IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Извън темата за трейдинга - Кои са евтините акции на БФБ?
    По моите критерии евтини са тзи акции, които имат P/E под 10 и за предпочитане P/B под 1, но специално второто не е задължително условие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      Кисело е гроздето
      А баш!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
        Трейдинга е "модерна" акция, която поскъпна от 1.50 до над 5 лв.
        Кипи от овчи ентусиазъм тук, както и при СФИмотите.
        Трябва да се бяга далече от такива "любими акции", където всеки се е ивнестирал.
        Има си даже и мажоретка във форума - Форти.
        Типичен "балон"..
        Кисело е гроздето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Извън темата за трейдинга - Кои са евтините акции на БФБ?
          доста са.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Извън темата за трейдинга - Кои са евтините акции на БФБ?
            Нали не очакваш, че някой ще ти каже нещо различно от акциите в портфейла си?

            Коментар


            • Трейдинга е "модерна" акция, която поскъпна от 1.50 до над 5 лв.
              Кипи от овчи ентусиазъм тук, както и при СФИмотите.
              Трябва да се бяга далече от такива "любими акции", където всеки се е ивнестирал.
              Има си даже и мажоретка във форума - Форти.
              Типичен "балон"..
              Bulls on BSE

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                Аз също не се заяждам с никого и съм твърдо *за* градивните коментари! И сега по случая ще налея малко...

                Огнян Донев не ми е близък приятел (но не ми е и враг), затова за мен няма голямо значение какво точно казва и какво не казва. А и нека не се лъжем, Огнян Донев е майстор на речниковата еквилибристика и като всеки политик е усвоил умението на зададен въпрос А да отговори завъртяно с отговор Б, който няма почти нищо общо с А. Това не е нещо лошо, даже напротив, но на поне една трета от зададените от мен въпроси не получих задоволителни, прости и ясни отговори. Може би аз съм тъп и не разбирам отговорите, но от друга страна съм силен програмист и вярвам, че не съм чак толкова тъп.

                Аз гледам фактите, най-често постфактум, за да са точни. Към момента фактите са:
                • Имаме една сравнително скъпа акция (на фона на БФБ като цяло).
                • Всяка година има дивидент. Този дивидент не е гарантиран и може да спре по всяко време. Това по принцип важи за всички не-АДСИЦ компании.
                • Имаме аптеки, които най-вероятно ще станат много повече като брой, отколкото са сега. Дали ще продават много или малко, само Бог, Аллах, Тангра, Зевс, Терминатора и Скалата могат да кажат.

                Сега е времето да кажа, че аз съм *за* аптеките, но съм скептично настроен относно крайния резултат *не за СФТРД*, а за аптеките. Живеем в такава държава, че хората масово купуват по-евтини лекарства. Няма значение марката, от значение е цената. Утре ще дойде марка HujnoMujno от Тайван, които прадават 3 пъти по-евтин аспирин и пенсионерите много бързо ще надушат далаверата.

                Ето затова ми е много интересно какво точно ще промотират и къде точно ще продават, при положение, че имаме холдингова структура и повишените продажби от СФТРД към аптеките може да се компенсират с почти нулеви продажби от аптеките към крайните потребители или с твърде малък и на практика пренебрежим марж на печалба. Ако приемем, че нямаме профит поинт, тогава или ще имаме загуба, която ще се отрази на *консолидираната* печалба, или ще излезем почти на нулата, което само счетоводно ще изглежда като повишени продажби през СФТРД, но без реална печалба.

                И ето затова казвам, че бизнес без идеята да бъде печеливш не е кой знае какъв бизнес. Специално в случая за да има смислена печалба трябва да има огромен мащаб. Спомням си какво се говореше на събранието като процент от аптечния пазар на Софармаси аптеките и стискам палци да стане, но не вярвам това да стане в близките 2-3 години. Може и да стане, но с цената на голяма част от бъдещите печалби, а резултатът нито е гарантиран, нито според мен ще бъде толкова осезаем, дори да е положителен. Това е мое лично мнение.
                Извън темата за трейдинга - Кои са евтините акции на БФБ?

