IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
    Колеги, много политика вкарахте в тази тема.

    Всички тук инвестираме и си представете ситуация, че в компанията, в която сте инвестирали идва нов управителен съвет. Има голяма инфлация, затова ще увеличи заплатите на работниците, ама със заем, защото фирмата не изкарва толкова пари, че да покрие увеличението.

    По скоро бих желал да повдигна един друг въпрос относн БФБ. С оглед недостига на средства в бюджета и неосъщественото увеличение на капитала със собствени средства миналата година, до колко е вероятно да се огледат и в тези средства и изтеглянето им под формата на дивидент?
    Компанията е държавна, ерго - политиците влияят върху дейността ѝ. За да няма повече загуби от депозити в мустакати банки или от свиленградски гении, по-добре да се приватизира, така ще постъпят пари в бюджета, а новият собственик ще реши проблема със свързаност.

    Задлъжнялостта на България все още не е проблем:
    https://tradingeconomics.com/bulgari...nt-debt-to-gdp
    Ако мин. финът не се прави на Лиз Тръс и се концентрира върху събираемостта...
    Фискалният резерв също е добре /16,4млрд./, макар че Д.Добрев се правеше на луд при Цветанка
    https://www.minfin.bg/bg/statistics/4

    Поздрави за скъпите ни политици с "Мечтая да ви пратя със ракета" на Поли Генова и Дани Милев
    Стара, но актуална

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      ...Инфлацията се нуждае от малко време...
      Click image for larger version

Name:	bnb.jpg
Views:	1
Size:	55.8 КБ
ID:	4040594

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	image_23975.jpg
Views:	1
Size:	1.1 КБ
ID:	4040556


        Бюджетни разходи общо към:
        31/12/2021 - 33621.77 млн лв
        31/12/2022 - 38904.05 млн лв
        Нарастване с 5 282,28 млн лв

        Бюджетни приходи общо към:
        31/12/2021 - 30921.12 млн лв
        31/12/2022 - 34947.83 млн лв
        Нарастване с 4 026,71 млн лв

        Бюджетни разходи Социално - осигурителни фондове към:
        31/12/2021 - 10696.97 млн лв
        31/12/2022 - 10629.95 млн лв
        Нарастване с -67,02 млн лв

        https://data.egov.bg/organisation/da...9-7106359c65bb
        https://data.egov.bg/organisation/da...6-5144e74cb7de

        БВП:
        2021 - 139012 млн лв
        2022 - 165384 млн лв

        Коментар


        • Колеги, много политика вкарахте в тази тема. Спора Ви за инфлацията е ненужен, защото сте прави. Да инфлацията е привнесена, защото не сме затворена икономика, ама няма книга която да ви каже, че раздаването на пари на калпак не е проинфлационен елемент. С това помпаме отвътре това, което идва отвън!

          Ще кажа, че съм сагласен с всичко казано от колегата Груев, за да не поствам няколкото му дълги коментара. От думите му разбирам, че той не одобрява не само предишните управляващи, но и предходните! За тези, които симпатизират на последните управляващи, не го приемайте лично, че колегата изразява своята гледна точка. Всички тук инвестираме и си представете ситуация, че в компанията, в която сте инвестирали идва нов управителен съвет. Има голяма инфлация, затова ще увеличи заплатите на работниците, ама със заем, защото фирмата не изкарва толкова пари, че да покрие увеличението. Ако нищо не се промени, какво ще се случи с тази компания...? Не е алтернатива да смениш една неработеща кола с друга неработеща кола и да очакваш да стигнеш на някое място.

          По скоро бих желал да повдигна един друг въпрос относн БФБ. С оглед недостига на средства в бюджета и неосъщественото увеличение на капитала със собствени средства миналата година, до колко е вероятно да се огледат и в тези средства и изтеглянето им под формата на дивидент?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            не приемайте желаното за реално, така ще си спестите доста разочарования
            Това мнозина сме го научили. И не проклинаме яхти, еверест и целия свят

            Относно инфлацията - глей ква е при Орбан - съмишленик и приятел на Боко.
            Инфлацията не е БГ феномен.
            Ако имаш вкупом:
            - инфлация при търговските партньори
            - отворена икономика
            - неработеща КЗК
            - малък пазар
            - неефективно производство
            - нежелаещи да се кооперират производители
            - отрицателни реални лихви, които стимулират потреблението днес, а не спестяването
            - растящи доходи
            .....получаваааш ...висока инфлация
            ----
            През 2022г са прекратени над 131 000 пенсии.
            Отпуснати са 97 570, от които 16 000 са наследствени, а 37 000 са инвалидни.
            Следвоенните набори/1946 -1950/ са по над 180 000
            1960 г са 140 000
            1985г. са 118 000
            Абортите и в двете години са повече от ражданията.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение


