IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече са 734.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Краткия отговор е, че липсващите 20 ще се увеличават.
      Надам се да не съм бил груб,- аз имам...
      Не виждам нищо грубо. Аз също имам и смятам да ги задържа, без значение дали ще влезе в Софикс или не. Разбира се по-добре би било да е в Софикс, но и да не е, не променя настроението ми към акцията. Въпросът ми за датата, бе провокиран от това да намеря отговор за днешната търговия тук.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
        Здравейте,

        Бих искал да задам един въпрос, относно ребалансирането на Софикс, като задавам въпроса тук, тъй като има потенциал за влизане. Знам, че е през Март и Септември, но има ли конкретна дата различна от началото на месеца, към която се гледа дали отговаря на критериите или е към началото на месеца? Питането ми е породено от видео от понеделник 5 Септември, което гледах и там казаха, че до последно ще е под въпрос кои ще са компаниите. С оглед на по-рано коментираното в темата брой акционери тук и днешните близо 80 сделки, се чудя дали не е опит да се достигнат липсващите 20 акционери.

        Краткия отговор е, че липсващите 20 ще се увеличават.
        Надам се да не съм бил груб,- аз имам...

        Коментар


        • Здравейте,

          Бих искал да задам един въпрос, относно ребалансирането на Софикс, като задавам въпроса тук, тъй като има потенциал за влизане. Знам, че е през Март и Септември, но има ли конкретна дата различна от началото на месеца, към която се гледа дали отговаря на критериите или е към началото на месеца? Питането ми е породено от видео от понеделник 5 Септември, което гледах и там казаха, че до последно ще е под въпрос кои ще са компаниите. С оглед на по-рано коментираното в темата брой акционери тук и днешните близо 80 сделки, се чудя дали не е опит да се достигнат липсващите 20 акционери.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
            Мажо (само за благозвучие) игра 2 пъти шах с пешката. Но не се получи!
            Трябва силна фигура зад пешката или царя да е пич. Но не би...

            Ще има ли трети ход с пешката?
            И дали този цар ще е по-добър от следващия?
            Моме, при два пъти "шах!" с пешката, се предполага ситуацията в партията (на шахматната дъска) - да бъде с останали в играта: два царя, като единият от тях е с пешка.

            Изводи:
            1. В използваната от теб аналогия, ако играчът познава играта - и със същата терминология - всеки цар "е пич".
            2. В тази партия, на тази шахматната дъска - друг (по-добър или по-лош) цар - не би могло да има, в конкретния времеви интервал.
            3. Какво друго очакваш да се случи ("да се получи"), след "два пъти шах с пешката"? При добър играч, в най-лошия вариант - следват максимум 7-8 (или по-малко) ходове до превръщането на пешката в дама. За това се иска повече време, а нетърпението на младостта (в твое лице) е пословична: "Тук и сега! Шах и шах!" (което е различно от "шах и мат!)
            4. Разбира се, че "няма да се получи" (мат), защото все още пешката не се е превърнала в дама (до царя)... И тук, внимателният играч може да победи. Може и да НЕ победи (равен резултат) и това е мноО гадно!
            5. Има и друг вариант - например, по-скоро по невнимание - пешката да се превърне в различна фигура: офицер..., или - до царя да застане, например - кон.(мъжки род!). В този случай играта няма да завърши с победа. Равенство (пат, реми)...

            В твоя случай, пешката даваЛА два пъти шах и зад нея стоЯЛА "силна фигура" ... Ако това е наистина силна фигура, то тя няма да стои зад пешката (няма да бъде стационарна, незаинтересувана...), в противен случай изгубва определението "силна".

            ... рАзмисли, докато човек си пие кафето, с мляко...
            Last edited by mikomikov; 07.09.2022, 06:20.

            Коментар


            • Мажо (само за благозвучие) игра 2 пъти шах с пешката. Но не се получи!
              Трябва силна фигура зад пешката или царя да е пич. Но не би...

              Ще има ли трети ход с пешката?
              И дали този цар ще е по-добър от следващия?

              Коментар


              • Така е - в случая има сантимент точно към тези тухли. Но пък работя по въпроса да се освободя от други такива.
                Така, че не се знае какъв баланс ще има когато лихвите тръгнат нагоре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                  И аз се облизвам. Позаредих на 9.8/85 и после на 9.5.
                  Единственото, което би ме спряло е плащането на едни тухли...
                  Сега е момента да си продадеш тухлите и след няколко месеца, като вдигнат лихвите, да си купиш акции.

                  Но... сентимента е безценен!!!
                  И обратното да направиш, пак ще си на печалба

                  Коментар


                  • И аз се облизвам. Позаредих на 9.8/85 и после на 9.5.
                    Единственото, което би ме спряло е плащането на едни тухли...

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/a/536-finans...to-na-godinata Дааа.....След, като ги на справих 2К броя на 9 и 50 идва дилемата,дали да ги направя 3К бройки BSE на 9 и 85! Препоръки никакви разбира се!

                      Коментар


                      • 9% повече ел. енергия е изтъргувана на БНЕБ през август 22-ра спрямо август 21-ва

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                          дивидента беше от печалбата на БФБ за 21-ва, която е резултат основно от дивидента преведен от БНЕБ през 21-ва и е неговата печалба за 20-та
                          сега БНЕБ преведе печалбата си за 21-ва като дивидент на бФБ и ще бъде разпределен догодина като печалба на БФБ за 22-ра
                          Благодаря ти Yori! От Investor.bg се погрижиха и те да ни просветлят :
                          БНЕБ ще разпредели на едноличния си собственик цялата си печалба за 2021 г. и няма да отчислява суми за резерви

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Имат, не ги мисли остатъка от лани!
                            Друго е упражнението, което могат да проиграят и то е под свирката на МФ пак, но да изчакаме месец два и ще разберем. Играта не е от днес за утре
                            Ще се радвам да не съм прав

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                              А от къде знаеш, че ще лежат по касите милионите?
                              може да намерят за какво да ги изхарчат, не сме забравили миналогодишните им мераци
                              на чиновник човек вяра да няма, не знаеш кой на кого е задължен и кой му е звъннал
                              според мен няма какво да разпределят за 6-месечието, защото са 325к на загуба неконс

                              Имат, не ги мисли остатъка от лани!
                              Друго е упражнението, което могат да проиграят и то е под свирката на МФ пак, но да изчакаме месец два и ще разберем. Играта не е от днес за утре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Да бе да, и защо да лежат по касите на БФБ едни милиони,- защото си нямат достатъчен остатък от стопирането на "разпечатката" на дубъл артии... ,- може би???
                                Ама на дали, - очаквам да качиш входящата обява в ТР преди да я впишат
                                А от къде знаеш, че ще лежат по касите милионите?
                                може да намерят за какво да ги изхарчат, не сме забравили миналогодишните им мераци
                                на чиновник човек вяра да няма, не знаеш кой на кого е задължен и кой му е звъннал
                                според мен няма какво да разпределят за 6-месечието, защото са 325к на загуба неконс

                                Коментар

                                Working...
                                X