IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

    Шанс колега съм и дал, и давам -да тежи на трета позиция както съм показъл, но неспират да ме притесняват мурафетите де се случват "ту да има" както се полага, ту да го няма -кога го има, а го бави,- кото да му е личен ли що ли? За другите хрумки - те вече са сто пъти дрънкани..., а надеждите си са си резонни...
    Знам че притежавате, пропуснал съм тежестта. Сега вече Ви разбирам по-добре какво имате предвид!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

      Колега мисля си, че е редно да дадем шанс на тази инициатива. Това е поредна малка стъпка, която да пораздвижи нещо нашата борсичка.

      От друга страна, като данъкоплатец никак не ми се иска да се повтарят покупките на акции на двойна цена от тази на борсата, ама да се надяваме частния капитал да успее да бъде гарант за качество на портфейла на този фонд.
      Шанс колега съм и дал, и давам -да тежи на трета позиция както съм показъл, но неспират да ме притесняват мурафетите де се случват "ту да има" както се полага, ту да го няма -кога го има, а го бави,- кото да му е личен ли що ли? За другите хрумки - те вече са сто пъти дрънкани..., а надеждите си са си резонни...

      Коментар


      • Оптимистът в мен по тази позиция надделя днес и добавих на 9лв тук. Въпреки политическата ситуация, очаквам добър дивидент тази година. Дори и при служебно правителство, ще има натиск за увеличаване на разходите и държавата според мен ще направи всичко възможно да повлияе на по-ниски нива на дефицита, като ще има нужда от пари, а тук има и добри резерви от предходни години. Същевременно има предпоставки за продължаване и подобряване на нивата на печалба от последните две години. Очаквам март месец да влезе в Софикс и смятам днешното ниво за добра отправна точка за движението през годината.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Поне 51ст дивидент ли виждам?
          Тук само времето ще покаже. По тази позиция напоследък съм от безкраен песимист до безкраен оптимист. Политическата конюнктура може и да ни разочарова, може и да ни зарадва щедро тук. Липсата на редовно правителство може да ни остави и без дивидент, същевременно с оглед на необходимост да се намали дефицита по бюджета, за да се покрият критириите за евентуално влизане в Еврозоната, може да видим и някоя много приятна изненада тук. Същевременно миналата година пропадна увеличението на капитала със собствени средства, което може да отвори врати за наистина приятна изненада тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

            точно тази част, ми звучи като застраховка на застраховката на облигациите на ипотеките ,-а бе сещайте се, но дали...
            Колега мисля си, че е редно да дадем шанс на тази инициатива. Това е поредна малка стъпка, която да пораздвижи нещо нашата борсичка.

            От друга страна, като данъкоплатец никак не ми се иска да се повтарят покупките на акции на двойна цена от тази на борсата, ама да се надяваме частния капитал да успее да бъде гарант за качество на портфейла на този фонд.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Поне 51ст дивидент ли виждам?

              и поне 35 потъват в пясъците...

              Коментар


              • Поне 51ст дивидент ли виждам?

                Коментар


                • https://www.bse-sofia.bg/bg/exchange...&to=2023-01-30
                  -"
                  Сред целите на създаването на пилотния фонд е и тестването на пазара и инвестиционния интерес. Българската банка за развитие влага пилотно базова минимална инвестиция от 2 млн. лв., като финансовото вложение на ББР се очаква да нарасне в пъти в зависимост от финансовия ангажимент, поет от други ключови институционални инвеститори и международни финансови институции, с които предстоят разговори. Очаква се Фондът да стартира с първоначален капитал от минимум 10 млн. лв., който да нараства и да привлече силен интерес поради перспективата алтернативните кредитни продукти да станат по-малко конкурентоспособни в рамките на тенденцията за глобално стремглаво покачване на лихвените проценти по традиционните кредитни продукти."


