IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Сега кажете колко ще е дивидента?


    25 ст. е добре

    Коментар


    • Сега кажете колко ще е дивидента?
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
        Импе, тук дивидентът все повече се смрясква в %-нтно отношение ))
        Така е, ама алтернативи няма особено секси.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Браво !!!!
          Ръстовете са отлични !!!

          Коментар


          • За пореден месец „Софарма Трейдинг” АД доказва потенциала си за развитие на фармацевтичния пазар в България. И през месец март на 2014 г. компанията реализира по-високи продажби на стока и печалба спрямо същия месец на предходната година.

            Конкретните цифри показват 44 млн. лв. продажби на стоки през март 2014 г. или 3 млн. лв. повече спрямо 2013 г.. При печалбата преди данъци постигнатият резултат през възлиза на 962 хил. лв. тази година спрямо 885 хил. лв през миналата.

            За първо тримесечие на 2014 год. Компанията реализира продажби от 143.9 млн лева и печалба преди данъци в размер на 3 393 хил лева. Реализираният нетен финансов резултат преди данъци представлява ръст от 37.5 % спрямо реализираната печалба за същия период на предходната година.

            Коментар


            • УНИКАЛНИ РЕЗУЛТАТИ - Браво бе момчета и момичета от трейдинга!!! Накефихте ме и изпълнихте вечерта ми с радост! Сигурно и сватя(Фортис) ще се зарадва

              БРАВО!
              Last edited by tony1975; 22.04.2014, 18:38.

              Коментар


              • ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !

                BG-София: Покупка

                ОБЯВЛЕНИЕ ЗА ПОРЪЧКА
                Директива 2004/18/EO
                Доставки


                а тук , сигурно се работи ;- С НАДЕЖДА ДА СЕ СПЕЧЕЛИ ПОРЪЧКАТА !!!

                РАЗДЕЛ I: ВЪЗЛАГАЩ ОРГАН

                I.1)
                Наименование, адреси и място/места за контакт
                Национален идентификационен No (ЕИК): 000695317
                Министерство на здравеопазването, пл. "Света неделя" №5, За: Евелина Василкова, Р България 1000, София, Тел.: 02 9301466, E-mail: evasilkova@mh.government.bg, Факс: 02 9301451
                Място/места за контакт: Дирекция "ИОП"
                Интернет адрес/и:
                Основен адрес на възлагащия орган: http://www.mh.government.bg.
                Адрес на профила на купувача: http://www.mh.government.bg/Articles...=432&home=true.
                Електронен достъп до информация: http://www.mh.government.bg/Articles...=432&home=true.

                Коментар


                • Вървя днес по улиците на Пловдив, в тоя мрачен и дъждовен петък и се замислям наистина с колко възрастни хора се разминавам!!! Застаряваме, няма раждаемост(не знам защо Софарма, която извършва голяма социална дейност, не отдели малко средства за асистирана репродукция - това ще е от голяма помощ за българските семейства и ще спечели на компанията вечно благодарни млади българи - ама това е друга тема), хората мрачни, болни, тъжни, самоубийства, някои емигрират(въпреки че там дето най-много отиваха в Испания гледам безработицата е страшна) и никой нищо не прави за да подобри тези тенденции.
                  Еми викам си ако трябва да подходи "борсово" човек не бива да играе срещу тренда, както ме е учил Софикс . Как може да се възползваме от тази ситуация - хрумват ми два начина:
                  1. Инвестиция в траурна агенция, но за съжаление няма публична такава
                  2. Инвестиция във сектор здравеопазване и както каза Митака в някой healthcare provider. Радвам се на инвестицията си в групата на Софарма и сега ме е яд, че не купих повече! Остаряваме, болестите се роят една след друга и все повече кинти ще даваме в този сектор. Дори бай мангал може да не си плати водата или тока, ама като го заболи зъбче ще иде да си купи аналгинче

                  Поздрави на всички работещи в групата на Софарма, желая Ви хубави празници с близките хора!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                    20 и 25 за п/е си е меко казано подозрително за нашата изпосталяла борса.
                    То не че е подозрително, ми направо си е и скандално мене да питаш кат за тая скапана държава с некадърно корумпирано полит-олигархно управление и антилидер номер 1 по демографски срив и най бързо изпростяващо и пуерперизиращо се население (поради емигрирането на кадърните навън).
                    Чи и бедна ресурсно отгоре на това.

                    Разбирам и в целия свят да е надъхано с оптимизъм, ама я какви лупинги правят и хамериканците, не се знае кое накъде ще хване и там, камо ли тука да се саморазнасяме из облаците
                    Според мен каквото дойде от чужбина ще си гледа подцененото, изгодното, ликвидното и печелившото. П/Е 6 за хима при сегашни цени, никак не е лоша идея за гледащите отвън, хем и централно дружество в софикс, а и имат дивидент за привилегията от 7,5% в момента

                    За хим прив. напълно съгласен, не случайно поне от година над 40% от парите ми в бг сектора са там. Доста вътък още има за нагоре, да не кажа дабъл поне в обозрим хоризонт.
                    Останалите атери, жабоци и брефи просто ми допълват 10%-та дивидентна
                    доходност.

