IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    и питането ти не е шега???
    Не се шегувам. Без никакви заяждания и ирония ми е интересно защото преди доста време сподели "Ще трябва да поживеем малко без дивидент" и звучеше все едно няма да продава. Но предвид последните събития се чудя дали все още е акционер и с колко % от първоначалните си акции.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      и питането ти не е шега???
      Че що да е шега - явно НАЙ-чо се изсули като мокра връв от карбуратор на търговищки юмз от 62-ра година Ноу НАЙ-чо, ноу парти - радвайте му се сега на "12" в Недоверие и не питайте много-много, дори и на шега - омертата е най-важната предпоставка за успеха на БФБ
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        За всичко това си прав! Интересно ми е до какви коефициенти може да се смъкне цената предвид изброеното. И още нещо ми е интересно - дали Фортис държи акциите си или ги е намалил/ излезнал напълно от тук.

        и питането ти не е шега???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Ами нека да поразсъждаваме малко,препродажба на компанията на по висока цена в близко бъдеще няма как да стан(част от по-голяма структура е и не може без нея),Търгово предложение от мажо също няма как да има скоро,напротив търси се още капитал,Обратно изкупуване не ми се вярва скоро,заради втората причина явно има нужда от капитал.Мажо и цялото му семейство продават с "кофата"(трябват им пари)...............и най накрая и дивидента спря.Ха сега кажи един ивеститор в момента на какво точно може да се надява ?
          П.П Имам останали едни 1000 броя и си ги държа ,но с "отвращение",както е модерно да се казва.
          Според мен....Към шестмесечието на индивидуално ниво има 560К парични средства, 260М вземания. От тях 140М от свързани лица. Как да раздадат дивидент като им се къса ликвидността. Според мен, всичко ще си дойде на мястото с развързването на възлите Софармаси и Сърбия. Започнат ли да печелят и да се самоиздържат дивидент пак ще има. Разсъжденията ми са при допускане за коректно поведение. Ако са намислили нещо мажоритарите...тазгодишния боб не се роди много
          Само да допълня, много назад ги дърпат болниците. Страшни задължения имат към трейдинга според мен. А и като се наслушахме кой как крал там... Това също е проблем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Ами нека да поразсъждаваме малко,препродажба на компанията на по висока цена в близко бъдеще няма как да стан(част от по-голяма структура е и не може без нея),Търгово предложение от мажо също няма как да има скоро,напротив търси се още капитал,Обратно изкупуване не ми се вярва скоро,заради втората причина явно има нужда от капитал.Мажо и цялото му семейство продават с "кофата"(трябват им пари)...............и най накрая и дивидента спря.Ха сега кажи един ивеститор в момента на какво точно може да се надява ?
            П.П Имам останали едни 1000 броя и си ги държа ,но с "отвращение",както е модерно да се казва.
            За всичко това си прав! Интересно ми е до какви коефициенти може да се смъкне цената предвид изброеното. И още нещо ми е интересно - дали Фортис държи акциите си или ги е намалил/ излезнал напълно от тук.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Положителен е, разбира се. Просто ще може да вземе до 1% от 1 милка, а си мисля, че ще иска повече .

              Иначе не мога да си обясня този огромен спад тук. За дивидента беше много кофти новина, но все пак мина доста време, а цената продължава да дълбае.
              Ами нека да поразсъждаваме малко,препродажба на компанията на по висока цена в близко бъдеще няма как да стане(част от по-голяма структура е и не може без нея),Търгово предложение от мажо също няма как да има скоро,напротив търси се още капитал,Обратно изкупуване не ми се вярва скоро,заради втората причина явно има нужда от капитал.Мажо и цялото му семейство продават с "кофата"(трябват им пари)...............и най накрая и дивидента спря.Ха сега кажи един ивеститор в момента на какво точно може да се надява ?
              П.П Имам останали едни 1000 броя и си ги държа ,но с "отвращение",както е модерно да се казва.
              Last edited by спекуланта; 06.10.2021, 13:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Звучи като стъпка в правилната посока,сега остава да се уточни какво точно се разбира като положителен финансов резултат.Например 1милка положителен финансов резултат ли е?
                Забележи, консолидирана,. Според мен има право ако е "+" печалбата, но и ако Общото събрание гласува. Поне така е написано.

