаво е, че цялата сума стига до акционерите. Едната част през дивидент а другата през обратно изкупуване. Освен това обратното изкупуване забързва процеса с една година.

                              Коментар

                              Working...
                              X