IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Тия сръбски аптеки излязоха златни...
    Ти пък
    Златни са аптеките
    не могат да покрият фиксираните разходи с мижавия марж
    Оборотите им са от скъпоструващи лекарства по каса

    Коментар


    • Тук така са се омазали нещата по тези отчети, че май и счетоводителите не са много наясно какво става.
      Напоследък нещо рязко се влоши управлението на компанията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Тия сръбски аптеки излязоха златни...
        успя да ме провокираш

        първо мисля, че в Сърбия нямат аптеки, а аптеки имат само в България, а в Сърбия е дистрибутор (Lekovit), но това не е поинта

        второ
        може би аптеките в България (Фармастор) и дистрибутора в Сърбия са на печалба (първично). Защото защо иначе ще купуват неща, които губят 15 млн. лв., такива неща обикновено струват 0 лв.

        Възможно ли е Фармастор и Лековит да са първично печеливши, а първичната печалба на майката да е по-малка от обявената, но поради вътрешно фирмено решение къде да е печалбата, тя да остава в майката, а дъщерите да са ПРОизведени на загуба?

        Възможно е защо да не е възможно.

        Всичко е възможно. Набързо погледнах отчета на Фармастор за 2016 г. и е на печалба.

        Затова не може да кажем, че загубата при консолидацията идва от дъщерните.

        По-скоро може да кажем, че общият резултат е консолидирания. А че майката печели много, пък дъщерите (експанзията) губят много. Аз лично не съм сигурен. Може да има префактуриране....
        Last edited by mpy_yordanov; 31.05.2019, 20:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          +1

          неконс.отчети единствено ми служат за сравняване с предходните (от преди 12 месеца) за ориентир и на тях не обръщам особено внимание, но консолидираните резултати ми помагат за взимане на инв.решение
          Според мен, неконсолидираните отчети НЕ СТАВАТ за сравнение със старите неконсолидирани отчети, защото положителни ефекти от експанзията (повече продажби) се отчитат чрез икономията от мащаба, като печалба в неконсолидирания.

          Тоест ако нямаше експанзия, резултатите в неконсолидирания отчет щеше да са по-лоши.

          Това е лично мнение.

          Именно затова неконсолидирания не става за гледане. Може нарочно печалбата да е там. За гледане е само консолидирания. Неконсолидираният не е "старият бизнес", а нещо друго.

          Лично мнение.

          Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

          Спорът "неконс. или конс." е излишен. Според мен и двата са важни. В първия се вижда най-добре как се развива и управлява конкретното предприятие-майка, а консолидирания отчет дава по-общата картина и отразява, доколкото е възможно, инвестиционната му политика. Всяка инвестиция, както се знае, изисква време и затова е нормално в този период (на експанзия) да има противоречие между двата отчета. Преди, когато се интересувах от отчетите на "Монбат" винаги се дразнех, че акцентираха текущо на консолидираните данни за сметка на неконсолидираните. Този подход държи акционерите в "майката" в известно неведение относно нейния мениджмънт. Пак казвам - и двата са важни. Решенията за дивидентите например се вземат на неконсолидирана база, а евентуалните загуби от консолидация могат само да "завършат картинката", като ни подскажат "защо няма да бъде разпределен дивидент" или "защо ще бъдат разпределени 20% от печалбата, а не 60%" примерно...
          Според мен си в грешка, че неконсолидирания отчет е "старата компания майка", а консолидирания е "експанзията".

          Много е възможно печалбата от експанзията да е също в майката. Просто не знаем какво е решил счетоводителя.

          Може данъците в Сърбия да са по-високи и затова да отчитат печалбата в майката в България. Скоро задавах такъв въпрос на пресконференцията на Корадо и отговорът беше "печалбата е справедливо разделена, защото нали знаете, че данъчните власти в България и Чехия гледат". Все едно не гледаме филм при мултинационални компании в Бургас и Девня (едните нищо не отчитат тук, другите всичко отчитат тук, защото там (Белгия ли къде ли) е по-висок данъка). Това пак е лично мнение.

          Може така да предпочитат банките кредиторки.

          Може да е игра с придобивани аптеки или Лековит, да им кажат "вижте след като купихме от вас, резултатите не са окс", защото надценката всъщност е оставена в майката. Така да им плащат по-малка цена по придобиването (която традиционно има част съобразно бъдещите резултати). Не знам не съм виждал договорите. Но тези договори винаги са много интересни и разширяващи въображението.

          Но при всички случай, не може експанзията да "лупа" такива загуби (15 млн. лв.). На загуба, инвестиции на зелено и т.н., но чак пък толкова.