                Last edited by econo_miss; 06.10.2021, 13:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Звучи като стъпка в правилната посока,сега остава да се уточни какво точно се разбира като положителен финансов резултат.Например 1милка положителен финансов резултат ли е?
                  Положителен е, разбира се. Просто ще може да вземе до 1% от 1 милка, а си мисля, че ще иска повече .

                  Иначе не мога да си обясня този огромен спад тук. За дивидента беше много кофти новина, но все пак мина доста време, а цената продължава да дълбае.
                  Last edited by 15%; 06.10.2021, 12:47.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    Софарма трейдинг АД-София представи покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 19-11-2021г. от 11:00 часа в София-1756, гр. София, район „Изгрев”, ул. „Лъчезар Станчев” № 5, Софарма Бизнес Тауърс, Партер, Софарма Ивент Център, при следния дневен ред:

                    Съветът на директорите, на основание чл. 223 от Търговския закон (ТЗ), свиква извънредно Общото събрание на акционерите на “СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД с Уникален идентификационен код на събитието: SFTGM19112021, което да се проведе на 19 ноември 2021 год. от 11:00 часа местно време по седалището на дружеството (09:00 UTC) в гр. София, район „Изгрев”, ул. „Лъчезар Станчев” № 5, Софарма Бизнес Тауърс, Партер, Софарма Ивент Център, а при липса на кворум на тази дата – на 10 декември 2021 год. на същото място и час и при следния дневен ред:

                    1. Освобождаване от длъжност на член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД на основание чл. 221, т. 4 от Търговския закон, чл. 27, т. 4 и чл. 31, ал. 1 от Устава на дружеството.
                    Предложение за решение: Общото събрание на акционерите освобождава от длъжност членa на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД Димитър Георгиев Димитров на основание чл. 221, т. 4 от Търговския закон, чл. 27, т. 4 и чл. 31, ал. 1 от Устава на дружеството.

                    2. Избор на член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД и определяне на гаранцията му за управление.
                    Предложение за решение: Общото събрание на акционерите избира следното лице за член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД, с мандат до 15.06.2024 г.:
                    Венцислав Стефанов Маринов
                    Определя се размер на гаранцията за управление, която новоизбраният член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД да внесе в 7-дневен срок от избирането му, а именно – трикратният размер на месечното брутно възнаграждение на новоизбрания член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД.

                    3. Изменения и допълнения на Устава на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД;
                    Предложение за решение: Общото събрание на акционерите приема промени в Устава на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД, както следва:
                    1) Чл. 36, т.2 се изменя и придобива следната редакция:
                    2. При положителен финансов резултат /печалба/ и по решение на Общото събрание, Изпълнителният директор има право да получи еднократно възнаграждение в размер до един процент от консолидираната нетна печалба на Дружеството.

                    4. Изменения и допълнения на политиката за възнагражденията на членовете на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД
                    Предложение за решение: Общото събрание на акционерите приема промени в политиката за възнагражденията на членовете на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД, както следва:
                    1). Чл. 9, ал. 1 се изменя и придобива следната редакция:
                    Съгласно Устава на Дружеството, при положителен финансов резултат /печалба/ и по решение на Общото събрание, Изпълнителният директор има право да получи еднократно възнаграждение в размер до един процент от консолидираната нетна печалба на дружеството.
                    Звучи като стъпка в правилната посока,сега остава да се уточни какво точно се разбира като положителен финансов резултат.Например 1милка положителен финансов резултат ли е?

                    Коментар


                    • Софарма трейдинг АД-София представи покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 19-11-2021г. от 11:00 часа в София-1756, гр. София, район „Изгрев”, ул. „Лъчезар Станчев” № 5, Софарма Бизнес Тауърс, Партер, Софарма Ивент Център, при следния дневен ред:

                      Съветът на директорите, на основание чл. 223 от Търговския закон (ТЗ), свиква извънредно Общото събрание на акционерите на “СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД с Уникален идентификационен код на събитието: SFTGM19112021, което да се проведе на 19 ноември 2021 год. от 11:00 часа местно време по седалището на дружеството (09:00 UTC) в гр. София, район „Изгрев”, ул. „Лъчезар Станчев” № 5, Софарма Бизнес Тауърс, Партер, Софарма Ивент Център, а при липса на кворум на тази дата – на 10 декември 2021 год. на същото място и час и при следния дневен ред:

                      1. Освобождаване от длъжност на член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД на основание чл. 221, т. 4 от Търговския закон, чл. 27, т. 4 и чл. 31, ал. 1 от Устава на дружеството.
                      Предложение за решение: Общото събрание на акционерите освобождава от длъжност членa на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД Димитър Георгиев Димитров на основание чл. 221, т. 4 от Търговския закон, чл. 27, т. 4 и чл. 31, ал. 1 от Устава на дружеството.

