IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    за любопитните - отпуската продължава, на море сме

    Предложение да направим морска среща, дали подлежи на споделяне?
    Така де, ние го правим почти всяка година на адрес по регистрация, а Варна си е представителен ДЦ.

    Коментар


    • за любопитните - отпуската продължава, на море сме

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

        Гледам, че и Доверие е купил 500 на 3,24. Явно се е върнал от отпуска.
        Не, просто се смени месецът от Август на Септември.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Огнян Донев взе да пазари: http://www.x3news.com/download/?id=441075
          Гледам, че и Доверие е купил 500 на 3,24. Явно се е върнал от отпуска.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Огнян Донев взе да пазари: http://www.x3news.com/download/?id=441075

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

              не разбирам от кафе, но и като съм там въобще не обръщам внимание на това, а на хората около мен
              кафето е едно за всички - наред !!!
              заповядай на следващата сбирка !!!
              Аз съм кафеман, хубаво е кафето ама кво от това?
              Повече не ми се губи време в заблуждаващо дрънкане. И кафето ти излиза все едно го пиеш в Швейцария. Ако разбира се си цениш времето. Явно годините на мажоритаря си казват думата...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                Според мен първите картони в мача ще се раздават когато Трейдинга реши да атакува болничен пазар в Сърбия. Сега видях в доклада (консолидирания), че Фьоникс са по-добре по пазарен дял в България. Интересно ми е защо, при положение че Трейдинга мачка на болничен, а отделно имат и верига (теоретично с потенциал). Въпроси, въпроси, въпроси. Отговори.....на следващото ОСА. Купих си акции (не е препоръка), все още обмислям дали да не присъствам. Фортис, правят ли хубаво кафе ))))?А а за бивши служители?
                не разбирам от кафе, но и като съм там въобще не обръщам внимание на това, а на хората около мен
                кафето е едно за всички - наред !!!
                заповядай на следващата сбирка !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Не претендирам да ми е ясно, просто различавам печалба от загуба. Аз лично не помня някога да съм чел че трейдинга работи на загуба (може и да греша). Имам си едно наум с експанзията на тези аптеки (не само в Сърбия), и засега "гледам мача отблизо"...
                  Според мен първите картони в мача ще се раздават когато Трейдинга реши да атакува болничен пазар в Сърбия. Сега видях в доклада (консолидирания), че Фьоникс са по-добре по пазарен дял в България. Интересно ми е защо, при положение че Трейдинга мачка на болничен, а отделно имат и верига (теоретично с потенциал). Въпроси, въпроси, въпроси. Отговори.....на следващото ОСА. Купих си акции (не е препоръка), все още обмислям дали да не присъствам. Фортис, правят ли хубаво кафе ))))?А а за бивши служители?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                    Спокойно днес им трябва дори още. По ниска цена
                    "Играта за софикс" май няма да "излезе", бита карта. според мен.(хипотетчините числени отигравки) и дано не стане силно Разочароваща книга в бъдеще. Немалко играчи може да подлъже, признавам, че и мен леко успя преди време, и го споделям за хората на които се е случило да препоръчам преди време като "дивидентна" и/или "сигурна" - че не достаттъчно сега, за да се троши време в опити за забогатяване , а в сравнение има и по-добри велпапета. Не е препоръка. Пазарът може да е пъти по изменчив, отколкото е нашата представа за него, -трябва да се тръгва по-често от презумпцията че совите не са това което са.... великите артии също.
                    не е препоръка
                    ps. жив и здрав да е дядо Коледа(y), - предвиди посоката, още в зародиша на аптечната експанзия
                    Last edited by precakanoto; 30.08.2019, 14:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Е, да, оповестени са сделките между свързани, но само като обеми. На нас ни трябват подробностите...
                      Продажби на услуги 4,087 3,976
                      в т.ч. компания-майка 3,973 3,832
                      в т.ч. дружества под общ контрол 6 9
                      в т.ч. дружества, контролирани от асоциирани
                      дружества на компанията майка 108 135

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                        Е, тези сделки са оповестени в междинния доклад, който иска да гледа. Мариан е стар финансист (даже мисля че сме били заедно 1998-2002 в Унсс)
                        Е, да, оповестени са сделките между свързани, но само като обеми. На нас ни трябват подробностите...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          Не може да се каже еднозначно, че дъщерните дружества са на загуба и затова консолидираната печалба е по-ниска от неконсолидираната. Възможно е чрез вътрешно групови сделки, префактуриране или други похвати печалбата да остава в компанията майка.

                          Дори на Мариян не всичко му е ясно, може би само на теб?!
                          Не претендирам да ми е ясно, просто различавам печалба от загуба. Аз лично не помня някога да съм чел че трейдинга работи на загуба (може и да греша). Имам си едно наум с експанзията на тези аптеки (не само в Сърбия), и засега "гледам мача отблизо"...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Не може да се каже еднозначно, че дъщерните дружества са на загуба и затова консолидираната печалба е по-ниска от неконсолидираната. Възможно е чрез вътрешно групови сделки, префактуриране или други похвати печалбата да остава в компанията майка.

                            Дори на Мариян не всичко му е ясно, може би само на теб?!
                            Е, тези сделки са оповестени в междинния доклад, който иска да гледа. Мариан е стар финансист (даже мисля че сме били заедно 1998-2002 в Унсс)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...eiding-288468/
                              Даже не мисля и да коментирам...
                              Не може да се каже еднозначно, че дъщерните дружества са на загуба и затова консолидираната печалба е по-ниска от неконсолидираната. Възможно е чрез вътрешно групови сделки, префактуриране или други похвати печалбата да остава в компанията майка.

                              Дори на Мариян не всичко му е ясно, може би само на теб?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/novini-i-ana...eiding-288468/
                                Даже не мисля и да коментирам...
                                Преди мног време спорих с един Софарма Фортис за загубите на дъщерните.

                                И как иначе, само вижте - друг доход, по-голям от печалба (преди , след, както си искате, така гледайте). Знам, че отстъпките от доставчици се отразяват в маржа, така че......Ако нема друг доход (разбирай преддистрибуцията на Софарма и кой знае какво, то няма печалба, ама грам.

                                Sofarma AD - индивидуален - 2 040 хил - друг доход
                                Софарма Трейдинг - индивидуален - 6 904 хил - друг доход
                                Софарма - консолидиран - 6 074 хил - друг доход
                                Т.е 4 000 само идват от Трейдинга, т.е 2900 са от групата
                                Last edited by econo_miss; 30.08.2019, 11:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X