          Затова е доста по-логично нов неконс., да е несравним със стар неконсолидиран.

          Затова си мисля, че за гледане е само консолидирания отчет. Неконсолидираният не знам какво показва.

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

          Имам акции в Софарма АД и Софарма Трейдинг АД.
          Last edited by mpy_yordanov; 31.05.2019, 19:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            кое е по-важно
            неконсолидираните или консолидираните резултати?
            Според мен консолидираните, защото Консолидирания собствен капитал е 70 млн. лв., а Неконсолидирания 85,7 млн. лв. Тоест консолидацията има едни 15,7 млн. лв. натрупани загуби.

            аз като журналист, се поотказвам да пиша по неконсолидираните данни, защото ще е малко шизофренично, първо "Осанна" после "Разпни го", ще си пиша само консолидирания

            Консолидацията на „Софарма Трейдинг“ АД носи загуба от 3,5 млн. лв. спрямо неконсолидирания отчет, в който печалбата беше 5,8 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г.

            Така консолидираната печалба остава само 2,33 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г., като се увеличава с 12,6% на годишна база, показва отчетът на дистрибутора, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.

            „Софарма Трейдинг“ АД оповестява резултатите си ежемесечно. Практика, която има и „Монбат“ АД например. Но докато „Монбат“ от години публикува консолидираните си резултати, то „Софарма Трейдинг“ АД акцентира върху неконсолидираните, като първо оповестява месечните неконсолидирани данни и тримесечните неконсолидирани, които са едни и след това показва съвсем друга картина в консолидирания отчет. Както написахме горе, неконсолидираният отчет е с печалба от 5,8 млн.лв. за тримесечието, а консолидираният е с далеч по-скромните 2,33 млн. лв.

            Отначало и „Монбат“ АД акцентираше върху неконсолидирания отчет, а консолидацията носеше загуби за групата. Много бързо обаче „Монбат“ АД възприе коректната практика и в месечните бюлетини вече се говори само за консолидирани резултати.

            И вчера „Софарма Трейдинг“ отново публикува месечни данни. Печалбата преди данъци през април 2019 г. е 943 хил. лв. с ръст от 21% на годишна база. За първите 4 месеца на годината има увеличение на неконсолидираната печалба преди данъци с 18% до 7,4 млн. лв. Но каква информация носи това, преди да видим консолидирания отчет за първото полугодие след три месеца?


            https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-283196/
            +1

            неконс.отчети единствено ми служат за сравняване с предходните (от преди 12 месеца) за ориентир и на тях не обръщам особено внимание, но консолидираните резултати ми помагат за взимане на инв.решение
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Тия сръбски аптеки излязоха златни...
              сигурно чичо ти очаква злато да потече от тях към вас...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Можете ли да кажете за какво ще се ползват парите от увеличението на капитала. Имам акции.
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  кое е по-важно
                  неконсолидираните или консолидираните резултати?
                  Според мен консолидираните, защото Консолидирания собствен капитал е 70 млн. лв., а Неконсолидирания 85,7 млн. лв. Тоест консолидацията има едни 15,7 млн. лв. натрупани загуби.

                  аз като журналист, се поотказвам да пиша по неконсолидираните данни, защото ще е малко шизофренично, първо "Осанна" после "Разпни го", ще си пиша само консолидирания

                  Консолидацията на „Софарма Трейдинг“ АД носи загуба от 3,5 млн. лв. спрямо неконсолидирания отчет, в който печалбата беше 5,8 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г.

                  Така консолидираната печалба остава само 2,33 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г., като се увеличава с 12,6% на годишна база, показва отчетът на дистрибутора, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.

                  „Софарма Трейдинг“ АД оповестява резултатите си ежемесечно. Практика, която има и „Монбат“ АД например. Но докато „Монбат“ от години публикува консолидираните си резултати, то „Софарма Трейдинг“ АД акцентира върху неконсолидираните, като първо оповестява месечните неконсолидирани данни и тримесечните неконсолидирани, които са едни и след това показва съвсем друга картина в консолидирания отчет. Както написахме горе, неконсолидираният отчет е с печалба от 5,8 млн.лв. за тримесечието, а консолидираният е с далеч по-скромните 2,33 млн. лв.

                  Отначало и „Монбат“ АД акцентираше върху неконсолидирания отчет, а консолидацията носеше загуби за групата. Много бързо обаче „Монбат“ АД възприе коректната практика и в месечните бюлетини вече се говори само за консолидирани резултати.

