IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    [/U]

    Ха, това е много интересно ! Спомням си преди година или две мисля, че беше г-н Донев ни насочваше именно към трейдинга като възможност за постоянен дивидент, а сега много странно насочва нещата към имотаджийската ! Дори ще перефразирам какво каза той тогава ! Въпроса тогава беше насочен към Софарма ,защо дивидента намалява там, а той в отговор каза,че който иска редовни дивиденти да инвестира в трейдинга !
    E все пак предстои увеличение при СФИ на една гросмайсторска цена - 3,90 и трябва малко реклама !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      +1
      ако съберете лев - пак акции
      Що не направиш разнообразие: купи си някакви други акции - или дори поне 2-3 златни кенгури, за да им се кефиш? А може би за предпочитане десетина напальони или дукати - защото - както казах преди време (подкрепяйки тезата си с мнението на учени професори), близането на златце е ного важно и полезно за здравето на кокълите и имунната система?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
        [/U]

        Ха, това е много интересно ! Спомням си преди година или две мисля, че беше г-н Донев ни насочваше именно към трейдинга като възможност за постоянен дивидент, а сега много странно насочва нещата към имотаджийската ! Дори ще перефразирам какво каза той тогава ! Въпроса тогава беше насочен към Софарма ,защо дивидента намалява там, а той в отговор каза,че който иска редовни дивиденти да инвестира в трейдинга !
        Че той не рече, че Трейдингът ще спре да цака дивидент? Само каза, че не гарантира, че той ще расте и расте и расте ежегодно, че понякога може да е и по-малко, ако пъкне готина възможност за инвестиция.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
          Мислех на точката за дивидента да гласувам "против" само за разнообразие, но реших, че все пак искам дивидент и затова гласувах "за"...
          Аз мисля: няма лошо дивидентът да е плаващ - една година може 30 стинки, другата - 10 стинки, може и хич - ако пъкне възможност за някаква силна и качествена инвестиция. Добрите инвестиции са винаги с приоритет.
          Фортиссов например не прави същото ли - а и повечето от нас? Земем дивидент - понякога го изхарчваме, понякога го реинвестираме (в същата компания или в друга секси компания), понякога частично едното и частично: другото.
          Впрочем това е плюсът на дивидентът - напримерно аз като взема трейдинговският - може пък да предпочета да го реинвестирам не в бизнесът с хапченцата, а в машиностроителството - напримерно казано - или пък в инвестиция извън България.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Ще се въздържа от коментар, за да не се получи игра на счупен телефон. А и въпросите ми бяха доста общи (поне повечето от тях), т.е. няма нещо кой знае колко интересно.

            Може би единственият по-интересен въпрос от моя страна беше за бъдещите дивиденти и дали можем да ги очакваме всяка година. Отговорът беше, че това е в зависимост от инвестиционната стратегия на компанията - засега има дивиденти и идеята е да има и за в бъдеще, но ако компанията има нужда от по-сериозен паричен ресурс за някоя по-мащабна инвестиция, нищо чудно и да няма дивидент.

            В тази връзка Огнян Донев направи коментар, за който преразказвам с мои думи и точно тук не искам да се получава играта на счупен телефон: ако човек държи на стабилен и предвидим дивидент, тогава по-подходящо е да се обмисли инвестиция в Софарма Имоти (без това да е съвет за покупка или продажба на акции), защото там вече големите рискове са преодоляни и бизнесът е по-предвидим в дългосрочен план, докато Софарма Трейдинг е динамично развиваща се компания и във всеки един момент може да се отвори подходяща инвестиционна възможност, която изисква паричен ресурс, и съответно дивидентът при СФТРД съвсем не е гарантиран.



            Ха, това е много интересно ! Спомням си преди година или две мисля, че беше г-н Донев ни насочваше именно към трейдинга като възможност за постоянен дивидент, а сега много странно насочва нещата към имотаджийската ! Дори ще перефразирам какво каза той тогава ! Въпроса тогава беше насочен към Софарма ,защо дивидента намалява там, а той в отговор каза,че който иска редовни дивиденти да инвестира в трейдинга !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              иска да каже че пак ще реинвестира 60-те К дивидент
              Хе-хе, е всичките 60 хилки, ли ?

              То бива, бива любов към инвестициите, ама....

              Форти, веднага отделяй едни 50 % за новата кола и една хубаво море със семейството.

