IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имаше раздвижване днес. Да видим утре какво ще стане

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Аз ли не чета правилно отчета, или текущите им задължения за една година нарастват с около 50 милиона лева? А и ако го чета правилно, не спряха ли дивидента, точно поради причината да чистят задължения?
      Така е поради още по-големия ръст на краткосрочните активи (вземания и материални запаси), което пък отчасти е резултат от ръста на продажбите. Според мен няма как да се намалят задълженията в номинална стойност, тъй като ръстовете на продажбите неминуемо водят до ръст на вземанията и стоките. Единствено могат да се стремят да си намаляват оборотния капитал като % от продажбите, което е факт през предходните години,. През тази леко обръщат тренда и това е поради прекратяване ползването на факторинг, който стана твърде скъп.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Майката с 80% ръст,а тук седи на едно място с месеци.А иди разбери
        майката има дивидентна доходност от 20% и затова всички маймуни са там, включително и аз!
        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

        Коментар


        • Майката с 80% ръст,а тук седи на едно място с месеци.А иди разбери

          Коментар


          • Прилична купчинка вдясно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
              отчетчето бива ) 70стинки има нужда от свеж капитал
              Аз ли не чета правилно отчета, или текущите им задължения за една година нарастват с около 50 милиона лева? А и ако го чета правилно, не спряха ли дивидента, точно поради причината да чистят задължения?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Не могат да купуват 30 дни преди отчет. След като отчетът е публикуван вече могат да търгуват
                днес излезе отчета им. могат да купуват от днес до края на декември

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

                  Дали няма да видим "Deus ex machina", когато мажоритарят получи правото да купува и да ги свалят от борсата?

                  Интересно ми е от коя дата през декември мажоритарите ще могат да купуват, че не открих информацията никъде.
                  Не могат да купуват 30 дни преди отчет. След като отчетът е публикуван вече могат да търгуват

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

                    Дали няма да видим "Deus ex machina", когато мажоритарят получи правото да купува и да ги свалят от борсата?

                    Интересно ми е от коя дата през декември мажоритарите ще могат да купуват, че не открих информацията никъде.
                    Целият декември мисля, че могат да купуват. В тази акция има доста стойност. Да видим ще има ли набъбване или няма да има. Човек предполага, оракулът от двете кули разполага

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                      отчетчето бива ) 70стинки има нужда от свеж капитал
                      Дали няма да видим "Deus ex machina", когато мажоритарят получи правото да купува и да ги свалят от борсата?

                      Интересно ми е от коя дата през декември мажоритарите ще могат да купуват, че не открих информацията никъде.

                      Коментар


                      • отчетчето бива ) 70стинки има нужда от свеж капитал
                        Умереният риск винаги печели ! ))))))

                        Коментар


                        • Конкуренция

                          https://www.economy.bg/business/view...a-apteka-u-nas
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Тва е БФБ.
                            Едно лице манипулира цената на 4-5 свързани акции и си прави каквото и когато си иска.
                            Това е БФБ.
                            Един се пробва да манипулира форума,
                            но жалко е за него..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                              Надеждата на бфб казват не вършела много работа. Умирала последна
                              Сега с прерогатив изглежда са артиите на фармата
                              Май не е точно така

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                май половината ти портфейл вече зависи от чичо
                                Да. Фарма, ДОХ и Трейдинг.. над 50% са.
                                Трябва всеки ден да паля свещ за негово здраве

                                Коментар

                                Working...
                                X