IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    и какво е грешното ти как ги виждаш нещата, какво показва твоя анализ?
    аз държа 100 акции от тая компания единствено за да имам правото да им кажа колко са зле
    Аз мислих да си купя малко и да ходя на общото събрание да ги питам защо всяка година административните им разходи (персонал и т.н.) се вдигат, макар резултатите да не подкрепят нищо такова. И дали смятат да продължат да чакат на енергийната борса, за да вържат сметките всяка година. Но накрая се отказах да се занимавам с предварително обречени неща.

    Самата енергийна борса е добър бизнес, защото там се прави оборот. Дори има по-добра рентабилност от германската. Но като е под шапката на БФБ - не, мерси.

    Коментар


    • ББР ПРИВАТИЗАЦИЯ 51%СТРАТЕГИЧЕСКИ ИНВЕСТИТОР.
      49% ПРЕЗ БФБ ПУБЛИЧНО И ПРОЗРАЧНО С КОЕТО ЩЕ
      ОДРЕЖЕ КРАДЕНЕТО НА ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ОТ ОЛИГАРСИ.
      ОСТАНА ОТ ТЯХ МАЛЪК % С КОМПЕСАТОРКИ ЗА ДА Е
      КОМПЕНСИРА И ВСИЧКИ ОГРАБЕНИ ОТ ТОТАЛЕРИЗМА ХОРА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
        аз не съм си продал акциите .. чакам 12 лв ... ама такива вътрещарски работи наистина ме отвращават от нашата борса .. някой знае утрешния вестник, и отигравя спрямо шараните като мен ... и общо взето мисля да оставя 2 български компании и целия капитал навън..
        С това мнение общо-взето е казано всичко необходимо. Хубаво е, че някаква част от пазара има чувствителност към тези явления. Отварянето на България към чуждите борси рано или късно ще донесе нормализиращ ефект и на БФБ, но дали и кога ще имаме първи осъден за търговия с вътрешна информация не се наемам да гадая.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          нека да са все така зле, 50% капиталова доходност за половин година плюс повече от 10% дивиденти от дъщерните. Предполагам, че ще продължат с обратното изкупуване освен ако не измислят нещо още по-добро
          Плюс близо 2 пъти повече изтъргувана енергия на БНЕБ на 2 пъти по висока цена т.г. спрямо мин. год..
          А таксите са на база оборот...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            нека да са все така зле, 50% капиталова доходност за половин година плюс повече от 10% дивиденти от дъщерните. Предполагам, че ще продължат с обратното изкупуване освен ако не измислят нещо още по-добро
            очевидно говорим за различни неща, ти си гледаш цената...
            аз ти говоря за развитието на бизнеса
            както и да е щом правиш значи си прав
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

              и какво е грешното ти как ги виждаш нещата, какво показва твоя анализ?
              аз държа 100 акции от тая компания единствено за да имам правото да им кажа колко са зле
              нека да са все така зле, 50% капиталова доходност за половин година плюс повече от 10% дивиденти от дъщерните. Предполагам, че ще продължат с обратното изкупуване освен ако не измислят нещо още по-добро

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                байВалю пак се е изходил "компетентно" по темата ... ама пак грешно
                и какво е грешното ти как ги виждаш нещата, какво показва твоя анализ?
                аз държа 100 акции от тая компания единствено за да имам правото да им кажа колко са зле
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • байВалю пак се е.... "компетентно" по темата ... ама пак грешно
                  Last edited by RUBLA; 12.07.2021, 12:33. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                    аз не съм си продал акциите .. чакам 12 лв ... ама такива вътрещарски работи наистина ме отвращават от нашата борса .. някой знае утрешния вестник, и отигравя спрямо шараните като мен ... и общо взето мисля да оставя 2 български компании и целия капитал навън..
                    +1. мда, те затова няма борса у нас, щото всички чакат на телефона да им звъннат вътрешнярите. И това се случва с основната акция, а именно БФБ АД - то бива и може пазарни манипулации, но това на нещо не прилича. И ако маню иска да направи нещо, да си погледна собствената кочинка и да види кой пуска вътрешното инфо - не е толкова трудно да се провери всяка една сделка от миналата седмица и да се открие кой, какво и кога.

