IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БГ Агро (АО0)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

    Спек0лата не е лошо нещо стига да ти се получи
    Вижте в темата за AGH съм писал, тайминга е важен. Средата на февруари цената беше на връх, оттогава има увеличение на износа и то видимо, за първите две седмици на март се стопиха 10% изоставане на годишна база. Дали тука са продавали...сещам за първия милион на Гергов . Чакаме бюлетина и Q1 отчет.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение

      И за мен е подигравка да държиш зърното за спекола и после цената като пада държавата да ти помага.
      Спек0лата не е лошо нещо стига да ти се получи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Ха ха,и на мен сутринта ми се видяха много смешни.Сигурен съм че за да получат пари земеделските стопани първо трябва да идат до общинските служби земеделие,да се наредят на опашка с един куп документи в ръка и да подадат заявление в определен срок от една седмица за да могат накрая есента да получат заветните стотинки.За мен това е подигравка
        И за мен е подигравка да държиш зърното за спекула и после цената като пада държавата да ти помага.
        Last edited by конан; 22.03.2023, 14:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
          Охххх....
          Какви благородни "благодетели".
          Като разпределиш 16М евра, на обработваемите ни земеделски площи, се получава по малко от 1 лев на декар.
          Ха ха,и на мен сутринта ми се видяха много смешни.Сигурен съм че за да получат пари земеделските стопани първо трябва да идат до общинските служби земеделие,да се наредят на опашка с един куп документи в ръка и да подадат заявление в определен срок от една седмица за да могат накрая есента да получат заветните стотинки.За мен това е подигравка
          Last edited by спекуланта; 22.03.2023, 13:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение
            ЕК отваря кризисния резерв: 56,3 милиона евро отиват за българските, полските и румънските земеделски стопани.

            https://agrozona.bg/ek-otvarya-krizi...-i-rumanskite/
            Охххх....
            Какви благородни "благодетели".
            Като разпределиш 16М евра, на обработваемите ни земеделски площи, се получава по малко от 1 лев на декар.
            Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

            Коментар


            • ЕК отваря кризисния резерв: 56,3 милиона евро отиват за българските, полските и румънските земеделски стопани.

              https://agrozona.bg/ek-otvarya-krizi...-i-rumanskite/

              Коментар


              • "Към 31.12.2022г. е отчетена обезценка на материални запаси до нетна реализируема стойност в размер на 2 249 хил.лева. През 2022 г. са отчетни загуби от първоначално признаване на земеделска продукция по справедливата стойност, намалена с приблизителната оценка на разходите за продажба, в размер на 1 228 хил. лв. и печалба от първоначално признаване на земеделска продукция по справедливата стойност, намалена с приблизителната оценка на разходите за продажба, в размер на 3 934 хил. лв"


                Тук доста са загубили!Може да са купували торове на скъпите цени, а отделно и после са се появили големи непредвидени разходи при реализацията на продукцията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Различни компании са колега, това ти казвам.. не ги мери с един аршин! Агрия освен производство има и много търговия, складиране на чужда продукция и игра на тайминг. Освен това заводи за олио, за биогориво и пр.
                  Не сравнявай круши с трюфели
                  Батя, действително, че Агрия са започнали някакъв процес на диверсификация, но според мен още са мноого далеч от това да не бъдат много зависими от земеделието и продукцията му. В тази връзка не съм съгласен, че твърдението круши-трюфели се отнася и за Агрия-Бт Агро.
                  Относно кой е изненадан - прогнозата на Агрия за цялата 2022, направена по спомен Q4 2022 /записвам си всяко една/ и при печалба от 82 млн. лева към Q3 бе 85 млн. лв. Тоест при печалба 82 млн за 3 тримесечия те прогнозират печалба за Q4 - 3 млн. Вместо това взимат загуба от 4 млн. Това е разлика от 7млн. лева само за едно тримесечие...Това ме накара да смятам, че последното тримесечие е било много тежко за всички, включително за Бг Агро, които според мен прехвърлят активи за догодина. На каква цена ще ги реализират, един Бог знае, но допускам /само допускам, не съм сигурен/, че ще бъде на по-добри цени отколкото Q42022. Евала на Агрия за прогнозите и разбира се, че те не могат да бъдат точни, особенно в техния бизнес и в тези времена. Много съм далеч от идеята да ги хуля, но няма как аз да бъда по-малко изненадан от тях или от Бг Агро . Иначе всички правим грешки, така се развиваме.

