IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като прегледах протокола от ОСА на 07.06.2019 г. не видях нищо интересно, с което да ме накара да отида на следващото. Единственото което ми хареса, че не се стиснаха (като майката) и разпределиха регулярния 0,30 лв дивидент. Можеше и да е повече, с оглед на по-голямата печалба... Остава да се надяваме на капиталова печалба

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Само за инфо във Варна правят още две аптеки... Мисля, че общо са четири към момента.
      Време беше да навлязат в северна България и да започнат от най-големия град.

      Коментар


      • Само за инфо във Варна правят още две аптеки... Мисля, че общо са четири към момента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          И какво излиза - отиваш на собирще на компания от групата и си уреждаш живота . Доста лесно било, ще взема и аз да се пробвам. На тези събрания само Форти ли е бил? Поканите за тях се печелят с някаква томбола ли, че намесваш късмета?

          П.П. Хаххаа, старата песен на нов глас. Хайде да се спра на време
          По-добре се спри, като не си наясно, че и ти съвсем изхвърча вече, щом сам си се смееш.
          търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

          Коментар


          • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

            Да взема да ти кажа, че чак се правиш че не си го знаеш -
            отишъл си случайно на едно сборище на бившето медика
            И какво излиза - отиваш на собирще на компания от групата и си уреждаш живота . Доста лесно било, ще взема и аз да се пробвам. На тези събрания само Форти ли е бил? Поканите за тях се печелят с някаква томбола ли, че намесваш късмета?

            П.П. Хаххаа, старата песен на нов глас. Хайде да се спра на време
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

              Да взема да ти кажа, че чак се правиш че не си го знаеш -
              отишъл си случайно на едно сборище на бившето медика
              не отидох случайно, отидох с цел - да се запозная с г-н Донев
              Владо Панев ни запозна преди 11 години

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                не е вярно, това, което си написал за мен
                не разбрах как се забогатява случайно?
                Да взема да ти кажа, че чак се правиш че не си го знаеш -
                отишъл си случайно на едно сборище на бившето медика
                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Напомням за кафето в петък !!! След ОС на Софарма АД - в кабинета на г-н Донев !!!
                  Ае бегай па и ти с тва кафе бе !!! Ка па не ти омръзнА?
                  кафе та кафе...

                  Коментар


                  • Напомням за кафето в петък !!! След ОС на Софарма АД - в кабинета на г-н Донев !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Не че искам да ви се бъркам в нещата тук (нямам акции, не бих купил на тази цена, към 5 лева бих се замислил, но не много), но виждам две много сериозни неща в последните страници:

                      1. Тезата на 15% (когото уважавам, макар напоследък да ми звучи като предал се оптимист, който просто иска да повярва), зададена първоначално от фортифицирания - к'о ми говориш, ва, аз съм съм виждал с гусин Георгиев, той ми е рекъл, че сме най - кой си ти пред него, ва, серсемин прост! Ша му вярвам докрай, най-сме! Типичната теза на случайно забогатял човечец, който признава за авторитети само хората с повече пари от него, щото ако не си изкарал пари, значи си нищо (поне фортис така мисли)

                      2. За дю дилиджанса - тъй като съм виждал не един такъв, а наскоро много се смях със сделката за Експресбанк, където уж велик дю дилиджанс, до такава степен велик, извършен от още по-велики хора, че сега са с дублирани позиции по всички нива на мениджмънта и не могат да махнат никой, щото експресбанкци хем вземат по-големи заплати, хем имат записани в договорите задължителни 2 заплати бонус, хем могат да ги махнат само след обезщетение от поне 4 заплати. И става мазальоч, обаче дю дилиджънса си е минал. Не съм запознат и на йота с положението, при което са купени шумадийците от хората тук, просто го споменавам.

                      Всеки сам да си решава и успех. За мен тази акция няма потенциал за растеж, но е напълно вероятно да греша. не е препоръкЪ
                      не е вярно, това, което си написал за мен
                      не разбрах как се забогатява случайно?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                        По твоята логика, Софармаси са на "+" и цялата загуба е от сърбия, така ли?
                        Ти си умен човек, ето ти цифри, смятай:
                        В софармаси обектите има около 3 магистри и купчина помощници. Наема е около 5 хил на месец. Заплата за маг.фармацевт не по - малко от 1500 лева (мое проучване 2017) чисто. Отделно осигуровки и т.н.
                        И...5000 + 9000( слагам помощниците по 900 грубо, осигуровки не ми се смятат) - имаш 14 000 чисти фиксирани разходи на месец.
                        Ха сега кажи колко продажби трябва да правят, за да са на нула (онази точка), при положение че имаш държавно ограничаване на надценката.
                        И това са бакалските сметки. Ами екипа, който е нает в трейдинга и сигурно е вече 80 човека, и е на отчетност в трейдинга.
                        Давай, вкарай цифрите и подай цифрата накрая, която е според теб.

