IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    А този бизнес къде спа досега, та не мина на фотоволтаици?
    И аз си мисля че сегашната ситуация трябва да се използва за инвестиране в алтернативни генериращи мощности ( не задължително във фотоволтаици). В енергийния бизнес са се наместили само тулупи и на пазар като нашия няма как да очакваме ниски цени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      А замисли ли се зашо чехите продаваха на пожар електроразпределителното си дружство? Щото след 2013 нищо вече не е същото, цените ще са държавно регулирани и най-лесното е да се отреже от такси и комисиони на посредници. Трябва само някой да подшушне на Маяма или някоя подобна, че докато бизнеса загива. енергоборсата отчита грандиозни приходи и плаща рекордни дивиденти на БФБ, а тя на акционерите си (сред които и дръжавата) и глей сеир. А това е само въпрос на време - питай чез и какво се случи през 2013
      Глупости, някой дружества направиха милиарди свръхпечалби, ще гледат 5-те млн на борсата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        А замисли ли се зашо чехите продаваха на пожар електроразпределителното си дружство? Щото след 2013 нищо вече не е същото, цените ще са държавно регулирани и най-лесното е да се отреже от такси и комисиони на посредници. Трябва само някой да подшушне на Маяма или някоя подобна, че докато бизнеса загива. енергоборсата отчита грандиозни приходи и плаща рекордни дивиденти на БФБ, а тя на акционерите си (сред които и дръжавата) и глей сеир. А това е само въпрос на време - питай чез и какво се случи през 2013
        И какво значи глей сеир? 2007-2008 при масовите разпродажби или 2020 заради ковид, борсите също отчитат рекордни обороти и брой сделки. И какво? Май някои ги е яд, че не са в пазра и гроздето им е кисело

        ПС: друг пример - производителите на тоалетна хартия също бая напреднаха миналата година, на фона на локдауни, загуба на работа и умиращи от ковид.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

          И що ще фалира? За мен бизнес, чиито производствени разходи се вдигат заради инфлация на суровините и това води до фалит, има сериозни 'бизнес' проблеми
          А замисли ли се зашо чехите продаваха на пожар електроразпределителното си дружство? Щото след 2013 нищо вече не е същото, цените ще са държавно регулирани и най-лесното е да се отреже от такси и комисиони на посредници. Трябва само някой да подшушне на Маяма или някоя подобна, че докато бизнеса загива. енергоборсата отчита грандиозни приходи и плаща рекордни дивиденти на БФБ, а тя на акционерите си (сред които и дръжавата) и глей сеир. А това е само въпрос на време - питай чез и какво се случи през 2013
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Някои хора явно не разбират, че не всяко увеличение на разходите може да бъде прехвърлено на клиентите. Какво правим с дружествата, които имат дългосрочни договори и клиента не е съгласен с по-високите цени?

            Коментар


            • А този бизнес къде спа досега, та не мина на фотоволтаици?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                И що ще фалира? За мен бизнес, чиито производствени разходи се вдигат заради инфлация на суровините и това води до фалит, има сериозни 'бизнес' проблеми
                Не си мислиш, че 2,5 пъти по-високи цени са обичайна инфлация на суровините. Да, има бизнеси, които имат бизнес проблеми, които са на ръба, има и енергоемки бизнеси, част от тях няма да могат да прехвърлят тези цени на клиентите си. Повечето от тези бизнеси не са много печеливши, но дават хляб на много хора.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                  Имам тук и съм голям оптимист за дружествотто, но много бизнес ще фалира заради тези цени, а догодина, като се прехвърлят и върху битовите абонати ще има бунтове. Извън София половината страна се топли на дърва, другата на ток
                  И що ще фалира? За мен бизнес, чиито производствени разходи се вдигат заради инфлация на суровините и това води до фалит, има сериозни 'бизнес' проблеми

                  Коментар


                  • E, искахте либерализация, сега пък ревете от нея - никой не може да угоди на българина, който иска немско здравеопазване, но бантустански данъци или направо без данъци. То тая работа с душата в рая и някои неща докрая няма как да се получи Но пък за акцията е добре, така че кво ревете?
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Имам тук и съм голям оптимист за дружествотто, но много бизнес ще фалира заради тези цени, а догодина, като се прехвърлят и върху битовите абонати ще има бунтове. Извън София половината страна се топли на дърва, другата на ток

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                        Тока ни утре с 25% по-скъп от Германия
                        Но пък е по евтин с 39,35% от Италия Жална ни майка
                        Last edited by Iblis; 24.09.2021, 08:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                          Тока ни утре с 25% по-скъп от Германия
                          И после някои се учудват, че заводи у нас спират работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                            Тока ни утре с 25% по-скъп от Германия
                            За бога братя не купувайте ток ! След толкова години схеми и кражби в енергетиката до там я докарахме !

                            Коментар


                            • Тока ни утре с 25% по-скъп от Германия

                              EnergyLive is your reliable energy data provider from the european energy markets.

                              Коментар


                              • Биковете нямат удържане тук
                                Last edited by abc; 21.09.2021, 18:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X