IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
    Нищо чудно утре пак да е на 3.90, въпреки добрите резултати

    НЯМАМ
    а може и не
    като погледнем за сравнение-от една страна кризата в средата на февруари миналата година,която беше доста по-сериозна от сегашната реално не се отрази на цената на акцията,а от друга излезнаха отлични резултати...
    накъде ли ще върви цената
    ИМАМ
    Не е Препоръка!!!
    Last edited by orakula; 03.03.2014, 18:18.

    Коментар


    • Корекции май обхващат световните борси, на БФБ не знам как ще е нали все сме наопаки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
        Че компанията има добри позиции си е самата истина. Ръстът в продажбите в началото на годината обаче е по доста по-тривиална причина - много грип и подобни заболявания тази година...

        Ако можеш да свържеш времето и валежите с търсенето на лекарства както го правиш с цената на земята мисля, че ще изкараш пари
        Това е за инфо на заинтересованите. Сравнението е спрямо януари 2013 година.
        Last edited by fortiss; 03.03.2014, 16:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
          1.аз купих ЗАЩОТО свалиха цената до 3.90
          2.в Адванса съм доста преди началото на лятото,когато цената се въртеше в диапазона2.15-2.20
          3.съвсем несериозно звучи такова твърдение и по принцип не бих коментирал, но заради теб правя изключение(сетих се за един колега от друга тема във форума който беше изказал мнение в същия дух но за друга акция,което звучеше така:"ако акцията не продължи да качва значи ще тръгне да пада")
          Нищо чудно утре пак да е на 3.90, въпреки добрите резултати

          НЯМАМ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            През януари месец на 2014 г. „Софарма Трейдинг” АД отчете печалба преди данъци в размер на 1 510 хил. лв., което оформя ръст от 101% спрямо финансовия резултат на компанията през януари на предходната година.
            Отчетените приходи за месец януари, 2014 г. също отчитат ръст в размер на 24%. Компанията е достигнала продажби на стоки в размер на 52.6 млн. лв., като за 2013 г. сумата възлиза на 42.5 млн. лв.
            Постигнатите ръстове във финансовите показатели на „Софарма Трейдинг” АД са логичен резултат от успешно реализираната през последните 5 г. стратегия на компанията за диверсификация на портфолиото от предлагани продукти и услуги, целяща покриване на всички сегменти на фармацевтичния пазар в България. Лидерската позиция на „Софарма Трейдинг” АД се потвърждава и от данните на IMS Health за пазарните дялове на компанията – 22% от общия фармацевтичен пазар, 37.5% дял от болничен и 19.2% от аптечен пазар.
            Че компанията има добри позиции си е самата истина. Ръстът в продажбите в началото на годината обаче е по доста по-тривиална причина - много грип и подобни заболявания тази година...

            Ако можеш да свържеш времето и валежите с търсенето на лекарства както го правиш с цената на земята мисля, че ще изкараш пари

            Коментар


            • Това е най добрата ми инвестиция! Браво на фирмата! С такива резултати ще продължава да расте цената и дивидента! Успех на всичkи повярвали в SO5

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                През януари месец на 2014 г. „Софарма Трейдинг” АД отчете печалба преди данъци в размер на 1 510 хил. лв., което оформя ръст от 101% спрямо финансовия резултат на компанията през януари на предходната година.
                Отчетените приходи за месец януари, 2014 г. също отчитат ръст в размер на 24%. Компанията е достигнала продажби на стоки в размер на 52.6 млн. лв., като за 2013 г. сумата възлиза на 42.5 млн. лв.
                Постигнатите ръстове във финансовите показатели на „Софарма Трейдинг” АД са логичен резултат от успешно реализираната през последните 5 г. стратегия на компанията за диверсификация на портфолиото от предлагани продукти и услуги, целяща покриване на всички сегменти на фармацевтичния пазар в България. Лидерската позиция на „Софарма Трейдинг” АД се потвърждава и от данните на IMS Health за пазарните дялове на компанията – 22% от общия фармацевтичен пазар, 37.5% дял от болничен и 19.2% от аптечен пазар.


                мда тъкмо щях да го постна!!!
                Много добри!
                Last edited by tony1975; 01.03.2014, 07:17.

                Коментар


                • През януари месец на 2014 г. „Софарма Трейдинг” АД отчете печалба преди данъци в размер на 1 510 хил. лв., което оформя ръст от 101% спрямо финансовия резултат на компанията през януари на предходната година.
                  Отчетените приходи за месец януари, 2014 г. също отчитат ръст в размер на 24%. Компанията е достигнала продажби на стоки в размер на 52.6 млн. лв., като за 2013 г. сумата възлиза на 42.5 млн. лв.
                  Постигнатите ръстове във финансовите показатели на „Софарма Трейдинг” АД са логичен резултат от успешно реализираната през последните 5 г. стратегия на компанията за диверсификация на портфолиото от предлагани продукти и услуги, целяща покриване на всички сегменти на фармацевтичния пазар в България. Лидерската позиция на „Софарма Трейдинг” АД се потвърждава и от данните на IMS Health за пазарните дялове на компанията – 22% от общия фармацевтичен пазар, 37.5% дял от болничен и 19.2% от аптечен пазар.


                  Коментар


                  • Дъното за една акция е 0ст(ако не сте на маржин), но явно таван в цената на добрите компании няма! Купувайки на 1,6 преди години не си бях и помислял за цени от 4лв - просто купувах част от един хубав бизнес с отличен екип(оказа се).

                    Поздрави на всички акционери - надявам се юни да се видим!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      може
                      аз това го писах като гледам в тавана - т.е. без цифри, на окомер
                      Форти ти и на окомер ги целиш нещата-не може да ти се отрече...така че какво повече да кажа освен успех и за напред в инвестициите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                        1.аз купих ЗАЩОТО свалиха цената до 3.90
                        2.в Адванса съм доста преди да началото на лятото,когато цената се въртеше в диапазона2.15-2.20
                        3.съвсем несериозно звучи такова твърдение и по принцип не бих коментирал, но заради теб правя изключение(сетих се за един колега от друга тема във форума който беше изказал мнение в същия дух но за друга акция,което звучеше така:"ако акцията не продължи да качва значи ще тръгне да пада")
                        може
                        аз това го писах като гледам в тавана - т.е. без цифри, на окомер

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          докато те нямаше тук много хубаво си растеше, а като купи в Адванса преди и те спряха
                          1.аз купих ЗАЩОТО свалиха цената до 3.90
                          2.в Адванса съм доста преди началото на лятото,когато цената се въртеше в диапазона2.15-2.20
                          3.съвсем несериозно звучи такова твърдение и по принцип не бих коментирал, но заради теб правя изключение(сетих се за един колега от друга тема във форума който беше изказал мнение в същия дух но за друга акция,което звучеше така:"ако акцията не продължи да качва значи ще тръгне да пада")
                          Last edited by orakula; 22.02.2014, 01:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                            бъркаш ме с някой друг оракул-я погледни какво стана с цената на Атерката в този ред на мисли
                            докато те нямаше тук много хубаво си растеше, а като купи в Адванса преди и те спряха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              където започнеш да пишеш в този дух и растежът спира
                              бъркаш ме с някой друг оракул-я погледни какво стана с цената на Атерката в този ред на мисли
                              Last edited by orakula; 21.02.2014, 00:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                                кораба майка опъна платна и потегли нагоре...време е и тук да се пораздвижат нещата в същата посока
                                Не е Препоръка!!!
                                където започнеш да пишеш в този дух и растежът спира

                                Коментар

                                Working...
                                X