              Политически цирк,
              кой знае до какви висини в цирковото изкуство ще се стигне до 4-ти
              вчера фин мина, днес инструмента на бога
              Как се взима власт в държава на мафията, трудна работа !
              Last edited by Zdravko74; 16.03.2023, 15:28.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                Стига сте писали глупости! Над 70-80% от парите на един пенсионер отиват за лекарства и битови сметки. Как точно тези харчове са напомпили инфлацията?

                Политически цирк,
                кой знае до какви висини в цирковото изкуство ще се стигне до 4-ти
                вчера фин мина, днес инструмента на бога

                Коментар


                • Стига сте писали глупости! Над 70-80% от парите на един пенсионер отиват за лекарства и битови сметки. Как точно тези харчове са напомпили инфлацията?

                  Коментар


                  • Пълни глупости са ,че увеличението на пенсиите от клоуните ,нямало ефект върху инфлацията.Напротив !

                    Коментар


                    • Финално и от мен - за последен път - не приемайте желаното за реално, така ще си спестите доста разочарования:
                      1. Инфлацията се нуждае от малко време (знаеш, умен си - времеви лаг). Минималната пенсия на 30.06.2020 е 220 лева, а от 01.07.2023 ще е 520 лева (още не е гласувано, щото няма парламент, но е заложено) - добре ли е 2,5 пъти ръст за 3 години? Средната пенсия също ще е с подобен ръст. Максималната е нараснала от 1200 на 3400 (даже ще отпадне прага по спомени, което е ок за мен). И викаш, щом са пораснали 2,5 пъти парите на тези, дето потребяват основните причинители на инфлацията - хранителните продукти, то няма да има инфлация
                      2. Пенсионният модел е разходопокривен и в идеалния вариант е на плюс или поне на 0. При нас не просто е на минус, ами минусът от 5 милиарда през 2020 става 10 милиарда през 2023 - добре ли е? С все повишеното ДДС и т.н. - явно сметките не излизат и системата се чупи. Ок, не се чупи, просто се увеличава дефицитът - колко му е, нали? И не, хич не са виновни кирчококорчовите, които заложиха бомбата с пенсиите, виновен е зеленият чорап, щото при него ще избухне, тъй като всички путьовци не желаят да поемат отгвороността за правителство
                      3. За умнокрасивите селяни нямам предвид теб, имам предвид кирчококорчовите, които без зеления чорап още шяха да са си из селските поля на канада или великобритания - пази Боже сляпо да прогледа...
                      4. И последно - този спор не променя мнението ми към теб, и сам ще осъзнаеш на колко куц кон си заложил, като се прегърнат с БХ есента, щото са му "алтернатива". Така и не ми показа грешките, но нейсе - дано ти си прав. Ама не си И това е трагедията на родната действителност - от едната страна е БХ, от другата е "алтернативата" му от умнокрасиви селяни с претенции и дълбоки корени в БКП, а отзад дебнат в гръб русофилистиците на копейкин, полезните идиоти на курнела и небългарите от дпс. Идилия...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Добре, хайде. Ще отделя пет минути. Бележките в червено в текста са мои.



                        Ако позволиш,- една малка скобка (с диагностицираните в по меки тонове е препоръчително), поне докато не бъдат обезопасени!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          ...обори тази постановка.
                          Добре, хайде. Ще отделя пет минути. Бележките в червено в текста са мои.


                          Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Сори за офтопика и от мен, но тази акция така или иначе е държавна, ерго политиката не ѝ е чужда. Нищо невярно няма в коментара ми (всъщност почти всичко е невярно) - КироКокорчовците наистина счупиха системата (Не са. Системата работи, няма забавяния на плащанията, няма дори риск за тях), особено пенсионната (, а оттам и бюджета със заложените огромни дефицити в ноЙ и популистките им дивотии. (НОИ се дофинансира с абсолютно всеки бюджет независимо кой го е правил. Дизайнът на системата никога не е бил такъв, че самоиздръжката да е възможна)

                          И това се знаеше още като залагаха основите на бомбата с увеличението на пенсиите, които просто лъсват тази година, щото няма как да не им вдигнеш пенсиите (по закон). Нали се сещаш как завъртяхме спиралата - вдигнахме ударно пенсиите, които генерираха инфлацията (Грешно съждение. Инфлацията не е генерирана от повишението на пенсиите. Защо нямаше инфлация при повишения на пенсии и заплати в държавния сектор преди 2020 г?), тя увеличи и доходите на работниците, а по закон сме длъжни да увеличаваме пенсиите всяка година с половината инфлация и половината ръст на доходите, което пак ще доведе до инфлация и т.н.