                Коментар


                • Аз също не се заяждам с никого и съм твърдо *за* градивните коментари! И сега по случая ще налея малко...

                  Огнян Донев не ми е близък приятел (но не ми е и враг), затова за мен няма голямо значение какво точно казва и какво не казва. А и нека не се лъжем, Огнян Донев е майстор на речниковата еквилибристика и като всеки политик е усвоил умението на зададен въпрос А да отговори завъртяно с отговор Б, който няма почти нищо общо с А. Това не е нещо лошо, даже напротив, но на поне една трета от зададените от мен въпроси не получих задоволителни, прости и ясни отговори. Може би аз съм тъп и не разбирам отговорите, но от друга страна съм силен програмист и вярвам, че не съм чак толкова тъп.

                  Аз гледам фактите, най-често постфактум, за да са точни. Към момента фактите са:
                  • Имаме една сравнително скъпа акция (на фона на БФБ като цяло).
                  • Всяка година има дивидент. Този дивидент не е гарантиран и може да спре по всяко време. Това по принцип важи за всички не-АДСИЦ компании.
                  • Имаме аптеки, които най-вероятно ще станат много повече като брой, отколкото са сега. Дали ще продават много или малко, само Бог, Аллах, Тангра, Зевс, Терминатора и Скалата могат да кажат.

                  Сега е времето да кажа, че аз съм *за* аптеките, но съм скептично настроен относно крайния резултат *не за СФТРД*, а за аптеките. Живеем в такава държава, че хората масово купуват по-евтини лекарства. Няма значение марката, от значение е цената. Утре ще дойде марка HujnoMujno от Тайван, които прадават 3 пъти по-евтин аспирин и пенсионерите много бързо ще надушат далаверата.

                  Ето затова ми е много интересно какво точно ще промотират и къде точно ще продават, при положение, че имаме холдингова структура и повишените продажби от СФТРД към аптеките може да се компенсират с почти нулеви продажби от аптеките към крайните потребители или с твърде малък и на практика пренебрежим марж на печалба. Ако приемем, че нямаме профит поинт, тогава или ще имаме загуба, която ще се отрази на *консолидираната* печалба, или ще излезем почти на нулата, което само счетоводно ще изглежда като повишени продажби през СФТРД, но без реална печалба.

                  И ето затова казвам, че бизнес без идеята да бъде печеливш не е кой знае какъв бизнес. Специално в случая за да има смислена печалба трябва да има огромен мащаб. Спомням си какво се говореше на събранието като процент от аптечния пазар на Софармаси аптеките и стискам палци да стане, но не вярвам това да стане в близките 2-3 години. Може и да стане, но с цената на голяма част от бъдещите печалби, а резултатът нито е гарантиран, нито според мен ще бъде толкова осезаем, дори да е положителен. Това е мое лично мнение.
                  Last edited by ivandavidov; 21.07.2015, 21:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Дори не съм си помислил, че ще кажеш друго
                    Това бяха акцентите на ОС. Как да кажа друго?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Да , това са целите.
                      Дори не съм си помислил, че ще кажеш друго

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Извинявам се на Иван и Бен, но мразя да пиша от телефона - трудно ми е и реших да отговоря, като се прибера.
                        Ванко знаеш, че те харесвам и чета каквото пишеш, за разлика от някои хейтърски мнения които реших да пропускам(та отплеснах се) и ето защо се надявам да не ми се разсърдиш, НО сега разбра ли че не е най-важно кой е задал 90% от въпросите, а е по-важно кой е чул и осмислил отговорите.

