IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
    Дайте да видим и проспекта.
    юни 7, 2021

    Това е старо, явно засега плановете са на трупчета...

    Коментар


    • Още малко и слизаме под 6 лв

      Коментар


      • Дайте да видим и проспекта.

        Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

        https://www.sopharmatrading.com/%D1%...D1%80/?lang=bg Планове много а цената дали ще расте ще видим тия дни! Препоръки никакви разбира се! Намират ми се 3К тук за сега!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Мдааа, пак се отваря работа за акордеона
          Все още е рано,но пък защо не и днес!

          Коментар


          • Мдааа, пак се отваря работа за акордеона

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

              Ако аз трябва да гадая, бих казал, че крайната цел вероятно е отписване. Но ми се струва, че тя е много напред във времето, тъй като тук през борсово изкупуване на акции едва ли ще успеят някога да съберат 95%, колкото и да вдигат цената. Ако не бъркам, тук има доста спящи акции, съдейки по броя на акционерите, които няма как да се купят през борса. Общо взето, шансът за 95% е да се мине през едно или няколко увеличения на капитала. Знаем, че има някакви планове за варанти, които може би са нещо в тази посока.
              https://www.sopharmatrading.com/%D1%...D1%80/?lang=bg Планове много а цената дали ще расте ще видим тия дни! Препоръки никакви разбира се! Намират ми се 3К тук за сега!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Интересно защо на Софарма и трябва да увеличава дела си в Трейдинга,към търгово и отписване ли върви или е нещо друго?
                Ако аз трябва да гадая, бих казал, че крайната цел вероятно е отписване. Но ми се струва, че тя е много напред във времето, тъй като тук през борсово изкупуване на акции едва ли ще успеят някога да съберат 95%, колкото и да вдигат цената. Ако не бъркам, тук има доста спящи акции, съдейки по броя на акционерите, които няма как да се купят през борса. Общо взето, шансът за 95% е да се мине през едно или няколко увеличения на капитала. Знаем, че има някакви планове за варанти, които може би са нещо в тази посока.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Интересно защо на Софарма и трябва да увеличава дела си в Трейдинга,към търгово и отписване ли върви или е нещо друго?
                  Видимо е, че се случва, а вече всеки може да си има своите предположения каква е идеята:
                  2015-Q4 *** 23,642,739
                  2016-Q4 *** 23,736,064
                  2017Q4 *** 23,913,000
                  2018-Q4 *** 24,008,000
                  2019-Q4 *** 25,444,796
                  2020-Q4 *** 26,108,816
                  2021-Q4 *** 27,878,967
                  2022-Q4 *** 29,905,029
                  2023-Q2 *** 29,993,181

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Софарма, за да може да увеличава дела си в СФТРД явно трябва да вдигне цената с някое левче. Народът започва да се усеща, че Софарма трейдинг никога не е имала толкова евтина акция. Ако аджастнеш за обезценките от Сърбия в годишния отчет, P/E-то е 6.5х по моите сметки.
                    Интересно защо на Софарма и трябва да увеличава дела си в Трейдинга,към търгово и отписване ли върви или е нещо друго?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                      Ниската оценка е заради репутацията на Чичо ! От известно време се опитва да я поправи, но нека видим ! Аз трудно бих се върнал в негова компания след като веднъж/и може би не само/ съм се разочаровал ! Компании по света бол, така че не смятам и да се връщам тук !
                      Чичо си е такъв, ако има възможност да изкара лев от малките го прави/ всичко помним /, нооо чичо е един от малкото мажовци, които чрез врътките си дава възможност и на малките да изкарат по няолкй лев, винаги има и ощетени, но такъв е живота. Смятам, че тук следващите седмици ще е доходоностно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Софарма, за да може да увеличава дела си в СФТРД явно трябва да вдигне цената с някое левче. Народът започва да се усеща, че Софарма трейдинг никога не е имала толкова евтина акция. Ако аджастнеш за обезценките от Сърбия в годишния отчет, P/E-то е 6.5х по моите сметки.
                        Ниската оценка е заради репутацията на Чичо ! От известно време се опитва да я поправи, но нека видим ! Аз трудно бих се върнал в негова компания след като веднъж/и може би не само/ съм се разочаровал ! Компании по света бол, така че не смятам и да се връщам тук !

                        Коментар


                        • Много ми е гот!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                            Леко се покачва цената. Дано септември видим по-сериозно повишение!
                            Софарма, за да може да увеличава дела си в СФТРД явно трябва да вдигне цената с някое левче. Народът започва да се усеща, че Софарма трейдинг никога не е имала толкова евтина акция. Ако аджастнеш за обезценките от Сърбия в годишния отчет, P/E-то е 6.5х по моите сметки.

                            Коментар


                            • Леко се покачва цената. Дано септември видим по-сериозно повишение!

                              Коментар


                              • Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                                16:49
                                Софарма Трейдинг – най-голямата компания по приходи в сектор „Фармация“ в България, постигна споразумение и съгласие за придобиване на 9 аптеки от веригата Роял Фармаси. Те се намират в района на София, Перник, Дупница и Радомир, като плановете на компанията предвиждат след приключване на сделката да бъдат присъединени към семейството на SOpharmacy.

                                Повече от 15 години Софарма Трейдинг заема лидерски позиции на фармацевтичния пазар в България, благодарение на своята стратегия за пазарна и регионална диверсификация. От 2015 г. компанията развива и собствена ритейл концепция SOpharmacy, с която осигурява съвременен подход в обслужването на здравните потребности на българските пациенти. Към момента под бранда SOpharmacy оперират над 200 аптеки в повече от 40 града в страната, онлайн аптеката sopharmacy.bg, a от началото на 2023 г. клиентите могат да се възползват от предимствата на концепцията и чрез мобилното приложение SOpharmacy APP.

                                Роял Фармаси има операции на аптечния пазар в България повече от 10 години, като към момента обединява 11 обекта в градовете София, Перник, Дупница и Радомир. Брандът Роял Фармаси е припознат от българските пациенти като отговорен доставчик на здравни услуги.

                                „Придобиването на 9 аптеки Роял Фармаси и последващото им присъединяване към SOpharmacy е част от нашата стратегия за разширяване на национално ниво на присъствието ни в ритейл сегмента на аптечния пазар. Това обединение ще ни позволи да засилим пазарните си позиции в Перник, Дупница и Радомир, да бъдем още по-близо до пациентите там и да им предложим предимствата на нашата концепцията, с които утвърдихме SOpharmacy като любима аптека на българските потребители“, коментира Венцислав Маринов, Изпълнителен директор и Член на Съвета на директорите на Софарма Трейдинг АД.

                                Предстои произнасяне по сделката от страна на Комисията за защита на конкуренцията. В месеците до юридическото ? приключване, двете вериги ще продължат да се управляват самостоятелно.

                                Коментар

                                Working...
                                X