IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

    Нещо конкретно като келепир, ако може да споделите или това е мнението на масовката, което ни препредавате?
    Приемам поправката, така е правилното изписване на думата. Пиша на БДС, двете букви са съседни и е неволна грешка, а нямах време да си проверя написаното, защото точно излизах.

    Както казах не ми се иска разговора да навлиза в политическата тема. По принцип, ако някой има конкретни доказателства е редно да ги отнесе към прокуратурата (въпреки да знаем какво ще свърши тя)! Аз за себе си съм наясно, че този господин не е почтен човек, ако за Вас лицето заемащо длъжността финансов министър е чисто като сълза, няма и да си помисля да Ви убеждавам в противното. Радвайте му се!

    Започнах разговора в посока, че предстоящото предлагане на ДЦК на нашата борса не се прави правилно според мен и ще се аргументирам. Ако следите големите борси най-вероятно сте виждали как в случаи на неблагоприятни условия се спират IPO-та на компании. Според мен обстановката в страната никак не е подходяща за емитиране на дълг в момента. Желанието на борсата бе да има такава емисия ДЦК, за да привлече малки инвститори. Според Вас за две седмици дали ще могат да организират информационна кампания, така че да привлекат голям брой нови инвеститори, аз се съмнявам в това и според мен ще бъде невероятен успех, ако има повече от 2000 нови инвеститори на борсата. За щастие сумата е малка и банките без проблем ще запишат цялата емисия. Според мен няма да се постигне желания ефект да се привлекат нови инвеститори на борсата.

    Коментар


    • Отчисления в размер на 100 % от печалбата за финансовата 2023 г. на държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала ще бъдат внесени в полза на държавата

      Министерският съвет прие Разпореждане за установяване и внасяне в полза на държавата на отчисления от печалбата за финансовата 2023 година от държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала.
      Отчисленията са в размер на 100%. Те са в съответствие със заложените параметри в Закона за държавния бюджет на Република България за 2024 г. и с Актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2024- 2026 г. Срокът за внасянето им е 31 май 2024 г.

      От обхвата на Разпореждането са изключени лечебните заведения за болнична помощ и центровете за психично здраве, като се отчита тяхната специфика и изключителната им зависимост от ограничен брой източници на финансиране. Изключени са също и дружествата от отрасъл „Водоснабдяване и канализация" и държавните предприятия по чл. 62, ал. 3 от Търговския закон, представляващи бюджетни организации по смисъла на Закона за публичните финанси.

      Запазва се възможността за публичните дружества да разпределят и междинен 6-месечен дивидент, при спазване на изискванията на чл. 115в от Закона за публичното предлагане на ценни книжа.

      Разпореждането е в съответствие с чл. 14, т. 3 от Закона за публичните предприятия и с него се осигуряват условия за изпълнение на приходната част на държавния бюджет в частта на неданъчните приходи от дивидент.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        За целта пуснах консолидирана 22г. ...- на БФБ е така ,- "очаквай неочакваното" , а каквото дойде!

        блажени са вярващите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение


          неконсолидираната е около 2 млн по спомен

          За целта пуснах консолидирана 22г. ...- на БФБ е така ,- "очаквай неочакваното" , а каквото дойде!

          Коментар


          • Вижте какво реши Министерски съвет днес, 27 март 2024 г. - Труд (trud.bg)

            Коментар


            • Отчисления в размер на 100 % от печалбата за финансовата 2023 г. на държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала ще бъдат внесени в полза на държавата

              Министерският съвет прие Разпореждане за установяване и внасяне в полза на държавата на отчисления от печалбата за финансовата 2023 година от държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала.
              Отчисленията са в размер на 100%. Те са в съответствие със заложените параметри в Закона за държавния бюджет на Република България за 2024 г. и с Актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2024- 2026 г. Срокът за внасянето им е 31 май 2024 г.

              От обхвата на Разпореждането са изключени лечебните заведения за болнична помощ и центровете за психично здраве, като се отчита тяхната специфика и изключителната им зависимост от ограничен брой източници на финансиране. Изключени са също и дружествата от отрасъл „Водоснабдяване и канализация" и държавните предприятия по чл. 62, ал. 3 от Търговския закон, представляващи бюджетни организации по смисъла на Закона за публичните финанси.

              Запазва се възможността за публичните дружества да разпределят и междинен 6-месечен дивидент, при спазване на изискванията на чл. 115в от Закона за публичното предлагане на ценни книжа.

              Разпореждането е в съответствие с чл. 14, т. 3 от Закона за публичните предприятия и с него се осигуряват условия за изпълнение на приходната част на държавния бюджет в частта на неданъчните приходи от дивидент.

              Източник: Вижте какво реши Министерски съвет днес, 27 март 2024 г. - Труд (trud.bg)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                III. Финансов резултат 19 323
                За 2022г ; 13 369
                1. Натрупана печалба (загуба) в т.ч.: 6 623
                неразпределена печалба 6 623
                2. Текуща печалба 12 700

                неконсолидираната е около 2 млн по спомен

                Коментар


                • III. Финансов резултат 19 323
                  За 2022г ; 13 369
                  1. Натрупана печалба (загуба) в т.ч.: 6 623
                  неразпределена печалба 6 623
                  2. Текуща печалба 12 700

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    защо мислите така - какъв дивидент очаквате? По спомен печалбата беше около 30ст.

                    "100% от печалбата на всички държавни предприятия,- при това да бъдат преведени до КРАЯ на МАЙ"
                    Малко нереално ми звучи, но пък ми е ОКи!!!
                    Last edited by inta53; 27.03.2024, 21:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      защо мислите така - какъв дивидент очаквате? По спомен печалбата беше около 30ст.
                      Може да ги притисне за Сума от не разпределената печалба,а иначе по спомен не беше ли около 1.5

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

                        Да наистина, за съжаление от утре няма да видим15.00.
                        защо мислите така - какъв дивидент очаквате? По спомен печалбата беше около 30ст.
                        Last edited by tony1975; 27.03.2024, 21:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                          Преди малко в новините казаха, че Министерство на финансите предлага 100% от печалбите да се разпределят като дивидент.
                          Да наистина, за съжаление от утре няма да видим15.00.

                          Коментар


                          • Преди малко в новините казаха, че Министерство на финансите предлага 100% от печалбите да се разпределят като дивидент.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                              Колега, ако поста Ви е насочен към мен, да знаете не го искам! Но тъй както не го искам него, не искам тия дето ни го върнаха, защото са същите, дето са там само за килепира...
                              Нещо конкретно като келепир, ако може да споделите или това е мнението на масовката, което ни препредавате?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                                Колега, ако поста Ви е насочен към мен, да знаете не го искам! Но тъй както не го искам него, не искам тия дето ни го върнаха, защото са същите, дето са там само за килепира...
                                https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%...BF%D0%B8%D1%80

                                Коментар

                                Working...
                                X