                  Успех и на Агрия, и на Бг Агро!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                    Както каза колегата по-долу, двете компании са предприели различни стратегии. Догодина ще се изчистят ефектите и ще се разбере кой колко точно загуби/ печалби има. Ще трябва да се изчакат продажбите на наличната стока. И там имам малко, и тук имам малко. Общо взето искам и двете да се развиват, но според мен тези числа / 5 срещу 50% загуба/ просто не кореспондират с реалността. Q1 и Q2 2023 ще се разминат отново, според мен.
                    Различни компании са колега, това ти казвам.. не ги мери с един аршин! Агрия освен производство има и много търговия, складиране на чужда продукция и игра на тайминг. Освен това заводи за олио, за биогориво и пр.
                    Не сравнявай круши с трюфели

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Колега, Агрия губи през Q4 едва 5% от натрупаната си за годината печалба, а тук изтриват почти 50%. Прави малко по-коректни сравнения ако искаш да не бъдеш изненадван и занапред
                      Както каза колегата по-долу, двете компании са предприели различни стратегии. Догодина ще се изчистят ефектите и ще се разбере кой колко точно загуби/ печалби има. Ще трябва да се изчакат продажбите на наличната стока. И там имам малко, и тук имам малко. Общо взето искам и двете да се развиват, но според мен тези числа / 5 срещу 50% загуба/ просто не кореспондират с реалността. Q1 и Q2 2023 ще се разминат отново, според мен.
                      Last edited by 15-; 28.02.2023, 17:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                        Не съм привърженик на ТА и не съм влезнал тук заради бърза спекула. Това за последното Q4 го споменавам, точно защото съм гледал стари отчети и прави впечатление, че това е изключително лошо. И за Агрия, и за тук. Миналата година са направили 9,5 млн. печалба, тази малко над 9. При капитализация от под 60 млн. лева не смятам, че съм направил грешка като съм проимал акции. В главата си съм сложил средногодишни бъдещи дивиденти от 6-8 ст. и въобще не мисля да продавам такава акция на 1,40 примерно
                        Колега, Агрия губи през Q4 едва 5% от натрупаната си за годината печалба, а тук изтриват почти 50%. Прави малко по-коректни сравнения ако искаш да не бъдеш изненадван и занапред

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                          Просто си направил грешен избор. Вероятно си влезнал за спекулата щом гледаш само последното тримесечие. В Хартиите като тази ( нямам и не смятам да имам) се гледат минимум 3 години назад. Това че някоя акция изпълнява някакви си чертички и то на БФБ ЗАБЕЛЕЖИ е доста странно да предполагаш че нещо върви добре и то само заради форумните желания
                          Не съм привърженик на ТА и не съм влезнал тук заради бърза спекула. Това за последното Q4 го споменавам, точно защото съм гледал стари отчети и прави впечатление, че това е изключително лошо. И за Агрия, и за тук. Миналата година са направили 9,5 млн. печалба, тази малко над 9. При капитализация от под 60 млн. лева не смятам, че съм направил грешка като съм проимал акции. В главата си съм сложил средногодишни бъдещи дивиденти от 6-8 ст. и въобще не мисля да продавам такава акция на 1,40 примерно

                          Коментар


                          • Тук ми е интересно, колко ще е дивидента. Ако запазят пропорцията от миналата година би било прекрасно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
                              И тука както при Агрия голямо дърво, големи загуби Q4. Там поне акцията се крепи, а тук - 11% .
                              Просто си направил грешен избор. Вероятно си влезнал за спекулата щом гледаш само последното тримесечие. В Хартиите като тази ( нямам и не смятам да имам) се гледат минимум 3 години назад. Това че някоя акция изпълнява някакви си чертички и то на БФБ ЗАБЕЛЕЖИ е доста странно да предполагаш че нещо върви добре и то само заради форумните желания
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                              Коментар


                              • в отчетите има разлика ) при Агрия имаме намаление на продукцията и кредитите ) с две думи кеширане
                                а тук точно обратното
                                Умереният риск винаги печели ! ))))))

                                Коментар

                                Working...
                                X