                          Интелигентен човек си - обори тази постановка (Правя го, но ти няма да се съгласиш, защото политическите споровете никога не завършват с прегръдкии и наздравици). Да, знам, че всички мразим БХ (аз сигурно повече и от теб), но тези умнокрасиви идиоти заложиха огромни разходи, срещу които няма приходи (Как така? Защо? Инфлацията носи по-високо ДДС, имаме ръст на износа за 2022 г., безработица на практика няма. Държавните предприятия - енергетика, ВПК, БФБ АД ако щеш... всички бумтят).

                          И сега бил виновен зеления чорап - чш, алоу, ако не беше този зелен чорап, вие още щяхте да сте по умнокрасивите села бре, аланкоолу! (Не знам какво имаш предвид с това. Аз съм си роден в София. Гълъбарникът казваше, че няма да имаме газ без Газпром, а се оказа, че имаме. Гълбарникът каза, че фалираме, а на следващия ден Росица сама излезе и се опроверга, след като и БНБ я унижи публично). И не, не считам, че трябва да осерем всички инфраструктурни проекти, само за да платим ултра надутите пенсии и социалки. Кирчо кокорчовият умнокрасивитет е не по-малък тумор от БХ - въпрос на време е да се гушнат и да рахатясаме (mark my words).

                          Знаеш, че много уважавам мнението ти и не го приемай твърде лично - просто дискусия (Разбира се, няма ядове). И не, никой не гледа дефицита през март, просто се вижда отсега какво ще е през декември (Ми... не. Росица Ангелова се опроверга. Това беше политическа димка. България е сред фискално най-стабилните държави в ЕС). И то при спряна инфраструктура, щото парЕ за ремонти и строителство немЪ - пенсионерите ги опапаха и искат още. В тоя ред на мисли това облагане на свръхпечалбите не е чак толкова лошо. Е, ако можеше да намалим пенсиите (прекаляваш ) щеше да е супер, ама знаеш - пусти кирчококорчовски комунизъм, пардон популизъм!

                          П.С. Успех на държащите тук и дано има добри новини за всички

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Пичове, мисля, че много от нас бъркат желаното с реалното, щото нали- we don't see things as they are, we see them as we are. Едва ли има човек тук, който да не понася БХ повече от мен, но това, че кирчококорочвите са му "алтернатива" не означава да си затваряме очите за очеизвадни неща. А проблемът с пенсиите е очеизваден и бомбата е заложена от тях. Да, уж с добри намерения - има ли някой, който да рече, че е против вдигането на пенсиите - ми нали ще го обявят за изрод, боклук и т.н., но то и пътят към ада беше постлан точно с добри намерения.

                            И да, пенсиите са проблемът (безумният им ръст, особено на минималната пенсия, която се дава основно на лъгали държавата и крили осигуровките си) и той изкристализира тази година с поредното увеличение с 12%, след 20% от миналата. Имаш ли подобен ръст в приходите, че да залагаш подобни разходи? Шото и аз искам да тресна Меган Фокс, че я гледам, че излиза с някакъв полджебдър с физика на енот, ама на, не ми се случва. А не е като да не заслужавам - умно момче съм слушкам и папкам, пък и филмите ѝ съм гледал

                            Та вариантите са два - или увеличаваш приходите, или свиваш разходите. Основният разход е за пенсии и заплати на чиновниците - него не можеш да го пишаш, щото иначе следва революция, а приходите малко не се случиха според заложеното от великия икономист Кокорчо. Следователно или изпадаш в прекомерен дефицит и тръгваш по гръцкия път, или почваш да обалагаш "богаташите" с по 3-4-5 бинки декларирани доходи, за да има за пенсии на лъжците и мошениците, дето са крили осигуровки и са лугали за доходите си с пари под масата - мисля, че е "справедливо" и продясно такова мислене, нали?

                            За финал - не, бордът няма как да падне, щото е технически невъзможно и това беше мега малоумно внушение. Но гръцкият сценарий си се случва, като стой та гледай. И този път БХ не е виновен. И 100 пъти предпочитам да се дадат пари за пътища с все корупцията покрай тях, защото така се водят инвеститори (които винаги вървят след инфраструктурата), отколкото за пенсии, от които може да получим само и единствено още инфлация.

