IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
    Някой има ли идея кога в сайта на инвестора ще се ъпдейтнат броя акции на БФБ все още си стоят 6 582 860
    Е, що да се ъпдейтват??

    Коментар


    • Някой има ли идея кога в сайта на инвестора ще се ъпдейтнат броя акции на БФБ все още си стоят 6 582 860
      http://www.proflashgame.com

      Коментар


      • https://www.mediapool.bg/oferti-za-t...ews319149.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Така е ...но за мен 197000 акции докрая на 2021 не кой знае колко и ако го направят е добре наистина ..в крайна сметка дивидента тази година пак ще е под 10 ст което прави доходност под 2 % ...Ако дивидента към майката мине 3 млн и дръпнат малко основната дейност картинката става друга ...нямам но ме и е в watch list ...
          2% DivYield + обратно изкупуване... на фона на всичко останало, това си е направо отлично за мен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Още по-хубаво е, че цялата сума стига до акционерите. Едната част през дивидент а другата през обратно изкупуване. Освен това обратното изкупуване забързва процеса с една година.
            Така е ...но за мен 197000 акции докрая на 2021 не кой знае колко и ако го направят е добре наистина ..в крайна сметка дивидента тази година пак ще е под 10 ст което прави доходност под 2 % ...Ако дивидента към майката мине 3 млн и дръпнат малко основната дейност картинката става друга ...нямам но ме и е в watch list ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

              Дивидентите към майката са
              2018 -715лв,
              2019-1726лв
              2020-2207лв

              За 2021 очаквам над 3000 , което заедно с по-малкия брой акции на който ще се разпределя, би довело и до увеличение на дивидента/ акция.
              Като добавим и законодателните промени, относно търговията с ел енергия, влизащи в сила т.г.- тенденцията е видима...
              Още по-хубаво е, че цялата сума стига до акционерите. Едната част през дивидент а другата през обратно изкупуване. Освен това обратното изкупуване забързва процеса с една година.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Все още дивидента към майката не е голям 2млн и нещо което прави неконсолидирана печалба за разпределение ако не ме лъже паметта 1 млн което е крайно недостатъчно...
                Дивидентите към майката са
                2018 -715лв,
                2019-1726лв
                2020-2207лв

                За 2021 очаквам над 3000 , което заедно с по-малкия брой акции на който ще се разпределя, би довело и до увеличение на дивидента/ акция.
                Като добавим и законодателните промени, относно търговията с ел енергия, влизащи в сила т.г.- тенденцията е видима...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  Без значение е кокошката дали е бяла или червена. Важното е да снася яйца
                  Все още дивидента към майката не е голям 2млн и нещо което прави неконсолидирана печалба за разпределение ако не ме лъже паметта 1 млн което е крайно недостатъчно...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    остава и основния бизнес да вкарат в пътя
                    Без значение е кокошката дали е бяла или червена. Важното е да снася яйца

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      остава и основния бизнес да вкарат в пътя
                      Едва ли Не за друго , виждат различно пътя . Па и посоката

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                        Мноого добър консолидиран!
                        А хубавите неща тепърва предстоят.
                        Не случайно започнаха да си ги купуват обратно, мисля..
                        остава и основния бизнес да вкарат в пътя

                        Коментар


                        • Мноого добър консолидиран!
                          А хубавите неща тепърва предстоят.
                          Не случайно започнаха да си ги купуват обратно, мисля..

                          Коментар


                          • Интересни неща се случват в енергетиката, касаещи БНЕБ...косвено ще е добре и за БФБ АД
                            Хаотичната политика на ГЕРБ и фокусирането върху големите руски енергийни проекти оставят България встрани от мащабните реформи, които се случват не само в Европа, но и по света

                            Коментар


                            • Не знам доколко хората проявяват интерес към сегментите на БФБ(подозирам не много) но на мен случайно темата ми стана интересна миналата година и сега забелязвам че ще има промени в новия правилник на БФБ в сила от 16.02.2021. Ето какво видях без да претендирам за изчерпателност като се надявам да прочетете диагонално какво съм написал:

                              Правилата за сегментите са разписани в част 3 от правилника. Виждам че количествените критерии за premium пазара се намаляват от 300 000 лева средномесечен оборот за последните 6 месеца на 200 000 лева; средномесечният брой сделки се намалява от 150 за последните 6 месеца на 100 сделки.

                              В сега действащия правилник се допуска 1 закъснение за последните 12 месеца при представянето на регулирана информация(аз го разбирам най-вече като отчети), вече ще се допуска 1 закъснение за последните 6 месеца.