                    Щото иначе имаме само високопарни претенции и нищо друго, а борсата за череши си вървииииии
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • ИЗПЛАЩАНЕ НА ДИВИДЕНТИ И ЛИХВИ

                      Чл. 247а. (Нов - ДВ, бр. 84 от 2000 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 58 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 66 от 2005 г.) Дивиденти и лихви по чл. 190, ал. 2 се изплащат само ако според проверения и приет съгласно раздел ХI финансов отчет за съответната година чистата стойност на имуществото, намалена с дивидентите и лихвите, подлежащи на изплащане, е не по-малка от сумата на капитала на дружеството, фонд "Резервен" и другите фондове, които дружеството е длъжно да образува по закон или устав.
                      (2) (Изм. - ДВ, бр. 58 от 2003 г.) По смисъла на ал. 1 чистата стойност на имуществото е разликата между стойността на правата и задълженията на дружеството съгласно баланса му.
                      (3) Плащанията по ал. 1 се извършват до размера на печалбата за съответната година, неразпределената печалба от минали години, частта от фонд "Резервен" и другите фондове на дружеството, надхвърляща определения от закона или устава минимум, намален с непокритите загуби от предходни години, и отчисленията за фонд "Резервен" и другите фондове, които дружеството е длъжно да образува по закон или устав.
                      (4) Ако са извършени плащания, без да са налице предпоставките по ал. 1 - 3, акционерите не са длъжни да върнат получените суми, освен ако дружеството докаже, че са знаели или са могли да узнаят за липсата на предпоставки.
                      (5) (Нова - ДВ, бр. 58 от 2003 г.) Дружеството е длъжно да изплати на акционерите гласувания от общото събрание дивидент в срок три месеца от провеждането му, освен ако в устава е предвиден по-дълъг срок.


                      Много трудно се предвижват тия дивиденти и по стотици правила, нали имаше по скорошно решение да се изплащат до два месеца от гласуването!
                      Ха дано по Никулден да стигне и до нас нещо!
                      Два месеца, три месеца,... че що не и догодина до амина!

                      Коментар


                      • Бай Вальо, отново не виждаш очевидните позитиви, но евентуални негативи преекспонираш в пъти. Мисля че ще останеш изненадан като при Алтерко ​​​​​​

                        Заклети мечки като теб, обикновено купуват по върховете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Стронг Бай?
                          Стронг нанай

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Стронг Бай?
                            Стронг е, но бай бай! веселяк!
                            Пянството на един народ никой не може да го спре и за това ще останем на ниво биволи, потури, крави и компоти с тая логика, веселяк!!!
                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                              Защо не трябва да се купуват акции на Борсата /BSE BU/:
                              Стронг Бай?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                                аз не съм си продал акциите .. чакам 12 лв ... ама такива вътрещарски работи наистина ме отвращават от нашата борса .. някой знае утрешния вестник, и отигравя спрямо шараните като мен ... и общо взето мисля да оставя 2 български компании и целия капитал навън..
                                Защо не трябва да се купуват акции на Борсата /BSE BU/:
                                Причина N1
                                БФБ сама по себе си е губещо предприятие с необосновано раздути разходи за заплати 1.3 мил. лв./годишно, раздут персонал и спадащи приходи последните 5 години
                                Причина N2
                                Дружеството се радва на спорадични дивиденти, точени от държавно енергиино дружество, но това няма как да се повтори, а и вероятно 50% от тези приходи ще потънат в заплати и бонуси на топ мениджмънта и до година няма да ги има
                                Причина N3
                                Борсата не се опитва даже, но и не може да подобри положението, в което се намира, защото така беше поставена с хегемонията на Ксетра, технологично и административно! Всички нелепи опити за смяна на кодове, въвеждане за търговия на ДЦК и формализиране на чужди компании на борсата са кухи и наивни опити, които освен, че не водят до резултат са объркване и пречка за нормалното фукциониране на локален пазар, водещи до безпочвени допълнителни разходи за борсата и членовете й - бъдещата статистика ще покаже с оборота и приходите на БФБ
                                IM d best

                                Коментар

                                Working...
                                X