                            Пожелавам ви успех и в търговията тук, и в надеждите за "десните", дето са деца на комунетата, ама пък били "алтернатива". Запомнете и думите ми, че ако не още на тези избори (малко вероятно), то на следващите, ще има коалиция на умнокрасивитета с БХ - и тогава ще ми е весело какво ще говорите А аз зачезвам утре за тенерифе - там съм си взел апартамент за 200 лева на вечер за двама почти на първа линия ол инклузив с вю, в 4 звезден хотел и т.н., а полетът ми от Лондон до Тенерифе е 8 паунда на човек в посока. Та не, у Бг няма инфлация и тази инфлация хич няма да ни смаже във всяко едно отношение, особено на тема туризъм, ама това е друга история
                            Грую - кое е повече 3 милиарда за увеличение на пенсиите или 10 МИЛИАРДА ПОМОЩИ за "бизнесмените".
                            Аз за таквиз и 1 стинка не бих дал. И е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ДА СЕ ДАВА.
                            Иначе си прав - тез на минимална не заслужават и 200лв. На тях трябва да се дават 200-300лв ХРАНИТЕЛНИ помощи да не умрат от глад. Дали ще са социални кухни, ваучери все тая - НЕ ТРЯБВА ДА СА СУХА ПАРА и в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА ИМ ВИКАТ ПЕНСИЯ и да ги вкарват в пенсията
                            Last edited by bota156; 16.03.2023, 11:40.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Пичове, мисля, че много от нас бъркат желаното с реалното, щото нали- we don't see things as they are, we see them as we are. Едва ли има човек тук, който да не понася БХ повече от мен, но това, че кирчококорочвите са му "алтернатива" не означава да си затваряме очите за очеизвадни неща. А проблемът с пенсиите е очеизваден и бомбата е заложена от тях. Да, уж с добри намерения - има ли някой, който да рече, че е против вдигането на пенсиите - ми нали ще го обявят за изрод, боклук и т.н., но то и пътят към ада беше постлан точно с добри намерения.

                              И да, пенсиите са проблемът (безумният им ръст, особено на минималната пенсия, която се дава основно на лъгали държавата и крили осигуровките си) и той изкристализира тази година с поредното увеличение с 12%, след 20% от миналата. Имаш ли подобен ръст в приходите, че да залагаш подобни разходи? Шото и аз искам да тресна Меган Фокс, че я гледам, че излиза с някакъв полджебдър с физика на енот, ама на, не ми се случва. А не е като да не заслужавам - умно момче съм слушкам и папкам, пък и филмите ѝ съм гледал

                              Та вариантите са два - или увеличаваш приходите, или свиваш разходите. Основният разход е за пенсии и заплати на чиновниците - него не можеш да го пишаш, щото иначе следва революция, а приходите малко не се случиха според заложеното от великия икономист Кокорчо. Следователно или изпадаш в прекомерен дефицит и тръгваш по гръцкия път, или почваш да обалагаш "богаташите" с по 3-4-5 бинки декларирани доходи, за да има за пенсии на лъжците и мошениците, дето са крили осигуровки и са лугали за доходите си с пари под масата - мисля, че е "справедливо" и продясно такова мислене, нали?

                              За финал - не, бордът няма как да падне, щото е технически невъзможно и това беше мега малоумно внушение. Но гръцкият сценарий си се случва, като стой та гледай. И този път БХ не е виновен. И 100 пъти предпочитам да се дадат пари за пътища с все корупцията покрай тях, защото така се водят инвеститори (които винаги вървят след инфраструктурата), отколкото за пенсии, от които може да получим само и единствено още инфлация.

                              Пожелавам ви успех и в търговията тук, и в надеждите за "десните", дето са деца на комунетата, ама пък били "алтернатива". Запомнете и думите ми, че ако не още на тези избори (малко вероятно), то на следващите, ще има коалиция на умнокрасивитета с БХ - и тогава ще ми е весело какво ще говорите А аз зачезвам утре за тенерифе - там съм си взел апартамент за 200 лева на вечер за двама почти на първа линия ол инклузив с вю, в 4 звезден хотел и т.н., а полетът ми от Лондон до Тенерифе е 8 паунда на човек в посока. Та не, у Бг няма инфлация и тази инфлация хич няма да ни смаже във всяко едно отношение, особено на тема туризъм, ама това е друга история
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Очертава се приличен дивидент тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X