                  И вчера „Софарма Трейдинг“ отново публикува месечни данни. Печалбата преди данъци през април 2019 г. е 943 хил. лв. с ръст от 21% на годишна база. За първите 4 месеца на годината има увеличение на неконсолидираната печалба преди данъци с 18% до 7,4 млн. лв. Но каква информация носи това, преди да видим консолидирания отчет за първото полугодие след три месеца?


                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-283196/
                  Спорът "неконс. или конс." е излишен. Според мен и двата са важни. В първия се вижда най-добре как се развива и управлява конкретното предприятие-майка, а консолидирания отчет дава по-общата картина и отразява, доколкото е възможно, инвестиционната му политика. Всяка инвестиция, както се знае, изисква време и затова е нормално в този период (на експанзия) да има противоречие между двата отчета. Преди, когато се интересувах от отчетите на "Монбат" винаги се дразнех, че акцентираха текущо на консолидираните данни за сметка на неконсолидираните. Този подход държи акционерите в "майката" в известно неведение относно нейния мениджмънт. Пак казвам - и двата са важни. Решенията за дивидентите например се вземат на неконсолидирана база, а евентуалните загуби от консолидация могат само да "завършат картинката", като ни подскажат "защо няма да бъде разпределен дивидент" или "защо ще бъдат разпределени 20% от печалбата, а не 60%" примерно...
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    кое е по-важно
                    неконсолидираните или консолидираните резултати?
                    Според мен консолидираните, защото Консолидирания собствен капитал е 70 млн. лв., а Неконсолидирания 85,7 млн. лв. Тоест консолидацията има едни 15,7 млн. лв. натрупани загуби.

                    аз като журналист, се поотказвам да пиша по неконсолидираните данни, защото ще е малко шизофренично, първо "Осанна" после "Разпни го", ще си пиша само консолидирания

                    Консолидацията на „Софарма Трейдинг“ АД носи загуба от 3,5 млн. лв. спрямо неконсолидирания отчет, в който печалбата беше 5,8 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г.

                    Така консолидираната печалба остава само 2,33 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г., като се увеличава с 12,6% на годишна база, показва отчетът на дистрибутора, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.

                    „Софарма Трейдинг“ АД оповестява резултатите си ежемесечно. Практика, която има и „Монбат“ АД например. Но докато „Монбат“ от години публикува консолидираните си резултати, то „Софарма Трейдинг“ АД акцентира върху неконсолидираните, като първо оповестява месечните неконсолидирани данни и тримесечните неконсолидирани, които са едни и след това показва съвсем друга картина в консолидирания отчет. Както написахме горе, неконсолидираният отчет е с печалба от 5,8 млн.лв. за тримесечието, а консолидираният е с далеч по-скромните 2,33 млн. лв.

                    Отначало и „Монбат“ АД акцентираше върху неконсолидирания отчет, а консолидацията носеше загуби за групата. Много бързо обаче „Монбат“ АД възприе коректната практика и в месечните бюлетини вече се говори само за консолидирани резултати.

                    И вчера „Софарма Трейдинг“ отново публикува месечни данни. Печалбата преди данъци през април 2019 г. е 943 хил. лв. с ръст от 21% на годишна база. За първите 4 месеца на годината има увеличение на неконсолидираната печалба преди данъци с 18% до 7,4 млн. лв. Но каква информация носи това, преди да видим консолидирания отчет за първото полугодие след три месеца?


                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-283196/
                    Тия сръбски аптеки излязоха златни...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                      Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета19:06

                      Април е пореден месец на забележителни резултати показва отчетът на фармацевтичният лидер Софарма Трейдинг АД. В четвъртия месец на годината компанията реализира приходи на стойност 58 743 хил. лв., което представлява увеличение от 11% спрямо отчетените 52 950 хил. лв. през 2018 г. За същия период печалбата преди данъци бележи ръст от 21% до 943 хил. лв.
                      Постигнатите резултати през април оказват положително влияние върху акумулираните показатели на Софарма Трейдинг АД. За периода януари-април компанията е продала стока на стойност 252 570 хил. лв. или с 8% повече спрямо отчетените 234 599 хил. лв. през първите четири месеца на предходната година. От своя страна печалбата преди данъци с натрупване нараства с 18% до 7 400 хил. лв. сравнено с 6 292 хил. лв., реализирани през 2018 г.
                      кое е по-важно
                      неконсолидираните или консолидираните резултати?
                      Според мен консолидираните, защото Консолидирания собствен капитал е 70 млн. лв., а Неконсолидирания 85,7 млн. лв. Тоест консолидацията има едни 15,7 млн. лв. натрупани загуби.

