IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БГ Агро (АО0)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

    Ей ама си стиснат бе Пеца, не искаш да даваш нито на държавата, нито на посредниците ! Нямаш си представа колко сладко нещо е дивидента, особенно във времена на кризи !
    мен ме остави, ами освен тези към 10% дето се събират загуби не кешираш по всяко време когато искаш, а чакаш 1 дата в годината - дивидента

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      да, но е глупаво - 5% данък + спредът + таксите и комисионните . По лесно е цената да се покачва и кой когато иска да слиза от влака
      Ей ама си стиснат бе Пеца, не искаш да даваш нито на държавата, нито на посредниците ! Нямаш си представа колко сладко нещо е дивидента, особенно във времена на кризи !

      Коментар


      • 0.30 ст. дивидент ще чакаме

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Дивиденти се разпределят от неконсолидиранта!
          Тогава защо смятат печалбата на акция от консолидирания?

          "13. Доход на акция

          Основният доход на акция е изчислен като за числител е използвана величината – нетен резултат
          за периода, подлежащ на разпределение към акционерите на Групата, а за знаменател –
          среднопретегленият брой на държаните обикновени акции за периода.

          Среднопретегленият брой акции, използван за изчисляването на основния доход на акция, както и
          нетният финансов резултат, подлежащ на разпределение между притежателите на обикновени акции,
          е както следва:

          30 септември 2022 30 септември 2021

          Нетна печалба за периода - лева 16 198 000 8 343 000
          Среднопретеглен брой акции - брой 40 357 440 40 357 440
          Основен доход на акция за периода (лева за акция) 0.4014 0.2067 "

          Коментар


          • Всеки ден се продава/купува, някойнголям според мен. ФФ и акционерите не мърдат. Преливане от един джоб в друг? От друга страна се вижда, че купуват малки ама акционерите не се променят съществено?
            Last edited by polax; 16.02.2023, 11:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              да, но е глупаво - 5% данък + спредът + таксите и комисионните . По лесно е цената да се покачва и кой когато иска да слиза от влака
              Е, има различни типове акции. Тази е дивидентна. Като искаш растеж - примерно зуум, тесла.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                Дивидентът може да се реинвестира.
                да, но е глупаво - 5% данък + спредът + таксите и комисионните . По лесно е цената да се покачва и кой когато иска да слиза от влака

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  ние сме си дали парите за да ни ги удвояват и утрояват, т.е. да им се придава допълнителна стойност и в тоя смисъл раздаването на дивидент противоречи на тази идея. Но пък повишава доверието. Не казвам, че в са лоши мажовците, но защо не купиха малко повечко земя през годините? Интересно ми е обосновката на стратегията?
                  Дивидентът може да се реинвестира.

                  Коментар


                  • ние сме си дали парите за да ни ги удвояват и утрояват, т.е. да им се придава допълнителна стойност и в тоя смисъл раздаването на дивидент противоречи на тази идея. Но пък повишава доверието. Не казвам, че в са лоши мажовците, но защо не купиха малко повечко земя през годините? Интересно ми е обосновката на стратегията?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Дали са кофти щом дадоха такъв дивидент мин. година!? Можеха да източат като Шиши, но те дадоха на всички.. Хайде да четем и мислим, а не да я караме по Ганьовски... Всички са маскари!
                      Дали са маскари, не го твърдя, нямам близки запознанства.
                      Казах "Кофти" са, защото нехаят за перспективите, не правят развитие подобно на това, което виждаме при Агрия - инвестиране , диверсифициране, развитие и придобиване на нови дружества, превръщане във мощен холдинг със съответните синергии в инвестираните дружества. Спрямо Агрията тук е кретане по инерцията....а е грехота да се пропускат възможностите и пазарни аномалии които се предоставят рядко. Като акционер в дружествата в които съм се интересувам повече от това а не толкова от дивидент.
                      Сега да си говорим че щом дадат 5 стотинки деведент това ги превръща в "яки" мажовци, няма голям смисъл.
                      Пък и пазарът на хартишки не е толкова "дефектен", колкото може да ви изглежда. Имате старо отношение към него, но мисля пропускате нови процеси. Не е онзи пазар за само "1 автобус спекуланти", както е готино да се шегуваме "старите" "пушки" може би са вече няколко "автобуса", не само един
                      ​​​​​
                      Last edited by AF Debugger; 16.02.2023, 06:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Дивиденти се разпределят от неконсолидиранта!

                        Да видим одита какво ще изкара, тия 6мил. дали ще останат така...?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

                          Нетната печалба от консолидираният 09.2022 беше "само" 16 милки
                          Дивиденти се разпределят от неконсолидиранта!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            Код Дата Дивидент Обща сума
                            AO0 12.5.2010 0,090 3 632 170
                            AO0 20.5.2011 0,100 4 035 744
                            AO0 3.5.2012 0,080 3 228 595
                            AO0 30.4.2013 0,080 3 228 595
                            AO0 9.5.2014 0,100 4 035 744
                            AO0 12.5.2015 0,070 2 825 021
                            AO0 26.5.2016 0,035 1 412 510
                            AO0 22.6.2017 0,010 403 574
                            AO0 12.7.2018 0,060 2 421 446
                            AO0 10.7.2019 0,040 1 614 298
                            AO0 22.6.2022 0,160 6 457 190
                            ++
                            Пончо фен съм ти аз ,
                            А табличката за мен казва - за последните 4 години, сумарно 20 стнинки дивидент.
                            Признавам че Не съм от любителите на дивидента спрямо капиталовото развитие. Не съм и от другата крайност като тази на Джобс, който откровено е презирал дивидента.(въпреки че повече към него клоня) Просто смятам, (мисля значи съществувам), че Агрийката е многократно по-добрата хартишка.
                            (Без препоръка,)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Супер табличка!
                              Тази година предполагам ще разпределят тия 5 млн. които са изтеглили от дъщерите..
                              Нетната печалба от консолидираният 09.2022 беше "само" 16 милки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                                Код Дата Дивидент Обща сума
                                AO0 12.5.2010 0,090 3 632 170
                                AO0 20.5.2011 0,100 4 035 744
                                AO0 3.5.2012 0,080 3 228 595
                                AO0 30.4.2013 0,080 3 228 595
                                AO0 9.5.2014 0,100 4 035 744
                                AO0 12.5.2015 0,070 2 825 021
                                AO0 26.5.2016 0,035 1 412 510
                                AO0 22.6.2017 0,010 403 574
                                AO0 12.7.2018 0,060 2 421 446
                                AO0 10.7.2019 0,040 1 614 298
                                AO0 22.6.2022 0,160 6 457 190
                                Супер табличка!
                                Тази година предполагам ще разпределят тия 5 млн. които са изтеглили от дъщерите..

                                Коментар

                                Working...
                                X