IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Със създаването на Бийм пазара, пазара за международни акции, след обратното изкупуване и стартиращата всеки момент(както чувам) търговия на БГ акции на Ксетра + натиск върху мин фин за търговия на ДЦК на БФБ, мисля че г-н Моравенов показа че прави и може да направи доста за БФБ. Искам да напомня, че не за първа година държавните дружества се обезкървяват, като се взима цялата им печалба - погледни и 2022 Като изтеглят кеш-а от дружеството - доста намаляват възможностите и се орязват плановете за развитие според мен,а от това дългосрочно страда целия пазар.
    Всеки може да провери колко са оборотите на бийм и пазара и на BSE International. Не мога да разбера от кой зависи да се предлагат ДЦК на БФБ, от финансовия министър или от самата БФБ, че да трябва някой да натиска друг. "Лошата" държава толкова обезкърви БФБ, че буквално и подари енергийната борса, която само кеш-а на дружествата в нея, носи няколко милиона приход. Не говорим дори за печалбите които носи. И след всичкото това, колко е печалбата на БФБ? Нека не звучи като заяждане, но когато някой ми каже че му трябвали пари да развива държавно дружество, последното нещо за което се сещам е че парите ще отидат за развитие на нещо, а няма да отидат " по предназначение". Както казах и по-горе, първо покажи резултати. Орежи разходи, направи реформи, излез на печалба от основна дейност, и тогава искай държавата да не те обезкървява като си взема своето ( принципала е в пълното си право да прави с печалбата каквото прецени). Нека сравним БФБ, дори не с борсите от Западна Европа, дори не с тези от ЦИЕ, нека я сравним с тези на Румъния, Хърватия, Словения? Картинката май не е в полза на нашата борса, и за това този път не е виновна държавата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

      Ако няма дивидентец от неразпределената печалба за стари години, маскималната сума на дивидента ще ви е 30 стинки.
      И ще стоя и ще гледам от страни, дори ще ям и пуканки.
      Е то това АКО стои винаги за всичко докато не са ясни окончателни решения !
      Яж си пуканките за да ти е по спокойно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Тони, колко време ще трябва, "добрите идеи и новите неща на г-н Моравенов", да изкарат дружеството на печалба от основна дейност, и кой или кое му пречеше досега?
        Със създаването на Бийм пазара, пазара за международни акции, след обратното изкупуване и стартиращата всеки момент(както чувам) търговия на БГ акции на Ксетра + натиск върху мин фин за търговия на ДЦК на БФБ, мисля че г-н Моравенов показа че прави и може да направи доста за БФБ. Искам да напомня, че не за първа година държавните дружества се обезкървяват, като се взима цялата им печалба - погледни и 2022 Като изтеглят кеш-а от дружеството - доста намаляват възможностите и се орязват плановете за развитие според мен,а от това дългосрочно страда целия пазар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

          Само стой и гледай дали ще е толкова , ама после да не съжаляваш !
          Ако няма дивидентец от неразпределената печалба за стари години, маскималната сума на дивидента ще ви е 30 стинки.
          И ще стоя и ще гледам от страни, дори ще ям и пуканки.
          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            Добро утро!
            2023 имаше подобно постановление - неразпределената си остана и никой не е имал претенции към нея. ще видим как ще се развият нещата. Аз мисля, че макар и държавно предприятие - БФБ има шанс да стартира много нови неща и идеи на г-н Моравенов - ако им оставят част от средствата и цялостно източване не винаги е добро за акционерите и участниците на БФБ дългосрочно. Да винаги има шанс, като във всяка държавна фирма - всичко да бъде раздадено за бонуси, но изсмуквайки всички средства трудно може да се мисли за ИПО фонд или клирингова къща или пазар за деривати или каквото и да е ново начинание.
            Тони, колко време ще трябва, "добрите идеи и новите неща на г-н Моравенов", да изкарат дружеството на печалба от основна дейност, и кой или кое му пречеше досега?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

              Може да ги притисне за Сума от не разпределената печалба,а иначе по спомен не беше ли около 1.5
              Добро утро!
              2023 имаше подобно постановление - неразпределената си остана и никой не е имал претенции към нея. ще видим как ще се развият нещата. Аз мисля, че макар и държавно предприятие - БФБ има шанс да стартира много нови неща и идеи на г-н Моравенов - ако им оставят част от средствата и цялостно източване не винаги е добро за акционерите и участниците на БФБ дългосрочно. Да винаги има шанс, като във всяка държавна фирма - всичко да бъде раздадено за бонуси, но изсмуквайки всички средства трудно може да се мисли за ИПО фонд или клирингова къща или пазар за деривати или каквото и да е ново начинание.
              Last edited by tony1975; 28.03.2024, 04:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                Много интересно как не ти се иска да разговора да навлиза в полит. тема, а всеки втори пост хейтиш политици, които като знания и опит са на светлинни години от теб.
                Ако имаш очаквания министър да е чист като сълза, няма да има правителство никога.
                Пет нови участника да запишат на този аукцион пак ще е успех. Повишаването на фин. култура е процес, а не еднократно събитие, че да чакаме до създаването на перфектни условия.
                Жалко че не осъзнаваш какво се случва, а се държиш все едно си отраснал в швейцарски кантон и сега си дошъл в България и ти е ужасно криво.
                Колега, искрено Ви желая да сте жив и здрав, и да се наслаждавате на успехи на борсата. Колкото до политиката наистина не желая да я коментирам, ако Ви се говори за политика, има си такава тема, коментирайте си я, с който искате там.

                Колкото до финансовата култура съгласен съм, това е процес. Но не съм съгласен да се правят нещата по посредствен начин, моето мнение е, че като се прави нещо трябва да е както трябва!