                      аз като журналист, се поотказвам да пиша по неконсолидираните данни, защото ще е малко шизофренично, първо "Осанна" после "Разпни го", ще си пиша само консолидирания

                      Консолидацията на „Софарма Трейдинг“ АД носи загуба от 3,5 млн. лв. спрямо неконсолидирания отчет, в който печалбата беше 5,8 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г.

                      Така консолидираната печалба остава само 2,33 млн. лв. за първото тримесечие на 2019 г., като се увеличава с 12,6% на годишна база, показва отчетът на дистрибутора, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.

                      „Софарма Трейдинг“ АД оповестява резултатите си ежемесечно. Практика, която има и „Монбат“ АД например. Но докато „Монбат“ от години публикува консолидираните си резултати, то „Софарма Трейдинг“ АД акцентира върху неконсолидираните, като първо оповестява месечните неконсолидирани данни и тримесечните неконсолидирани, които са едни и след това показва съвсем друга картина в консолидирания отчет. Както написахме горе, неконсолидираният отчет е с печалба от 5,8 млн.лв. за тримесечието, а консолидираният е с далеч по-скромните 2,33 млн. лв.

                      Отначало и „Монбат“ АД акцентираше върху неконсолидирания отчет, а консолидацията носеше загуби за групата. Много бързо обаче „Монбат“ АД възприе коректната практика и в месечните бюлетини вече се говори само за консолидирани резултати.

                      И вчера „Софарма Трейдинг“ отново публикува месечни данни. Печалбата преди данъци през април 2019 г. е 943 хил. лв. с ръст от 21% на годишна база. За първите 4 месеца на годината има увеличение на неконсолидираната печалба преди данъци с 18% до 7,4 млн. лв. Но каква информация носи това, преди да видим консолидирания отчет за първото полугодие след три месеца?


                      https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-283196/

                      Коментар


                      • Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета19:06

                        Април е пореден месец на забележителни резултати показва отчетът на фармацевтичният лидер Софарма Трейдинг АД. В четвъртия месец на годината компанията реализира приходи на стойност 58 743 хил. лв., което представлява увеличение от 11% спрямо отчетените 52 950 хил. лв. през 2018 г. За същия период печалбата преди данъци бележи ръст от 21% до 943 хил. лв.
                        Постигнатите резултати през април оказват положително влияние върху акумулираните показатели на Софарма Трейдинг АД. За периода януари-април компанията е продала стока на стойност 252 570 хил. лв. или с 8% повече спрямо отчетените 234 599 хил. лв. през първите четири месеца на предходната година. От своя страна печалбата преди данъци с натрупване нараства с 18% до 7 400 хил. лв. сравнено с 6 292 хил. лв., реализирани през 2018 г.

                        Коментар


                        • Софарма Трейдинг“ е спечелила договор за 1,7 млн. евро за „Майчин дом“


                          Компанията ще достави на държавната болница роботиризирана система за хирургични операции

                          Българският търговец на лекарства „Софарма Трейдинг“ е подписал договор за 3,33 милиона лева (1,7 млн. евро) за доставка на роботизирана система за хирургични операции в държавната болница "Майчин дом" в София.

                          Договорът е бил подписан още на 30 април, обявиха от болницата по-рано днес, цитирани от SeeNews.

                          “Софарма Трейдинг“ e представила единствената оферта в процедурата за възлагане на поръчката. Компанията е подразделение на българския производител на лекарства „Софарма“.
                          Investor.bg
                          Last edited by dici; 20.05.2019, 14:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                            Тоест Варненските аптеки са франчайз, така ли да разбирам.
                            Питам понеже мисля, че всички аптеки в Пловдив са си на дружеството?
                            Така или иначе брандът е с много потенциал и става все по предпочитано място за набавяне на медикаменти, козметика и НЗОК разбира се.
                            Нямам акции, не е препоръка!

                            А "Санита"-бивша ...- владение на кого е варнеската....?
                            Може би "Калиман" - или някой от вътрешните джобове на "Чича"
                            Last edited by inta53; 19.05.2019, 21:47.

                            Коментар


                            • Тоест Варненските аптеки са франчайз, така ли да разбирам.
                              Питам понеже мисля, че всички аптеки в Пловдив са си на дружеството?
                              Така или иначе брандът е с много потенциал и става все по предпочитано място за набавяне на медикаменти, козметика и НЗОК разбира се.
                              Нямам акции, не е препоръка!
                              Мнението ми води до фалит !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                втората аптека във Варна, поставя се оборудването
                                очаквам още
                                НАЙ сме

                                Коментар

                                Working...
                                X