IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • вариантите са два (според мен):
    - или чичикака е бил много недоволен от гусин Димитров (като си спомня какво прехвалсване имаше към него от НАЙ-чо, чак се умилявам ), ерго е решил да вземе неща а в свои ръце. Това е по-скоро бичи сигнал, макар че знаем какво значи да играеш карти с чичикака
    - или на гусин Димитров му е писнало от чичикака и си е бил камшика - дали е решил да си почива, дали политика (ма за чий му е тогава да напуска), дали ново предложение, щото е много учен и убаф - все тая. Това е много мечи сигнал, след като един от най-доверените хора на чичикака сам напуска кораба.

    да видим днес какво ще стане с акцийката, макар че на БФБ новините отдавна нямат никакво значение за нищо.

    П.С. Стандартно, главният гаулайтер по поизицията, търговищкия НАЙ-чо се покри и след време само ще се появи да каже едно НАЙ или да сложи някоя нищо не значеща цифричка. Но пък е в правото си, не е задължен да се явява по служба, особено когато резултатите не са добри, просто винаги ме е дразнел гьонсуратлъкът на определени хора, които се скъсват да хвалят дадена позиция, докато я продават, а след това се изсулват като бит пейраз и най-много да кажат умозаключително - то на тези нива само балъците купуваха. БФБ инвеститори, сър!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Интересно е как ще реагира пазарът утре. От една страна цената на акцията казва, че акционерите НЕ са били никак доволни от Димитров през последните години, но от друга такава смяна вещае спад по презумция. Любопитно ми е и дали Софарма би се включила като купувач ако нещата тръгнат надолу...

      П.П. След като излезнах от Софарма, напоследък си пазарувах тук с парите от там. Абе пак по бели гащи ме хващат
      Озадачен съм от предвещанието. Аз мисля, че е точно обратното, особено когато постът се отстъпва от мениджър, който е разочаровал стейкхолдърите. Уолгрийнс Буутс примерно е на +35% за последната една година, а Трейдингът не е, нищо че е част от т.нар. интегриран бизнес модел на Групата и определено има едж на местния пазар.

      Съвсем друг е въпросът, че БФБ не може да бъде лакмус за абсолютно нищо и че сме на около 100 години разстояние от това оценяването на топ мениджмънта да включва борсовото представяне.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
        Предвид всичко случващо се около групата, малко вероятно е това да е някакъв добре премислен ход. По ми прилича на емоционален, нервен изблик.
        Няма да се учудя Димитров сам да си е тръгнал. Интересно с какво ще се занимава от тук нататък.
        Аз не изключвам възможността за политическа кариера на г-н Димитров.

        Коментар


        • Предвид всичко случващо се около групата, малко вероятно е това да е някакъв добре премислен ход. По ми прилича на емоционален, нервен изблик.
          Няма да се учудя Димитров сам да си е тръгнал. Интересно с какво ще се занимава от тук нататък.

          Коментар


          • По-скоро ми говори за вътрешни спешни проблеми, като мерките са леко на пожар.
            Сякаш е открит предател в редиците и трябва първо да се изкорени, да се оценят щетите, а после постепенно да се оправят нещата.
            Никакъв коментар за Димитров - меко казано странно.
            Определено новината не е добра. Или поне както е поднесена.

            Коментар


            • Малко лаишко, ама сядане на чичо на "трона" не би ли трябвало да означава стягане на редиците и поемане към нови хоризонти?
              Мисля, че цената трябва да се стабилизира около 5лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Абе, къде е НАЙ-чо?
                В Доверие Обединен Холдинг
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Абе, къде е НАЙ-чо?
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Интересно е как ще реагира пазарът утре. От една страна цената на акцията казва, че акционерите НЕ са били никак доволни от Димитров през последните години, но от друга такава смяна вещае спад по презумция. Любопитно ми е и дали Софарма би се включила като купувач ако нещата тръгнат надолу...

                    П.П. След като излезнах от Софарма, напоследък си пазарувах тук с парите от там. Абе пак по бели гащи ме хващат
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Може да са поне 10-15 причини. Но в крайна сметка това са естествени неща.

                      Коментар


                      • ОЧАКВАХ още след излизането на 6-месечния консолидиран Мариян Йорданов да анализира отчета. Той имаше добри примери преди две или три години?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Опааа
                          след цялото размазване на цената + липсата на дивидент, това вече е студен душ?!?!

                          Коментар


                          • Това добра или лоша новина за акцията е според вас? За мен би била добра, ако се предприеме нещо кардинално, така че консолидацията да не изяжда голяма част от печалбата. Някакво преструктуриране или продажба на губещите придобивки.

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Опааа

                                Коментар

                                Working...
                                X