                Лека нощ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                  Приемам поправката, така е правилното изписване на думата. Пиша на БДС, двете букви са съседни и е неволна грешка, а нямах време да си проверя написаното, защото точно излизах.

                  Както казах не ми се иска разговора да навлиза в политическата тема. По принцип, ако някой има конкретни доказателства е редно да ги отнесе към прокуратурата (въпреки да знаем какво ще свърши тя)! Аз за себе си съм наясно, че този господин не е почтен човек, ако за Вас лицето заемащо длъжността финансов министър е чисто като сълза, няма и да си помисля да Ви убеждавам в противното. Радвайте му се!

                  Започнах разговора в посока, че предстоящото предлагане на ДЦК на нашата борса не се прави правилно според мен и ще се аргументирам. Ако следите големите борси най-вероятно сте виждали как в случаи на неблагоприятни условия се спират IPO-та на компании. Според мен обстановката в страната никак не е подходяща за емитиране на дълг в момента. Желанието на борсата бе да има такава емисия ДЦК, за да привлече малки инвститори. Според Вас за две седмици дали ще могат да организират информационна кампания, така че да привлекат голям брой нови инвеститори, аз се съмнявам в това и според мен ще бъде невероятен успех, ако има повече от 2000 нови инвеститори на борсата. За щастие сумата е малка и банките без проблем ще запишат цялата емисия. Според мен няма да се постигне желания ефект да се привлекат нови инвеститори на борсата.
                  Много интересно как не ти се иска да разговора да навлиза в полит. тема, а всеки втори пост хейтиш политици, които като знания и опит са на светлинни години от теб.
                  Ако имаш очаквания министър да е чист като сълза, няма да има правителство никога.
                  Пет нови участника да запишат на този аукцион пак ще е успех. Повишаването на фин. култура е процес, а не еднократно събитие, че да чакаме до създаването на перфектни условия.
                  Жалко че не осъзнаваш какво се случва, а се държиш все едно си отраснал в швейцарски кантон и сега си дошъл в България и ти е ужасно криво.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                    Дивидентеца ще ви е 30 стинки, не знам за какшо се радвате толкова, това е дивидентна доходност от малко над 2%.
                    Само стой и гледай дали ще е толкова , ама после да не съжаляваш !

                    Коментар


                    • Дивидентеца ще ви е 30 стинки, не знам за какшо се радвате толкова, това е дивидентна доходност от малко над 2%.
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                        Нещо конкретно като келепир, ако може да споделите или това е мнението на масовката, което ни препредавате?
                        Приемам поправката, така е правилното изписване на думата. Пиша на БДС, двете букви са съседни и е неволна грешка, а нямах време да си проверя написаното, защото точно излизах.

                        Както казах не ми се иска разговора да навлиза в политическата тема. По принцип, ако някой има конкретни доказателства е редно да ги отнесе към прокуратурата (въпреки да знаем какво ще свърши тя)! Аз за себе си съм наясно, че този господин не е почтен човек, ако за Вас лицето заемащо длъжността финансов министър е чисто като сълза, няма и да си помисля да Ви убеждавам в противното. Радвайте му се!

                        Започнах разговора в посока, че предстоящото предлагане на ДЦК на нашата борса не се прави правилно според мен и ще се аргументирам. Ако следите големите борси най-вероятно сте виждали как в случаи на неблагоприятни условия се спират IPO-та на компании. Според мен обстановката в страната никак не е подходяща за емитиране на дълг в момента. Желанието на борсата бе да има такава емисия ДЦК, за да привлече малки инвститори. Според Вас за две седмици дали ще могат да организират информационна кампания, така че да привлекат голям брой нови инвеститори, аз се съмнявам в това и според мен ще бъде невероятен успех, ако има повече от 2000 нови инвеститори на борсата. За щастие сумата е малка и банките без проблем ще запишат цялата емисия. Според мен няма да се постигне желания ефект да се привлекат нови инвеститори на борсата.

                        Коментар


                        • Отчисления в размер на 100 % от печалбата за финансовата 2023 г. на държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала ще бъдат внесени в полза на държавата

                          Министерският съвет прие Разпореждане за установяване и внасяне в полза на държавата на отчисления от печалбата за финансовата 2023 година от държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала.
                          Отчисленията са в размер на 100%. Те са в съответствие със заложените параметри в Закона за държавния бюджет на Република България за 2024 г. и с Актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2024- 2026 г. Срокът за внасянето им е 31 май 2024 г.

                          От обхвата на Разпореждането са изключени лечебните заведения за болнична помощ и центровете за психично здраве, като се отчита тяхната специфика и изключителната им зависимост от ограничен брой източници на финансиране. Изключени са също и дружествата от отрасъл „Водоснабдяване и канализация" и държавните предприятия по чл. 62, ал. 3 от Търговския закон, представляващи бюджетни организации по смисъла на Закона за публичните финанси.

                          Запазва се възможността за публичните дружества да разпределят и междинен 6-месечен дивидент, при спазване на изискванията на чл. 115в от Закона за публичното предлагане на ценни книжа.

                          Разпореждането е в съответствие с чл. 14, т. 3 от Закона за публичните предприятия и с него се осигуряват условия за изпълнение на приходната част на държавния бюджет в частта на неданъчните приходи от дивидент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            За целта пуснах консолидирана 22г. ...- на БФБ е така ,- "очаквай неочакваното" , а каквото дойде!

                            блажени са вярващите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение


                              неконсолидираната е около 2 млн по спомен

                              За целта пуснах консолидирана 22г. ...- на БФБ е така ,- "очаквай неочакваното" , а каквото дойде!

                              Коментар


                              • Вижте какво реши Министерски съвет днес, 27 март 2024 г. - Труд (trud.bg)

                                Коментар

                                Working...
                                X