                      2. Избор на член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД и определяне на гаранцията му за управление.
                      Предложение за решение: Общото събрание на акционерите избира следното лице за член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД, с мандат до 15.06.2024 г.:
                      Венцислав Стефанов Маринов
                      Определя се размер на гаранцията за управление, която новоизбраният член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД да внесе в 7-дневен срок от избирането му, а именно – трикратният размер на месечното брутно възнаграждение на новоизбрания член на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД.

                      3. Изменения и допълнения на Устава на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД;
                      Предложение за решение: Общото събрание на акционерите приема промени в Устава на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД, както следва:
                      1) Чл. 36, т.2 се изменя и придобива следната редакция:
                      2. При положителен финансов резултат /печалба/ и по решение на Общото събрание, Изпълнителният директор има право да получи еднократно възнаграждение в размер до един процент от консолидираната нетна печалба на Дружеството.

                      4. Изменения и допълнения на политиката за възнагражденията на членовете на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД
                      Предложение за решение: Общото събрание на акционерите приема промени в политиката за възнагражденията на членовете на Съвета на директорите на „СОФАРМА ТРЕЙДИНГ” АД, както следва:
                      1). Чл. 9, ал. 1 се изменя и придобива следната редакция:
                      Съгласно Устава на Дружеството, при положителен финансов резултат /печалба/ и по решение на Общото събрание, Изпълнителният директор има право да получи еднократно възнаграждение в размер до един процент от консолидираната нетна печалба на дружеството.

                      Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      Новото ръководство на "Софарма трейдинг" има няколко счетоводни задачи

                      https://www.investor.bg/novini-i-ana...adachi-336181/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Не ти и трябва, сметките са точни!
                        Беше ми първа по тежест, но улових мига още при последните нива от 6,50-40 и надолу за 0та, голяма помощ ми бяха за цялостното им преструкториране...
                        Като гледам пазара, изглежда и той така чете новината.
                        Не изключвам посока 4,50 ако няма стабилизиращи "интервенции"
                        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

                          Демек, трябват му сега към едни 7 милиона лева, а като се зариби пазарът с варанти, след три години ще иска още 77 млн да събере.
                          Не е невъзможно, но за нашия пазар ми изглежда прекалено.
                          Трудно ми е да се навия на тази заигравка и ще пропусна.

                          Не ти и трябва, сметките са точни!
                          Беше ми първа по тежест, но улових мига още при последните нива от 6,50-40 и надолу за 0та, голяма помощ ми бяха за цялостното им преструкториране...

                          Коментар


                          • Е, аз предполагам за себе си, че ще пуснат дивидент догодина. Тоест държа си акциите и добавих преди десетина дена още с тази идея. Сега, дали ще стане е друг въпрос.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                              Съмнявам се, че ти и аз сме цел на това упражнение. Или има някой голям с интерес или мажоритарите ще изкупят варантите, защото вероятно знаят нещо, което ние не знаем.
                              Ако не пуснат отново дивидента сами ще си ги купуват и записват,дълбоко се съмнявам някой от ритейла да си вземе точно в този момент варанти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                                Съмнявам се, че ти и аз сме цел на това упражнение. Или има някой голям с интерес или мажоритарите ще изкупят варантите, защото вероятно знаят нещо, което ние не знаем.
                                Подобни приказки си обменяхме и при увеличението на Доверие.
                                Аукционът попари много надежди. Е аз не бях от тях, защото очаквах спих на аукциона, но най-радостното е, че при Доверие случаят имаше прилично възстановяване. Все пак там капиталът, който се търсеше директно от пазара беше значително по-малък от тези 77 млн след 3г.
                                Вече не вярвам в големи коснпирации. Пазарът е по-добър оценител и вярвам повече в това.

                                Коментар

                                Working...
                                X