IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

    От Софарма ли са взели заем, за да го изплатят или овърдрафт?
    Ахахаха, ще се разбере на тримесечния борсов

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Верно ли звуча притеснено?
      “важното е че са коректни” в коментар за Софарма показва плашеща неосведоменост, особено за тази група компании. То затова че няма значение го докараха дотук. Разбира се че има значение, особено ако си инвеститор.
      Трябва сериозно да преосмислиш подхода си по отношение на инвестирането.
      От последните 8 мнения по темата, половината са твои, затова имах предвид да не се притесняваш. От около 6-7 години чета как Софарма имоти е Понци-схема.Средната ми там е малко под 4лв. Сам можеш да видиш колко дивиденти съм получил. При трейдинга ми е малко по-висока средната, но там и дивидентите са малко по-високи. Така че акционерите в групата, не ни мисли. Аз за себе си преценките съм ги направил. Добри-лоши това е. Има и неща които не ми харесват, най-вече при Софарма, но това не значи да зачеркнем всичко направено през последните 6-7 години (през които имам наблюдения). Не мисля че трябва да се вижда само лошото или само доброто в една компания, просто защото в бизнеса няма само добро или само лошо. Правят се грешки, има лоши години, но има и печалби и добри попадения. Времето ще покаже коя гледна точка е била по-правилна. Аз другия месец ще си взема дивидента от Трейдинга, и тогава ще реша дали да преосмислям нещо в стратегията си... Благодаря за съвета все пак. Успех !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Какво значение има? Важно е че са коректни. Притесняваш се, ще кажеш че ти ще трябва да връщаш парите
        Верно ли звуча притеснено?
        “важното е че са коректни” в коментар за Софарма показва плашеща неосведоменост, особено за тази група компании. То затова че няма значение го докараха дотук. Разбира се че има значение, особено ако си инвеститор.
        Трябва сериозно да преосмислиш подхода си по отношение на инвестирането.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          Ами нека го дадат дивидента, че нали после ще си го вземат обратно като запишем от увеличението
          Кога има решение за увеличение на капитала?

          Коментар


          • Ами нека го дадат дивидента, че нали после ще си го вземат обратно като запишем от увеличението

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

              От Софарма ли са взели заем, за да го изплатят или овърдрафт?
              Какво значение има? Важно е че са коректни. Притесняваш се, ще кажеш че ти ще трябва да връщаш парите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                От Софарма ли са взели заем, за да го изплатят или овърдрафт?

                Коментар


                • До хейтърите

                  http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=3

                  Коментар


                  • file:///C:/Users/User/Downloads/Anno...ividend%20.pdf
                    в последната минута , но факт

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                      Защо обаче гласуват против малките акционери по ОСА,- неприятно е. Поне да се радват тихо и да не ломят с кривите си решения инвестициите на другите.
                      Според мен имат необяснима потребност, след като имат сляпа вяра да я показват с безусловно гласуване, в противен случай биха се объркали и самата концепция "Партньорство" би се обезценила!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                        Цялата група е много зле откъм ликвидност.
                        Като финансираш дългосрочни инвестиции на трети компании с кредитни линии и овърдрафти, нараства риска пред възможността да реализираш оперативната си дейност гладко, какво остава когато Софарма трябва да изплаща дивидентите на Софарма Трейдинг, но на своите акционери няма смисъл да раздава дивидент.
                        Важното е че партньорите не губат вяра, със сигурност не купуват, но са вярващи!
                        Защо обаче гласуват против малките акционери по ОСА,- неприятно е. Поне да се радват тихо и да не ломят с кривите си решения инвестициите на другите.

                        Коментар


                        • В компаниите на Чичо стана като инвестиралите в Историческия парк, остана само сляпата вяра

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Ще се окажеш прав;- и тук няма налични...


                            кешът е кът, хляба не стига деца!
                            Цялата група е много зле откъм ликвидност.
                            Като финансираш дългосрочни инвестиции на трети компании с кредитни линии и овърдрафти, нараства риска пред възможността да реализираш оперативната си дейност гладко, какво остава когато Софарма трябва да изплаща дивидентите на Софарма Трейдинг, но на своите акционери няма смисъл да раздава дивидент.
                            Важното е че партньорите не губат вяра, със сигурност не купуват, но са вярващи!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                              Ще се окажеш прав;- и тук няма налични...


                              кешът е кът, хляба не стига деца!
                              отново ще има малка цедка `a la monsieur Донев !!
                              След цеденето, той ще е с по- висок дял, а останалите "акционери" с пръст в устата ..

                              Инта прав си !!!

                              Коментар


                              • Ще се окажеш прав;- и тук няма налични...


                                кешът е кът, хляба не стига деца!

                                Коментар

                                Working...
                                X