                        Чичо Оги го каза два пъти и по време на презентацията г-н Димитров го каза още веднъж аптеките не са ПРОФИТ ПОЙНТ, а аз (със скромния си английски) разбиирам това като - Ние не правим аптеките за да ни носят ДИРЕКТНА космичеса печалба.
                        Хората обясниха аптеките ще са място за достъп до клиента. Както много пъти съм разказвал, като ходех в Марешки и исках лекарство на СФАРМ, тамошните аптекарки веднага насочваха погледа ми към друго по-хубаво и евтино. Е това ще е предполагам една от ролите на аптеките, да промотира и продава продукция на групата и продукция доставяна от групата на клиентите. Така целта е да се увеличат продажбите на СФАРМ и СФТРД, а не толкова да се избабанят някакви надценки на ниво аптека. Те не са профит пойнт!!! Има и нови тенденции на запад(както каза Димитров) при които производителиите се стремят да заобиколят дистрибутрите и дректно да предлагат на аптеките, а там където няма нужда от рецепти и директно на клиентите(ч/з онлайн сайтове). Ето защо като отговор СФТРД създава аптеките и сайта фарма.бг , така че да си запази позициите на пазара.

                        Мисля че бях споделил тези неща с някои от вас, но явно са били на лични и не са стигнали до Бен.
                        Поздрави и не ми се връзвайте на закачката.
                        Живи и здрави!!!
                        Да , това са целите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                          Всяка една бизнес структура се създава с идеята да носи печалба. Иначе просто няма смисъл от създаването ѝ.
                          Извинявам се на Иван и Бен, но мразя да пиша от телефона - трудно ми е и реших да отговоря, като се прибера.
                          Ванко знаеш, че те харесвам и чета каквото пишеш, за разлика от някои хейтърски мнения които реших да пропускам(та отплеснах се) и ето защо се надявам да не ми се разсърдиш, НО сега разбра ли че не е най-важно кой е задал 90% от въпросите, а е по-важно кой е чул и осмислил отговорите.

                          Чичо Оги го каза два пъти и по време на презентацията г-н Димитров го каза още веднъж аптеките не са ПРОФИТ ПОЙНТ, а аз (със скромния си английски) разбиирам това като - Ние не правим аптеките за да ни носят ДИРЕКТНА космичеса печалба.
                          Хората обясниха аптеките ще са място за достъп до клиента. Както много пъти съм разказвал, като ходех в Марешки и исках лекарство на СФАРМ, тамошните аптекарки веднага насочваха погледа ми към друго по-хубаво и евтино. Е това ще е предполагам една от ролите на аптеките, да промотира и продава продукция на групата и продукция доставяна от групата на клиентите. Така целта е да се увеличат продажбите на СФАРМ и СФТРД, а не толкова да се избабанят някакви надценки на ниво аптека. Те не са профит пойнт!!! Има и нови тенденции на запад(както каза Димитров) при които производителиите се стремят да заобиколят дистрибутрите и дректно да предлагат на аптеките, а там където няма нужда от рецепти и директно на клиентите(ч/з онлайн сайтове). Ето защо като отговор СФТРД създава аптеките и сайта фарма.бг , така че да си запази позициите на пазара.

                          Мисля че бях споделил тези неща с някои от вас, но явно са били на лични и не са стигнали до Бен.
                          Поздрави и не ми се връзвайте на закачката.
                          Живи и здрави!!!

                          Коментар


                          • Консолидацията при аптеките е връзана с недостатъчната рентабилност при продажбите на дребно. Софармаци няма как да промени това състояние на бизнеса, а само да го използва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                              Май не остана друго за хвалене на балонерата - по снимки, вече никой не се лъже
                              На 1.50 те нямаше да хвалиш, сега на 5 и нещо яко се газираш
                              Акционер в компанията съм от лятото на 2010 година.
                              Нямам намерение да създавам погрешни впечатления в никого от колегите и след това да печеля от тях. Никога не съм го правил.
                              Това дали ти ще си купиш или продадеш акции в трейдинга по никакъв начин няма да окаже влияние върху моите виждания или резултати.
                              Аз съм голям привърженик на ниските цени, но за съжаление тук събитията наистина ме изненадаха през последните 3 години.
                              Ако имаш възможности да понижиш цената на акцията - действай !!!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Доколкото знам създаването на Софармаси не е за да носи печалба.
                                Поздрави.
                                ?!?!?! Нещо не разбрах ?
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X