              Пък другите 50 % си ренвестирай (според мен това 50/50 "инвестиции-харчлък" от дивидентната дохоност си е едно добро разпределение, особено пък като се има предвид и колко капиталова имаш за последната година , ама айде нея не я пипай )

              И един съвет, колкото и да знам че не ти трябва и да не ми го искаш, ама вземи диверсифицирай малко поне с реинвестициите (за вече инвестираните ми е ясно, че няма да го направиш)! Никога не можеш да си сигурен в бъдещето...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                Ей ви новини:

                Много хубаво събрание беше, много добра стратегия за развитие в близко и средно бъдеще, Огнян Донев отговори на много въпроси след самото събрание като около 1/3 от всички въпроси ги зададох аз.
                Ванко сега разбра ли защо някои сме омагьосани от групата.
                Визия, замах, интелект, прозрачност и достъпност за нас малките. Докато има такива компании управлявани от такива екипи съм оптимист за БГ.

                Част от въпросите ти са били задавани минали срещи и може би за това ти бе човека с най-много въпроси. Но мисля че за разлика от други компании тук не остана с неотговорен въпрос включително и на IT въпроса ти
                Поздрави и добре дошъл в отбора!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Колко не ти достигат? Всеки форумец ще се бръкне със сто кинта и си готов
                  благодаря за готовността
                  продължавам скромно да си карам фиата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                    Мениджмънтът има планове експанзията на Трейдинга да продължи, което е похвално и се радвам. Стъпването на сръбския пазар и отварянето на аптеки определено ще повиши и диверсифицира приходите.

                    И двете начинанията обаче не са евтини и ще изискват средства. Особено за аптеките, ако целта наистина е 30% пазарен дял в рамките на три години, няма как да се стъпва внимателно на пазара, примерно както го правят Газпром с бензиностанциите. Ще трябва бурно отварянето на нови аптеки в рамките на година, година и малко. В такъв случай защо 85% от печалбата се раздава като дивидент, вместо да се остави и реинвестира в компанията? Не искам да се заяждам или да поставям под въпрос стратегията на Трейдинга, просто ми е интересно откъде смятат да наберат ресурс. Вероятно ще поемат нови задължения. Някой пита ли за това на събранието
                    Г-н Димитров каза, че печалбата ще нараства достатъчно, за да може да се покриват новите задължения необходими за финансирането на новите инвестиции.
                    Мисля, че дивидентът може да спре ръста до тук, а ръста на печалбата да покрива част от инвестициите и разходите по лихви.
                    Определено смятам, че вложените средства в трейдинга ще имат по-добра възвръщаемост поради ефективно управление.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      добре дошла във форума
                      Мерси. Радвам се, че се запознахме.

                      Коментар


                      • Мениджмънтът има планове експанзията на Трейдинга да продължи, което е похвално и се радвам. Стъпването на сръбския пазар и отварянето на аптеки определено ще повиши и диверсифицира приходите.

                        И двете начинанията обаче не са евтини и ще изискват средства. Особено за аптеките, ако целта наистина е 30% пазарен дял в рамките на три години, няма как да се стъпва внимателно на пазара, примерно както го правят Газпром с бензиностанциите. Ще трябва бурно отварянето на нови аптеки в рамките на година, година и малко. В такъв случай защо 85% от печалбата се раздава като дивидент, вместо да се остави и реинвестира в компанията? Не искам да се заяждам или да поставям под въпрос стратегията на Трейдинга, просто ми е интересно откъде смятат да наберат ресурс. Вероятно ще поемат нови задължения. Някой пита ли за това на събранието

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          иска да каже че пак ще реинвестира 60-те К дивидент
                          +1
                          ако съберете лев - пак акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Колко не ти достигат? Всеки форумец ще се бръкне със сто кинта и си готов
                            иска да каже че пак ще реинвестира 60-те К дивидент

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              ...няма да си сменям колата - няма да ми стигнат парите и тази година
                              Колко не ти достигат? Всеки форумец ще се бръкне със сто кинта и си готов

                              Коментар


                              • Мен събранията не ме интересуват много. По-важно е компанията да се развива добре. Все пак акциите съм ги купувал с идеята да изкарам някой лев, а не да ходя по събрания.

                                Айде приятен уикенд от бате ви SOFIX ,който отива да лови риба!

                                Коментар

                                Working...
                                X