                        А благородници колкото щеш - Софарма, Софарма Трейдинг, 10 или 15 бяха % на търгуваните на борсата акции. Разни такива ми минават през главата.
                        Почтен бизнес е трудно да се прави, ама нейсе. Понякога това е търпимо , ако ти излиза пасианса в друга посока.
                        Къде ли е келепира?

                        А в Сърбия заплатите са се оправяли (преди да ги купи Трейдинга) през комадировките на служителите.
                        Когато ги купи трейдинга всичко това стана светло. И не, дю дилиджънса не го е проспал. Но тава е калкулирано в цената на сделката. Както и да е.
                        Годишните продажби на аптека, за да е добра трябва да бъдат поне 2 мил. лева. Мисля, че стремежът е за 2.5 мил. лева, което е постижимо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                          Леко сгреших порядъка. Ако имаме продажби 100 000 лв месечно
                          Може да излезе на нула аптеката при 15% средна надценка.
                          Надценката там сигурно е сложно нещо, защото има и нелекарствени продукти, има ексклузиви, има промоции и т.н. Но...и разходите не са само 9000 +5000. Както казах това са грубите бакалски сметки. И както казах, далаверата да имаш верига аптеки е другаде.
                          Замислете се какво ще стане, ако .....се забрани реекспорта на лекарства?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Не че искам да ви се бъркам в нещата тук (нямам акции, не бих купил на тази цена, към 5 лева бих се замислил, но не много), но виждам две много сериозни неща в последните страници:

                            1. Тезата на 15% (когото уважавам, макар напоследък да ми звучи като предал се оптимист, който просто иска да повярва), зададена първоначално от фортифицирания - к'о ми говориш, ва, аз съм съм виждал с гусин Георгиев, той ми е рекъл, че сме най - кой си ти пред него, ва, серсемин прост! Ша му вярвам докрай, най-сме! Типичната теза на случайно забогатял човечец, който признава за авторитети само хората с повече пари от него, щото ако не си изкарал пари, значи си нищо (поне фортис така мисли)
                            Грую, става малко алкохолно парти, но и аз наистина ценя мнениета ти. Даже в едната капия сме заедно .
                            Не знам за Форти, но аз категорично не мисля, че щом някой има повече пари от друг, то той е и по-умен. Примерно Меси, Ескобар и безброй други контрастни примери на хора са много по-богати от всички хора, които развиват науката да кажем. Тук става въпрос за експертиза. Ако искам да развивам аптеки, няма да питам Ескобар как да го правя и т.н.
                            Относно доверието ми в Донев - истината е, че леко преекспонирам нещата в съседната тема и го правя умишлено защото наистина не разбирам какво толкова дразни хората, че някой техен непознат има доверие в друг човек. Също така не ми се вижда нормално акционерите в която и да било акция на света да бъдат обиждани и рогани. Просто принудително заставам на страната на онеправданите в моите очи. Имам само 1 акция от на Донев палитрата и на тези цени не мисля да проимвам на повече. За сравнение - до миналата седмица имах 10-тина в портфейла, към днешна дата са 6-7. Да, с най-голямо тегло ми е и да, намирам действията на Донев за логични. За всяко нещо, което не ми е харесвало в действията му съм чувал абсолютно логичен и онеправдаващ аргумент. С 2 думи - наистина му имам доверие, което обаче преувеличавам за форума.
                            Last edited by 15%; 03.06.2019, 15:10.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Не че искам да ви се бъркам в нещата тук (нямам акции, не бих купил на тази цена, към 5 лева бих се замислил, но не много), но виждам две много сериозни неща в последните страници:

                              1. Тезата на 15% (когото уважавам, макар напоследък да ми звучи като предал се оптимист, който просто иска да повярва), зададена първоначално от фортифицирания - к'о ми говориш, ва, аз съм съм виждал с гусин Георгиев, той ми е рекъл, че сме най - кой си ти пред него, ва, серсемин прост! Ша му вярвам докрай, най-сме! Типичната теза на случайно забогатял човечец, който признава за авторитети само хората с повече пари от него, щото ако не си изкарал пари, значи си нищо (поне фортис така мисли)

                              2. За дю дилиджанса - тъй като съм виждал не един такъв, а наскоро много се смях със сделката за Експресбанк, където уж велик дю дилиджанс, до такава степен велик, извършен от още по-велики хора, че сега са с дублирани позиции по всички нива на мениджмънта и не могат да махнат никой, щото експресбанкци хем вземат по-големи заплати, хем имат записани в договорите задължителни 2 заплати бонус, хем могат да ги махнат само след обезщетение от поне 4 заплати. И става мазальоч, обаче дю дилиджънса си е минал. Не съм запознат и на йота с положението, при което са купени шумадийците от хората тук, просто го споменавам.

                              Всеки сам да си решава и успех. За мен тази акция няма потенциал за растеж, но е напълно вероятно да греша. не е препоръкЪ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                                Леко сгреших порядъка. Ако имаме продажби 100 000 лв месечно
                                Може да излезе на нула аптеката при 15% средна надценка.
                                Ако персонала не взема заплати и не краде, може би

                                Коментар

                                Working...
                                X