IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • dido_yord
    replied
    Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
    Няма да е зле да тръгваме по нанагорнището, че бая дълго поседяхме
    Ще тръгне, но май още зарежда гориво:-))))
    Интересно е до къде ще стигне горивото ;-)

    Напиши коментар:


  • Спекулант79
    replied
    Няма да е зле да тръгваме по нанагорнището, че бая дълго поседяхме

    Напиши коментар:


  • dido_yord
    replied
    https://bse-reports.com/folder/1709228374_SO5_237.html

    То и слепите могат да прогледнат :-))))

    Имам една молба към подръжката на сайта. Добавете и коефициента P/FCFE = P/FCF multiple
    Last edited by dido_yord; 17.03.2024, 08:28.

    Напиши коментар:


  • kaludov99
    replied
    Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Оставиха ни без ПРОМОЦИОНАЛНИИИИ!!!
    Те без това са си промоционални на тази цена

    Напиши коментар:


  • inta53
    replied
    Оставиха ни без ПРОМОЦИОНАЛНИИИИ!!!

    Напиши коментар:


  • BSE Will Rise
    replied
    Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

    Най интересно е, че дъртия е купил тук и ги стиска. Какво е видял не знам.
    50 годишна история, дивиденти, до скоро не лош фундамент и диверсификация на пазарите.
    Само, че чичо Бъфет е влязъл 2022 г., повече от двойно на сегашните нива.
    Може би на 19 ще ги изчистя аз, но фундамента ще каже сам къде ще е изхода.

    Напиши коментар:


  • keizer
    replied
    Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение

    Факт, но тук по-големия проблем е рентабилността и ако успеят да увеличат малко ЕБИТДА-то, почти със сигурност акциите ще скочат.

    Репутацията е 36% от активите. От друга страна P/B = 0.32, така си е отчетено нормално от пазара.

    Но да, тази позиция не е за всеки. тя е за спорта с 2-3% от капитала. Защото ако има обрат, може да е по 2 със сравнителна лекота.

    Мнението ми не е препоръка!
    Най интересно е, че дъртия е купил тук и ги стиска. Какво е видял не знам.

    Напиши коментар:


  • B.Graham
    replied
    Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

    На каква база имаш подобни очаквания за корекция на целия пазар?
    Така стана миналия път.

    Напиши коментар:


  • Zdravko74
    replied
    Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

    На каква база имаш подобни очаквания за корекция на целия пазар?
    Снощи е говорил с маг Пепа по импулсния телефон !

    Напиши коментар:


  • oil_coil
    replied
    Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение


    Това не са дъната. Лятото ще има корекция на целият пазар. Есента последна помпа преди мечият пазар , така че се готви за излизане не за осредняване на акции които вече са обърнали тренда.
    На каква база имаш подобни очаквания за корекция на целия пазар?

    Напиши коментар:


  • BSE Will Rise
    replied
    Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение


    Това не са дъната. Лятото ще има корекция на целият пазар. Есента последна помпа преди мечият пазар , така че се готви за излизане не за осредняване на акции които вече са обърнали тренда.
    Едното е моя гледна точка, а другото твоята гледна точка.

    За мен това е локално дъно по тези две позиции. Доста е вероятно до лятото да съм ги затворил с добра доходност, дори и твоят сценарий да се сбъдне.

    По отношение на предстояща корекция за целия пазар, аз също очаквам такава, но не мога да се ангажирам с лято, есен, зима.... това са само едни допускания, на база конкретни параметри и текуща конюнктура.

    По-големите въпроси са:
    1. Кога и какъв ще е следващия черен лебед?
    2. До колко следващия черен лебед ще повлияе цените на стоките и съответно инфлацията?
    3. Ако инфлацията се увеличи на база 1 и 2, как ще реагират Централните банкери по отношение на очакванията на пазара?
    4. Кое ще се срине повече, кое по-малко, кое ще расте на фона на черния лебед? По време на всяка криза има компании, които растат, които просто са антициклични, спрямо текущия черен лебед.

    Конкретно за SFT, ако черният лебед е тип ковид, както беше 2020 г., по-скоро ще се отрази положително. Така, че нищо не се знае.

    Напиши коментар:


  • Майстора233
    replied
    Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение

    Така или иначе камите са ми много малък процент от портфейла. Най-много да осредня още малко на абсолютното ново дъно, ако целия пазар пада.

    Основно се целя в компании с ниска бета, така че това са ми най-рисковите, които целят единствено Swing на тренда.

    Разбира се, че компаниите падат с различна от пазара корелация в този момент. Но кога е по-вероятно да обърнат от дъната си сега - по време на бичи или на мечи пазар?

    Това не са дъната. Лятото ще има корекция на целият пазар. Есента последна помпа преди мечият пазар , така че се готви за излизане не за осредняване на акции които вече са обърнали тренда.

    Напиши коментар:


  • BSE Will Rise
    replied
    Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

    PARA са с МНОГО кофти баланс. Гледах ги. 1/2 от актива им са репутация, т.е. нищо.
    Хубав бизнес, грозни отчети. Не е за мен, пас.
    Факт, но тук по-големия проблем е рентабилността и ако успеят да увеличат малко ЕБИТДА-то, почти със сигурност акциите ще скочат.

    Репутацията е 36% от активите. От друга страна P/B = 0.32, така си е отчетено нормално от пазара.

    Но да, тази позиция не е за всеки. тя е за спорта с 2-3% от капитала. Защото ако има обрат, може да е по 2 със сравнителна лекота.

    Мнението ми не е препоръка!

    Напиши коментар:


  • BSE Will Rise
    replied
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Както казваше моя ментор в инвентарането "Следварително и баба може"
    Виж, опитай да задържиш тези 35-40% доходност за 20 г. и ще влезеш в историята на инвестиционното изкуство.. отделно че ще бъдеш свръх богат
    О да, определено си прав. Дадох ги за пример, защото не е нещо особено. Имаш ясен факт, който води до негативно събитие. Конкрентата акция губи корелацията си с пазара, срива се поради нейни си проблеми. След това стабилните компании винаги се възстановяват, както са казали и Греъм и Бъфет.

    Това ми е и целта, да успея да задържа 3% на месец следващите 10-15 години.

    Напиши коментар:


  • BSE Will Rise
    replied
    Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

    Мале , падащи ками по време на бичи пазар , баце бегай на далече.
    Не ми се мисли кво че стане с тез ками като нагази мечият пазар говоря за истински мечки не за неква корекциика.
    Така или иначе камите са ми много малък процент от портфейла. Най-много да осредня още малко на абсолютното ново дъно, ако целия пазар пада.

    Основно се целя в компании с ниска бета, така че това са ми най-рисковите, които целят единствено Swing на тренда.

    Разбира се, че компаниите падат с различна от пазара корелация в този момент. Но кога е по-вероятно да обърнат от дъната си сега - по време на бичи или на мечи пазар?

    Напиши коментар:

Working...
X