IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За Градус няма никакви съмнения - влиза твърдо, но това е ясно на всички. По текущи цени, с отчетено разместване на теглата заради Градус, Софарма все още тежи около 16,5 до 16,9%, в зависимост от това, какво ще се случи с Холдинг Варна. Трейдингът е с тегло над 5,6% по текущи цени, така че за да влезе, цената му, заедно с тази на майката, трябва да паднат още доста при непроменени цени на останалите компоненти. Не е невъзможно, но е твърде малко вероятно.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
      https://www.investor.bg/novini-i-ana...t-mart-275040/
      Софарма Трейдинг" и "Градус" може да влязат в SOFIX от март
      Трейдинга и Градуса, особено вторите би било добре да влезнат според мен, тъй като бизнесите са им много стабилни, прозрачни и по-лесно предвидими. Едно е да имаш волатилноста на Трейс, холдинг Варна и други, а съвсем различно е да влезнат големи компании, с ясен бизнес и то от първа необходимост. Дивидентите също биха допринесли за стабилност на целия индекс. Общо взето съм против волатилността, особено при предстояща все някога криза и тези 2 компании се вписват идеално, въпреки че нямам в момента нито една от тях.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Поне ако двете компании влязат, ЕТФ-а ще събира малко повече приходи от дивиденти...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

          Тази статия е написана само на база предположения, но без точни сметки, че Трейдинга може да влезе.
          Всеки може да прави предположения без сметки.
          Аз пък предполагам със същата вероятност, без да съм правил точни сметки, че няма да влезе.
          +1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            https://www.investor.bg/novini-i-ana...t-mart-275040/
            Софарма Трейдинг" и "Градус" може да влязат в SOFIX от март
            Тази статия е написана само на база предположения, но без точни сметки, че Трейдинга може да влезе.
            Всеки може да прави предположения без сметки.
            Аз пък предполагам със същата вероятност, без да съм правил точни сметки, че няма да влезе.
            Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Монти не е за верване ,но не му пука като някой какво впечатление прави ......
              Първи зададох неприятните въпроси на Керезов още при слънце бт през 2009 г. ,първи на Чичо ОГИ за фиаското в Полша ,първи на Малкия мук през 2017 г.......и не само тези.....не обичам сектите във Форума и в Политиката , офцете и клонингите , също,пилигримите и талибаните ...
              Разбра ли любителю на кипуси....

              Хо, хо, хо... това ми хареса в теб , огледал си се!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Само ...дето... не може ама ... Монти си е за верване!!!
                Монти не е за верване ,но не му пука като някой какво впечатление прави ......
                Първи зададох неприятните въпроси на Керезов още при слънце бт през 2009 г. ,първи на Чичо ОГИ за фиаското в Полша ,първи на Малкия мук през 2017 г.......и не само тези.....не обичам сектите във Форума и в Политиката , офцете и клонингите , също,пилигримите и талибаните ...
                Разбра ли любителю на кипуси....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                  цената ще скочи ли ?
                  плановете ми бяха други
                  Ще купуваш ли и аз се чудя за още?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Само ...дето... не може ама ... Монти си е за верване!!!
                    Не съм много съгласен с теб.

                    От известно време продава на "правилните" хора, така че може и да подготвя пакета .

                    Без препоръки никакви, само изводи от всеизвестна информация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Няма да скочи....
                      Пакета е от чичо Оги....нема да го даде друг да прави пари без него....

                      Само ...дето... не може ама ... Монти си е за верване!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                        цената ще скочи ли ?
                        плановете ми бяха други
                        Няма да скочи....
                        Пакета е от чичо Оги....нема да го даде друг да прави пари без него....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                          https://www.investor.bg/novini-i-ana...t-mart-275040/
                          Софарма Трейдинг" и "Градус" може да влязат в SOFIX от март
                          цената ще скочи ли ?
                          плановете ми бяха други

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/novini-i-ana...t-mart-275040/
                            Софарма Трейдинг" и "Градус" може да влязат в SOFIX от март

                            Last edited by dici; 10.01.2019, 11:13.

                            Коментар




                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              И без лекарства най-вече!


                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                На всички колеги пожелавам весело посрещане на празниците !!!!
                                И без лекарства най-вече!

                                Коментар

                                Working...
                                X