                  точно тази част, ми звучи като застраховка на застраховката на облигациите на ипотеките ,-а бе сещайте се, но дали...
                  Last edited by inta53; 30.01.2023, 18:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                    Аз го разбирам като споразумение, в което ББР дава част от парите, заедно организират фонда и търсят частни инвеститори
                    а ланшната печалба вече не може да пипа,
                    ако ще харчи пари ще е от тазгодишната
                    В подкрепа на думите Ви официалната информация, на страницата на БФБ за старта на фонда, казва същото. "Българската банка за развитие влага пилотно базова минимална инвестиция от 2 млн. лв., като финансовото вложение на ББР се очаква да нарасне в пъти в зависимост от финансовия ангажимент, поет от други ключови институционални инвеститори и международни финансови институции, с които предстоят разговори."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                      Аз така го чета м/у редовете;-"-"Българската фондова борса (БФБ) очаква скоро да се подпише споразумението за новия IPO фонд, който прави с Българската банка за развитие. "че 50% ще е от първите две и ... и надежди за привличане на останалите

                      отписвам поне 3мил. от ланшната печалба!!!
                      Аз го разбирам като споразумение, в което ББР дава част от парите, заедно организират фонда и търсят частни инвеститори
                      а ланшната печалба вече не може да пипа,
                      ако ще харчи пари ще е от тазгодишната

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение



                        Не е казал Маню, че ще вкарва пари във фонда и не мисля, че ще го направи
                        не му е това работата да вкарва пари, а да организира други да го правят

                        Аз така го чета м/у редовете;-"-"Българската фондова борса (БФБ) очаква скоро да се подпише споразумението за новия IPO фонд, който прави с Българската банка за развитие. "че 50% ще е от първите две и ... и надежди за привличане на останалите

                        отписвам поне 3мил. от ланшната печалба!!!
                        Last edited by inta53; 14.01.2023, 12:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Тук притесненията ми се оказаха не напразни, дали става въпрос за Фонда на Фондовете или за този за IPO е все едно,- изяде ни по едни 0,70-80/акц., но пък няма спор, че ще доведе до положителен ефект (поне временен-дай Боже до повече!) -това начинание!!!

                          -"Българската фондова борса (БФБ) очаква скоро да се подпише споразумението за новия IPO фонд, който прави с Българската банка за развитие. Предстоят разговори за привличане на други институционални инвеститори като целта е участието им да е над 50% и да се съберат поне 10 млн. лева, които да не се използват само на BEAM пазара. Фондът ще бъде допълващ, а не основен инвеститор в стартиращи компании. Ако се върне доверието в пазара, ще има и по-голямо участие на пенсионните фондове. Тази прогноза в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria направи доц. д-р Маню Моравенов, изпълнителен директор на БФБ."
                          https://www.investor.bg/a/339-novini...tivni-kompanii


                          Не е казал Маню, че ще вкарва пари във фонда и не мисля, че ще го направи
                          не му е това работата да вкарва пари, а да организира други да го правят

                          Коментар


                          • Тук притесненията ми се оказаха не напразни, дали става въпрос за Фонда на Фондовете или за този за IPO е все едно,- изяде ни по едни 0,70-80/акц., но пък няма спор, че ще доведе до положителен ефект (поне временен-дай Боже до повече!) -това начинание!!!

                            -"Българската фондова борса (БФБ) очаква скоро да се подпише споразумението за новия IPO фонд, който прави с Българската банка за развитие. Предстоят разговори за привличане на други институционални инвеститори като целта е участието им да е над 50% и да се съберат поне 10 млн. лева, които да не се използват само на BEAM пазара. Фондът ще бъде допълващ, а не основен инвеститор в стартиращи компании. Ако се върне доверието в пазара, ще има и по-голямо участие на пенсионните фондове. Тази прогноза в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria направи доц. д-р Маню Моравенов, изпълнителен директор на БФБ."
                            https://www.investor.bg/a/339-novini...tivni-kompanii


                            Дано да е само веднъж това бъркане в джоба ми!!!
                            Last edited by inta53; 14.01.2023, 12:02.

                            Коментар





                            • Тук направих доста дебело преструкториране (и то на преддивидентни- не ниски нива- вдигнах и тежеста временно на втора) от средни тотал за ХЕС 6,78, от порядъка на стоКила леУуи и ъртъка от 40К в 11С+А4(там по добре се отчитат за сега!!)!
                              С тънката сметка да блажа хем по висока дивидентна от ХЕС, хем и с надежда за по добра капиталова. За сега резултата клони към реми, но на Маньо мурафетите край нямат и продължава да ме държи изтръпнал, кото циганин пред кипнало мляко

                              Коментар


                              • Коментар

                                Working...
                                X