IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
    Понеже работя в чиста логистична компания, много подобна на SFT, ви уверявам че текущите дългове не са никакви дългове ;-)
    Даже сигурно банките плащат и лихви на логистичните компании, за техните текущи дългове, щото те не са "никакви дългове"... Боже боже...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение
      Колеги, някой смятал ли е кой излиза и кои влизат в СОФИКС този месец.
      Агрия влиза на мястото на трейдинга!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение
        Колеги, някой смятал ли е кой излиза и кои влизат в СОФИКС този месец.
        Трейдингът е аут. Майката има много висока стойност на фри флоута.

        Коментар


        • Колеги, някой смятал ли е кой излиза и кои влизат в СОФИКС този месец.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

            Мисълта ми е друга :-)
            При чисти логистични компании краткотрайните задължения (включително и по кр.дълг) и краткотрайните вземания изкривяват голямата картина.
            СПП е възможността на компанията да покрива задълженията си - към кредитори, акционери и др. дебитори, включително бъдещи инвестиции.
            Ясно, все едно си блъскам главата в стената.
            Моля Ви, не публикувайте повече във форума подобни теории. Тук има и хора, които са още суденти и искат да се научат. Ще им объркате представата за корпоративни финанси. Има си правила, които трябва да се спазват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение

              А лихвите по тях, не са ли финансови разходи по заеми
              Също така не разбрах, дали разбрахте разликата между приходи и свободен паричен поток?
              Мисълта ми е друга :-)
              При чисти логистични компании краткотрайните задължения (включително и по кр.дълг) и краткотрайните вземания изкривяват голямата картина.
              СПП е възможността на компанията да покрива задълженията си - към кредитори, акционери и др. дебитори, включително бъдещи инвестиции.
              Last edited by dido_yord; 06.03.2024, 14:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                Понеже работя в чиста логистична компания, много подобна на SFT, ви уверявам че текущите дългове не са никакви дългове ;-)
                А лихвите по тях, не са ли финансови разходи по заеми
                Също така не разбрах, дали разбрахте разликата между приходи и свободен паричен поток?

                Коментар


                • Разликата между FCF и LFCF е само в плащанията по дълга

                  На български може би по правилно е да се дефинира - текуща част по дългосрочен дълг. :-)

                  Коментар


                  • Понеже работя в чиста логистична компания, много подобна на SFT, ви уверявам че текущите дългове не са никакви дългове ;-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                      Много добре знам какво е СПП/FCF ;-) В методиката се използва LFCF ;-)
                      Преди 35 години видовете СПП не се преподаваха ;-) или поне нямам спомен да съм ги изучавал.
                      ​​​​
                      Е не... Знаеш какво е FCF, но въпреки това използваш приходи от продажби (Revenue, Sales).
                      Разликата между FCF и LFCF е само в плащанията по дълга, което отното няма никаква връзка с приходите, които си заложил в модела.
                      Мислех, че си студент и че желаеш да се научиш, затова си губя от времето да давам насоки. Но предвид тези отговори и липсата на желание да разбереш същността, мисля че е безсмислено да си губя времето повече в тази комуникация.
                      И като струва 80 лева по твоя модел, притежаваш ли акции от дружеството, при 92% по-ниска пазарна цена?

                      Не е препоръка!!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение

                        Аз не знам, дали има други такива на БФБ
                        Няма други подобни ;-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение
                          Много добре знам какво е СПП/FCF ;-) В методиката се използва LFCF ;-)
                          Преди 35 години видовете СПП не се преподаваха ;-) или поне нямам спомен да съм ги изучавал.
                          ​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                            тук ме кефят P/E, P/EBITDA, EV/EBITDA, EV/Sales, P/S
                            Аз не знам, дали има други такива на БФБ

                            Коментар


                            • тук ме кефят P/E, P/EBITDA, EV/EBITDA, EV/Sales, P/S

                              Коментар


                              • dido_yord Виж тук: https://corporatefinanceinstitute.co...ree-cash-flow/

                                Коментар

                                Working...
                                X