IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре, че не дойдох!!!!!

    Мисля, че не съм изпуснал нещо интересно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
      кажи някой въпроси които си питал и отговорите които си получил
      Ще се въздържа от коментар, за да не се получи игра на счупен телефон. А и въпросите ми бяха доста общи (поне повечето от тях), т.е. няма нещо кой знае колко интересно.

      Може би единственият по-интересен въпрос от моя страна беше за бъдещите дивиденти и дали можем да ги очакваме всяка година. Отговорът беше, че това е в зависимост от инвестиционната стратегия на компанията - засега има дивиденти и идеята е да има и за в бъдеще, но ако компанията има нужда от по-сериозен паричен ресурс за някоя по-мащабна инвестиция, нищо чудно и да няма дивидент.

      В тази връзка Огнян Донев направи коментар, за който преразказвам с мои думи и точно тук не искам да се получава играта на счупен телефон: ако човек държи на стабилен и предвидим дивидент, тогава по-подходящо е да се обмисли инвестиция в Софарма Имоти (без това да е съвет за покупка или продажба на акции), защото там вече големите рискове са преодоляни и бизнесът е по-предвидим в дългосрочен план, докато Софарма Трейдинг е динамично развиваща се компания и във всеки един момент може да се отвори подходяща инвестиционна възможност, която изисква паричен ресурс, и съответно дивидентът при СФТРД съвсем не е гарантиран.

      Коментар


      • кажи някой въпроси които си питал и отговорите които си получил


        Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
        Ей ви новини:

        Много хубаво събрание беше, много добра стратегия за развитие в близко и средно бъдеще, Огнян Донев отговори на много въпроси след самото събрание като около 1/3 от всички въпроси ги зададох аз.

        Коментар


        • Софарма трейдинг АД-София

          Уведомление за паричен дивидент18:29

          Софарма трейдинг АД-София представи уведомление за паричен дивидент.*
          Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 19-06-2015 г. в София 1756. На ОСА е гласуван дивидент за 2014 г. в общ размер на 8884352.43 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.27 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.2565 (само за акционери физчески лица) лв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Ей ви новини:

            Много хубаво събрание беше, много добра стратегия за развитие в близко и средно бъдеще, Огнян Донев отговори на много въпроси след самото събрание като около 1/3 от всички въпроси ги зададох аз.
            Колко аптеки си поставят за цел да отворят?
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Ей ви новини:

              Много хубаво събрание беше, много добра стратегия за развитие в близко и средно бъдеще, Огнян Донев отговори на много въпроси след самото събрание като около 1/3 от всички въпроси ги зададох аз.

              Коментар


              • Още няма нито ред ....
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Още няма новини от наш'те хора
                  Не ги предизвиквай сега дори и на майтап Няма как да си тръгнат толкова рано, денят днес ще е дълъг. Довечера ще пишат под напора на емоцията
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • още са на кафе

                    Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Още няма новини от наш'те хора

                    Коментар


                    • Още няма новини от наш'те хора
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Дайте и малко музика за настроение, какво му трябва повече на един миноритар
                        Bulls on BSE

                        Коментар


                        • запалих колата да загрее

                          Коментар


                          • Attached Files

                            Коментар


                            • https://www.youtube.com/watch?v=1_fz6RGf7Pg

                              Коментар


                              • все пак помислете за въпроси
                                иначе само аз ще трябва да питам
                                Last edited by fortiss; 18.06.2015, 21:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X