IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От една страна има сигурно съществени разходи по прехвърляне на Фармастор и Лековит (нотариални адвокатски и др.), всяка нова аптека работи на загуба първите месеци (а може и повече ) докато хората я забележат, и започнат да влизат, а наемите и заплатите си вървят. От друга страна Фармастор и Лековит носят печалба и ми става трудно да преценя. Очаквам следващите тримесечия с надежда за по-голяма яснота на ефектите от дъщерните. Надявам се да имаме едни 18 мил. конс. печалба догодина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

      Трябва доста да се работи върху маржа , не може бизнесът им да има марж под 2%...
      може, при другите големи даже е по-нисък:
      Стинг - малко над 0
      Фьоникс е на минус
      Фармнет е около 1%
      Това е средно за последните 3 години, конкуренцията е жестока, а насочването към аптеките е дефанзивен ход, не може да се очаква кой знае каква печалба даже и след разработването им.Покупката на Лековит е добър ход, че с тази демографска криза - следвоенните набори са по над 180 000, а в последните години имаме по около 60 000 деца и то с растящ дял на едно малцинство, което е с амбиция да стане мнозинство.

      имам, но не очаквам чудеса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
        Инвестицията за аптеките не е малка, но след време ще се върне. Отделно завладяване на пазарен дял в аптечният сектор, след време ще увеличи приходите, а от там респективно и печалбата.
        Трябва доста да се работи върху маржа , не може бизнесът им да има марж под 2%...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Да бъдем по-точно - печалбата за акционерите е 9,9 млн.лв. Другите 0,6 млн.лв са за миноритаря в Лековит. Очевидно аптеките губят много пари
          инвестициите в аптеки не влизат като разходи в ОПР

          Коментар


          • Инвестицията за аптеките не е малка, но след време ще се върне. Отделно завладяване на пазарен дял в аптечният сектор, след време ще увеличи приходите, а от там респективно и печалбата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

              Да бъдем по-точно - печалбата за акционерите е 9,9 млн.лв. Другите 0,6 млн.лв са за миноритаря в Лековит. Очевидно аптеките губят много пари
              Прав си ..нека бъдем точни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Да бъдем по-точно - печалбата за акционерите е 9,9 млн.лв. Другите 0,6 млн.лв са за миноритаря в Лековит. Очевидно аптеките губят много пари
                Не мисля, че аптеките са на загуба. Печалбата намалява защото се увеличават разходите за заплати на служителите, което е нормално при положение че всичко расте ( хляб; вода; ток). При ниски заплати кой ще работи, а и фармацевтите са малко, нормално е да получават по-високи заплати за да работят при теб, гледайки конкуренцията при аптеките.

                Коментар


                • Според моите изчисления месечните продажби в Сърбия са 20 мил лева.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                    Слабичко дори малко по-слабо от миналата година около 10,5 мил печалба ... като чета по-долу не знам как е виждат 20 мил консолидираната за 2018 .
                    Да бъдем по-точно - печалбата за акционерите е 9,9 млн.лв. Другите 0,6 млн.лв са за миноритаря в Лековит. Очевидно аптеките губят много пари

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Консолидиран отчет има ли вече? Да видим, какви са числата вътре?
                      Слабичко дори малко по-слабо от миналата година около 10,5 мил печалба ... като чета по-долу не знам как е виждат 20 мил консолидираната за 2018 .
                      Last edited by p_trade; 01.03.2018, 10:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                        за 2018г чакай конослид печалба около 20 мил - според мен
                        на срещите се поясняваше доста пъти, че бизнесът не изкарва равномерна печалба през годината
                        различно е
                        Силно се надявам да си прав. Вярвам в потенциала на акцията, тук съм дългосрочно и не си правя заключения от един месец, но е факт че печалбата пада при увеличени приходи. Знам че бизнеса е цикличен и не всички месеци са еднакви, но все пак сравняваме януари с януари нали? Надявам се че по-големите разходи се дължат на развитието и новите аптеки, които ще носят допълнителни приходи и печалби след време...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Мен повече ме интересува печалбата ако трябва да съм честен. Това че печалбата пада, при положение че се вдигат приходите не ми е много положително... И все акцията не е лоша.
                          за 2018г чакай конослид печалба около 20 мил - според мен
                          на срещите се поясняваше доста пъти, че бизнесът не изкарва равномерна печалба през годината
                          различно е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            моята първа прогноза за консолидираните приходи на трейдинга за 2018 е 900+ мил лева
                            Мен повече ме интересува печалбата ако трябва да съм честен. Това че печалбата пада, при положение че се вдигат приходите не ми е много положително... И все акцията не е лоша.

                            Коментар


                            • моята първа прогноза за консолидираните приходи на трейдинга за 2018 е 900+ мил лева

                              Коментар


                              • Консолидиран отчет има ли вече? Да видим, какви са числата вътре?
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X