                    Не е препоръка
                    Ама стига толкоз тука, че темата е друга, оспамихме я.
                    Пък и тия неща са ни ясни , да не вдигаме много много шум е добре, аче току виж някои бакшиши се научили да четат напоследък и вземат се уплашат
                    Пък все пак на тях се надяваме в края на краищата да ни облекчат подобаващо от артийното бреме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Същото бих те попитал и аз тебе за целия бг пазар преди 1-2 години.
                      А горните 5 са компании на които ни един бг "блу чип" може да им се опре и на малкото пръстче откъдето и да го погледнеш.

                      Като ти харесва купувай на РЕ 15-20-25, а аз ще си търся дъната и дивидентите и ще плащам 3 пъти по малко за хартия. Щом го наричаш пикаене с/у вятъра - ок, така да е.
                      20 и 25 за п/е си е меко казано подозрително за нашата изпосталяла борса.
                      Разбирам и в целия свят да е надъхано с оптимизъм, ама я какви лупинги правят и хамериканците, не се знае кое накъде ще хване и там, камо ли тука да се саморазнасяме из облаците
                      Според мен каквото дойде от чужбина ще си гледа подцененото, изгодното, ликвидното и печелившото. П/Е 6 за хима при сегашни цени, никак не е лоша идея за гледащите отвън, хем и централно дружество в софикс, а и имат дивидент за привилегията от 7,5% в момента
                      Не е препоръка
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Същото бих те попитал и аз тебе за целия бг пазар преди 1-2 години.
                        А горните 5 са компании на които ни един бг "блу чип" може да им се опре и на малкото пръстче откъдето и да го погледнеш.

                        Като ти харесва купувай на РЕ 15-20-25, а аз ще си търся дъната и дивидентите и ще плащам 3 пъти по малко за хартия. Щом го наричаш пикаене с/у вятъра - ок, така да е.
                        което си е вярно си е вярно...
                        желая ти успешна търговия и за напред!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                          Сори за офф топика, но ти май си падаш по п...то срещу вятъра
                          Не мислиш ли, че горните компании имат основателна причина да са с такива коефициенти и да се представят така на фона на целия пазар?
                          Същото бих те попитал и аз тебе за целия бг пазар преди 1-2 години.
                          А горните 5 са компании на които ни един бг "блу чип" може да им се опре и на малкото пръстче откъдето и да го погледнеш.

                          Като ти харесва купувай на РЕ 15-20-25, а аз ще си търся дъната и дивидентите и ще плащам 3 пъти по малко за хартия. Щом го наричаш пикаене с/у вятъра - ок, така да е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ми недей: що да продаваш? Или частично - ако станат на четири кинта, мога да шитна до 1/3 от пакетът си - ама какво да си купя, като и другите растат? За моментът само Атери и Жабоци все още са с дивидентна доходност над 10%.
                            Импе, тук дивидентът все повече се смрясква в %-нтно отношение ))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Нали, бфб сергията взе да става мам си джейс за дивидентни маняци.
                              Айде атерата още известно време, ми като спрат скоро и жабоците да снасят - ко ша пайш кат няма нищо сносно, ачи и да е сосно доходно и юфтино ?

                              Аз съм си го намерил решението, ма е навън. ЕSV, RIG, SDRL, HSBC, BSBR
                              .................
                              Сори за офф топика, но ти май си падаш по п...то срещу вятъра
                              Не мислиш ли, че горните компании имат основателна причина да са с такива коефициенти и да се представят така на фона на целия пазар?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Ми недей: що да продаваш? Или частично - ако станат на четири кинта, мога да шитна до 1/3 от пакетът си - ама какво да си купя, като и другите растат? За моментът само Атери и Жабоци все още са с дивидентна доходност над 10%.
                                Нали, бфб сергията взе да става мам си джейс за дивидентни маняци.
                                Айде атерата още известно време, ми като спрат скоро и жабоците да снасят - ко ша пайш кат няма нищо сносно, ачи и да е сосно доходно и юфтино ?

                                Аз съм си го намерил решението, ма е навън. ЕSV, RIG, SDRL, HSBC, BSBR
                                PE на горните 5 от 8.6, дивидент (чист) от 8% , очакван според аналитиците средногодишен растеж за идните 5г от 15%.
                                Всички са с потенциал за дабъл и трипъл, най песимистичните сценарии за надоле ( при маркет краш) не ми дават повече от 30% загуба.
                                Тоест имам очаквания за 3-5г. профит/риск коефициент над 3, докато на бфб реално не само добри дивидентни, ми и обикновени артии ( само с изключение на тим групата и то не цялата) ми е невъзможно да намеря над 2.
                                Под минимума от 2 никога не купувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X