IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

    Не си лош....... аптечките тежат доста все още......
    Не познах, но и 4900 хил не са малко. Все пак....за мен е говорещ само одитирания. Тук са ясни всички гимнастики (поне на мен). Реално, за собствениците на акции на СФТР това е без значение, но може би ще зависи какъв % от нетната печалба ще се изплати като дивидент, и какво ще се задели за реинвестиране в нови аптеки. Ако не ме лъже паметта, таргета там е около 200 обекта - 50 дружества по сегашното законодателство. Ако останат със сегашния си модел на брандиране - около 500 хил на обект. Сами преценете какво ще е нужно като средства и...сега го погледнете откъм кредитната експозиция на цялата група Софарма. Защо? Ами защото за 6 месеца задълженията към свързани лица (разбирай Майката) са скочили с 50%. Ето откъде се финансират инвестициите. Всичко е на гърба на Компанията-Майка.
    Last edited by econo_miss; 30.08.2018, 10:41.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
      На мен ли така ми се струва или този форум се е превърнал в място за мерене на полови атрибути? Кой какво казал, ама после някой друг го разбрал криво, трети иска някои други да купуват и продават при предварително зададени параметри, все едно, че този форум е някаква крайна инстанция, с която да се съобразяваме!

      Щеше да е смешно, ако не беше много смешно!
      На теб така ти се струва......

      Коментар


      • На мен ли така ми се струва или този форум се е превърнал в място за мерене на полови атрибути? Кой какво казал, ама после някой друг го разбрал криво, трети иска някои други да купуват и продават при предварително зададени параметри, все едно, че този форум е някаква крайна инстанция, с която да се съобразяваме!

        Щеше да е смешно, ако не беше много смешно!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Да напиша първи! Видях отчета! Нищо няма да пиша повече - ЗАСЕГА !!!!
          До края на годината ще купя за още 30 хилки. Само да има кой да ми продаде!!!!
          Да не забравите ОС на Софарма АД на 14.09.2018г и кафето след това!!!

          Що така няма да пишеш ? До сега как писа "НАЙ СМЕ" " Моята компания"?
          Напиши нещо успокоително за коефициент лоялност към същата, зер паднал при баш непродаващият!
          Не ме бърка мене, но ме човърка! Сиреч може и да си подвел някой , ей тъй - щото е "твоята кампания"!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

            Кафето сигурно ли е?
            разбира се !!!!

            Коментар


            • Вземете за Импето шапка..Нали е акционер..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Да напиша първи! Видях отчета! Нищо няма да пиша повече - ЗАСЕГА !!!!
                До края на годината ще купя за още 30 хилки. Само да има кой да ми продаде!!!!
                Да не забравите ОС на Софарма АД на 14.09.2018г и кафето след това!!!
                Кафето сигурно ли е?

                Коментар


                • Който иска да купи, вероятно ще има кой да му продаде .... Голямата инвазия си казва думата. Увеличение на продажбите с 15 % спрямо миналата година. Намаление на печалбата с 26 % спрямо две години назад ... Рентабилност на капитала - само 8,31 % спрямо 16,6 % преди две години (а това е най-важният коефициент според Уорън Бъфит) .... Цената на акцията - спад 1 лв. спрямо предните две години.
                  Числата ми говорят! Не е препоръка, а само един анализ на тенденции за последните две години .......

                  Коментар


                  • Да напиша първи! Видях отчета! Нищо няма да пиша повече - ЗАСЕГА !!!!
                    До края на годината ще купя за още 30 хилки. Само да има кой да ми продаде!!!!
                    Да не забравите ОС на Софарма АД на 14.09.2018г и кафето след това!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                      Аз смятам, че консолидирания ще е много слаб.
                      Ръста на приходите се дължи най - вече от разрастване на собствената им верига.
                      Видяхте ли в отчета графата друг доход . Това са приходи от Софарма за дистрибуцията. И сега ги елиминирайте на групово ниво. Това е.

                      П.С. Няма да се учудя , ако загубата на дъщерните надхвърли 6 млн. за полугодието.
                      Не си лош....... аптечките тежат доста все още......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                        На бързо:
                        Не е ли нормално ...........
                        Запазвам си прогнозата за финансовия резултат на консолидирано ниво за трейдинга в края на годината !!!!