                              Честно казано съм леко разочарован че при 1 закъснение за последните 6 месеца, което са реално 4 отчета ако има консолидирани и неконсолидирани, може да се приеме че вече в правилника се регламентира че компаниите от Софикс могат да разкриват 25% от отчетите си със закъснение. Реално много рядко компания от Софикс е вадена заради неизпълнение на критериите за основен пазар(аз се сещам за Еларг и ликвидацията) но пък в сегашния правлник ми харесваше че има изискване за само 1 закъснение. Това облекчение за потенциално некоректни компании е компенсирано донякъде с чл. 38 от тарифата където вече има такса от 500 лева за администриране на закъснения при представянето на отчети:

                              Чл. 38. (1) Таксата за администриране на констатирано закъснение при представяне на информация пред обществеността е в размер на 500 (петстотин) лева.
                              (2) Таксата по ал. 1 се дължи за всяко констатирано закъснение с повече от три работни дни от изтичане на срока, предвиден за разкриване на съответното законово задължение, предвидено съгласно ЗППЦК, както следва: Чл. 100б, ал. 7, Чл. 100е, 100н, ал. 1 и 2 /годишен отчет/, Чл. 100о, ал. 1 и 2 /шестмесечен отчет/, Чл. 100о1, ал. 1 и 2 /уведомление за финансовото си състояние/, Чл. 112б, ал. 1 /решението за увеличаване на капитала/, 115в, ал. 4 /вида и размера на дивидента, условията и реда за неговото изплащане/.


                              Другото интересно което забелязах е, че ако досега правилата за сегментите за били чисто технически(в чл. 41 от сегашния правлник пише че емисиите следва във всеки един момент да отговарят на критериите за Premium или Standard, чл. 42 пише "...както и ако се установи, че допусната до някой от тези сегменти емисия престане да отговаря на изискванията по предходния член, преди вземане на решение за преместване, респективно за прекратяване на регистрацията, Борсата може да постави под наблюдение конкретната емисия за срок до 9 (девет) месеца....", накрая процесът приключва според чл. 43 ал. (4):

                              (4) Ако след изтичането на срока за наблюдение, дадената емисия не отговоря на изискванията на съответния пазар или сегмент, Съветът взема решение за преместването й на пазара или сегмента с най-високи изисквания, на които емисията отговаря.

                              В новия правилник от 16.02.2021 г. отпада текстът че емисиите следва във всеки един момент да отговарят на критериите за Premium & Standard като е заменен с проверка най-малко един път годишно:

                              Чл. 41. (1) Борсата извършва най-малко веднъж годишно преглед на емисиите, допуснати до търговия на Основния пазар BSE, Сегмент „Premium” относно спазването на критериите на чл. 5, ал. 1, т. 3-9, освен в случаите по чл. 5, ал. 2.
                              (2) Борсата извършва най-малко един път годишно преглед на емисиите, допуснати до търговия на Основния пазар BSE, Сегмент „Standard” относно спазването на критериите на чл. 6, ал. 2.

                              Впоследствие при неизпълнение на критериите емисиите отново могат да бъдат поставени под наблюдение както досега, но финалът на процеса не е чисто технически(отговаря или не отговаря на критериите), а се оставя на преценката на Cъвета:

                              (4) Ако след изтичането на срока за наблюдение, дадената емисия не отговоря на изискванията на съответния пазар или сегмент, Съветът преценява текущото състояние на пазара и доколко отклоненията от изискванията по чл. 5, ал. 1, т. 3-9, чл. 6, ал. 2 и чл. 7, ал. 2 са съществени, и на база преценката може да вземе решение за преместването й на пазара или сегмента с най-високи изисквания, на които емисията отговаря, или да удължи срока на наблюдение.

                              Мен единствено не ми става ясно може ли общия период на наблюдение да се проточи над 9 месеца

                              Надявам се не съм объркал нещо, ако се отворят новият и старият правилник паралелно се виждат бързо разликите.

                              Това ми се стори по-интересно и пожелавам късмет на новите стари сегменти на БФБ Може и още да се пише за сегментите на БФБ но това друг път евентуално

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                                ЧИСЛОТО НА ЯНУАРИ - 2 089 623 MWh
                                За първи път в историята ни, количеството електроенергия изтъргувана на пазар "Ден напред" за месец надхвърли 2 милиона мегаватчаса!
                                А от 01.07 и битовият ток ще минава през борсата...

                                Коментар

                                Working...
                                X