IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уоу борсата притежава 932 хил собствени акции .. това са 14% от капитала .... иначе 6 месечния отчет е много добър ...

    Коментар


    • СЕГА Е МОМЕНТА ,- за междинния - ДИВИДЕНТААА!!!

      Коментар


      • Цени (лв./MWh)
        Юни
        Май
        %
        Изменение
        Средна цена базов товар
        150,96 лв.
        117,42 лв.
        28,6%
        33,54 лв.
        Средна цена пиков товар
        155,48 лв.
        116,71 лв.
        33,2%
        38,77 лв.
        Средна цена извънпиков товар
        146,44 лв.
        118,12 лв.
        24,0%
        28,32 лв.


        Цени (лв./MWh)
        Юли
        Юни
        %
        Изменение
        Средна цена базов товар
        185,59 лв.
        150,96 лв.
        22,9%
        34,63 лв.
        Средна цена пиков товар
        196,68 лв.
        155,48 лв.
        26,5%
        41,20 лв.
        Средна цена извънпиков товар
        174,50 лв.
        146,44 лв.
        19,2%
        28,06 лв.


        Q3 ще е трепач
        Last edited by Yori; 27.08.2021, 10:22.

        Коментар


        • Коментар


          • Отчет ли чакаме тук

            Коментар


            • Токът стигна 300 лв./МВтч, а държавната ТЕЦ все така не продава - Цената на електроенергията за 3 август достигна 300 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                А аз още помня времената когато на БфБ продаваха ПЧЕЛЕН МЕД !

                A аз си спомням времето когато имаше 16 борсички ( това число ми се върти в главата ) и говорих с брокер, дето от липса на работа си докарваше джобни като.... бояджия...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Твоето не е точно диверсификация де Прилича на моето, само дето аз повече от 3 компании не правя, много рядко 4, като топ компанията ми може и над 90% да отиде. Успех и все повече точни решения
                  И на теб успехи!
                  Иии,
                  Акции е имало преди нас, и ще има и след нас , но нас няма да ни има
                  Та, и невидимите неща , както казва Малкия принц, са важни..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                    Точно!
                    При мен, понеже сумата е 6, а не 7 цифрена, съм в долната граница- 6 позиции
                    Няма да казвам колко беше сумата при мен, докато имах Спиди, но в момента е 6-цифрена, не с 1 отпред и имам 2 позиции - бреф и чез електро. Другото ми е дребосък с 10К от импетуг, 5К от Атера и 15 акции в халтурата, които така или иначе не броя, щото са дребна спекула, която ще бъде затворена и може да бъде затворена по всяко време
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.
                      Точно!
                      При мен, понеже сумата е 6, а не 7 цифрена, съм в долната граница- 6 позиции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.
                        Точно обратното на описаното от теб се случва на БФБ - дотук има един самопровъзгласил се за милионер, и той вярва сляпо на чичикака и доколкото помня от единственото му интервю, имаше само акции в Софарма и 1 (една) акция в атера тогава. А масата дребосък има по 15-20 акции в портфейла от 10-20-30К и си купува за по 200-300-500 лева акции на позиция. То затова и като тръгнеш да купуваш/продаваш (без уредените сделки), все има някакви с по 12-17-23-147 акции и т.н.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                          8-цата е близко

                          Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!
                          Като купувах около 6, споделях на приятели че таргета ми е дабъл.. така че вървим си по план

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Задължително е да диверсифицираш!
                            75% в Атера.
                            8 % в БФБ.
                            Останалите до 100 в още 4 компании
                            Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Задължително е да диверсифицираш!
                              75% в Атера.
                              8 % в БФБ.
                              Останалите до 100 в още 4 компании
                              Твоето не е точно диверсификация де Прилича на моето, само дето аз повече от 3 компании не правя, много рядко 4, като топ компанията ми може и над 90% да отиде. Успех и все повече точни решения
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Добре де, в колко акции си се разпилял? И има ли смисъл от подобна диверсификация? Ясно, че е готино да напишеш "имам", когато 10-на акции се качат, но как изобщо ги следиш? 2-3 позиции и това е, поне според мен
                                Задължително е да диверсифицираш!
                                75% в Атера.
                                8 % в БФБ.
                                Останалите до 100 в още 4 компании

                                Коментар

                                Working...
                                X