                        Нормално е да не се бърза много!!! - 25%
                        Last edited by inta53; 29.08.2018, 17:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                          На бързо:
                          Не е ли нормално ръста да се дължи на разрастването на собствената верига /предполагам аптеки/, която и да имаш предвид, защото те сега са две. На предходните срещи г-н Димитров посочи няколко стъпки, които се правят, за да работят аптеките по-ефективно.
                          Видях в отчета Други приходи - 6.86 мил. лева. Ако това е приход от Софарма за дистрибуция, на кое групово ниво трябва да ги елиминираме? Тук до сега се пишеше за консолидацията на Софарма трейдинг, а не на Софарма. При консолидацията а трейдинга тези приходи ще останат.
                          Кои дъщурни са на загуба? До сега беше само Софармаци и то с под 6 мил лева на година. Предполагам, че Софармаци вече работи на печалба и резултатъ ще се обърне.
                          Фармстор и Лековит винаги са си били на печалба - коментирали сме колко е.
                          Запазвам си прогнозата за финансовия резултат на консолидирано ниво за трейдинга в края на годината !!!!
                          Елиминират се на ниво Софарма. Реално не влияе на дивидентната политика.
                          Софармаси са под 6 млн на година, но за колко аптеки за 2017 и колко ще са през 2018?
                          Фармастор? Според мен са на загуба през 2018. Така или иначе....Отчета ще е до два дни, ако вече не е излязъл в момента в който пиша.
                          Лековит - печлбата им е около 500 хил на на месец и то с гимнастики по търговските отстъпки. Тук вмъквам, че СФТР притежава 70%, т.е. има 350 хил печалба преди данъци на месец.
                          Финансовия директор (или мениджър) който назначха там избяга в началото на годината.
                          Както и да е. Аз съм за загуба над 6 млн. за 6 месечието по отношение на дъщерните (общо).


                          29.08.2018 16:16 Няма отчет. Софарма АД вече публикуваха своя, който включва и консото на СФТР. Днес , ако не се лъжа е последния , 60-ти, ден след приключване на отчетния период. Може шефовете да са в отпуска и да няма кой да го качи на борсата
                          Last edited by econo_miss; 29.08.2018, 16:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                            Аз смятам, че консолидирания ще е много слаб.
                            Ръста на приходите се дължи най - вече от разрастване на собствената им верига.
                            Видяхте ли в отчета графата друг доход . Това са приходи от Софарма за дистрибуцията. И сега ги елиминирайте на групово ниво. Това е.

                            П.С. Няма да се учудя , ако загубата на дъщерните надхвърли 6 млн. за полугодието.
                            На бързо:
                            Не е ли нормално ръста да се дължи на разрастването на собствената верига /предполагам аптеки/, която и да имаш предвид, защото те сега са две. На предходните срещи г-н Димитров посочи няколко стъпки, които се правят, за да работят аптеките по-ефективно.
                            Видях в отчета Други приходи - 6.86 мил. лева. Ако това е приход от Софарма за дистрибуция, на кое групово ниво трябва да ги елиминираме? Тук до сега се пишеше за консолидацията на Софарма трейдинг, а не на Софарма. При консолидацията а трейдинга тези приходи ще останат.
                            Кои дъщурни са на загуба? До сега беше само Софармаци и то с под 6 мил лева на година. Предполагам, че Софармаци вече работи на печалба и резултатъ ще се обърне.
                            Фармстор и Лековит винаги са си били на печалба - коментирали сме колко е.
                            Запазвам си прогнозата за финансовия резултат на консолидирано ниво за трейдинга в края на годината !!!!

                            Коментар


                            • Аз смятам, че консолидирания ще е много слаб.
                              Ръста на приходите се дължи най - вече от разрастване на собствената им верига.
                              Видяхте ли в отчета графата друг доход . Това са приходи от Софарма за дистрибуцията. И сега ги елиминирайте на групово ниво. Това е.

                              П.С. Няма да се учудя , ако загубата на дъщерните надхвърли 6 млн. за полугодието.
                              Last edited by econo_miss; 28.08.2018, 11:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                                нека видим консолидацията след няколко дни !!!!!!!!
                                И аз чакам с интерес отчета

                                Коментар

                                Working...
                                X