IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Токът стигна 300 лв./МВтч, а държавната ТЕЦ все така не продава - Цената на електроенергията за 3 август достигна 300 лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
      А аз още помня времената когато на БфБ продаваха ПЧЕЛЕН МЕД !

      A аз си спомням времето когато имаше 16 борсички ( това число ми се върти в главата ) и говорих с брокер, дето от липса на работа си докарваше джобни като.... бояджия...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Твоето не е точно диверсификация де Прилича на моето, само дето аз повече от 3 компании не правя, много рядко 4, като топ компанията ми може и над 90% да отиде. Успех и все повече точни решения
        И на теб успехи!
        Иии,
        Акции е имало преди нас, и ще има и след нас , но нас няма да ни има
        Та, и невидимите неща , както казва Малкия принц, са важни..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Точно!
          При мен, понеже сумата е 6, а не 7 цифрена, съм в долната граница- 6 позиции
          Няма да казвам колко беше сумата при мен, докато имах Спиди, но в момента е 6-цифрена, не с 1 отпред и имам 2 позиции - бреф и чез електро. Другото ми е дребосък с 10К от импетуг, 5К от Атера и 15 акции в халтурата, които така или иначе не броя, щото са дребна спекула, която ще бъде затворена и може да бъде затворена по всяко време
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.
            Точно!
            При мен, понеже сумата е 6, а не 7 цифрена, съм в долната граница- 6 позиции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.
              Точно обратното на описаното от теб се случва на БФБ - дотук има един самопровъзгласил се за милионер, и той вярва сляпо на чичикака и доколкото помня от единственото му интервю, имаше само акции в Софарма и 1 (една) акция в атера тогава. А масата дребосък има по 15-20 акции в портфейла от 10-20-30К и си купува за по 200-300-500 лева акции на позиция. То затова и като тръгнеш да купуваш/продаваш (без уредените сделки), все има някакви с по 12-17-23-147 акции и т.н.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                8-цата е близко

                Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!
                Като купувах около 6, споделях на приятели че таргета ми е дабъл.. така че вървим си по план

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  Задължително е да диверсифицираш!
                  75% в Атера.
                  8 % в БФБ.
                  Останалите до 100 в още 4 компании
                  Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                    Задължително е да диверсифицираш!
                    75% в Атера.
                    8 % в БФБ.
                    Останалите до 100 в още 4 компании
                    Твоето не е точно диверсификация де Прилича на моето, само дето аз повече от 3 компании не правя, много рядко 4, като топ компанията ми може и над 90% да отиде. Успех и все повече точни решения
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Добре де, в колко акции си се разпилял? И има ли смисъл от подобна диверсификация? Ясно, че е готино да напишеш "имам", когато 10-на акции се качат, но как изобщо ги следиш? 2-3 позиции и това е, поне според мен
                      Задължително е да диверсифицираш!
                      75% в Атера.
                      8 % в БФБ.
                      Останалите до 100 в още 4 компании

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                        8-цата е близко

                        Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!
                        Добре де, в колко акции си се разпилял? И има ли смисъл от подобна диверсификация? Ясно, че е готино да напишеш "имам", когато 10-на акции се качат, но как изобщо ги следиш? 2-3 позиции и това е, поне според мен
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • 8-цата е близко

                          Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!

                          Коментар


                          • Мхм

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Коментар


                              • А вече са на мода и ПолуДивидентите!!!

                                -Финансови коефициенти*:
                                Нетни приходи от продажби:1 276 хил. лв.
                                Нетна печалба:4 876 хил. лв.
                                Общо активи:17 408 хил. лв.
                                Рентабилност на приходите от продажби:382.13 %
                                Възвращаемост на активите:28.01 %
                                Възвращаемост на собствения капитал:30.75 %

                                Коментар

                                Working...
                                X