IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няма угодия за някои съфорумци, които от скука обикалят темите и хейтят наред без да са вкарали и два лева в някоя акция. Искаме добър и редовен дивидент - получаваме го, че и по два пъти годишно даже, а е гарантиран и по устав. Искаме обратно изкупуване, за да се подкрепя цената и да има възможност за изход на по-големи пакети - получаваме го. Искаме прозрачност на управлението - има редовни уебинари, а на ОСА се отговаря на всякакви въпроси от акционерите от мажоритарите лично. Искаме развитие - работи се активно и се инвестира в излизане на нови пазари и в пускане на нови продукти.
    Ами не знам какво още да поискаме - 50 % годишен ръст като Шелли? Може, но ще трябва и да си купуваме акцията на подобни мултипъли.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Тука капиталова не чакайте.
      Ако спихнат с 40% може и да купя тука...
      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

      Коментар


      • Тук Играч е само мажо. Взе 16 млн лв срещу 7.5% от компанията. За да ги "върне", ще трябва да раздаде 213 млн. като дивиденти. На това се казва Играч.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Тука капиталова не чакайте.
          Кристалната топка ли ви го показа, или питахте гледачките по Тянков ТВ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Тука капиталова не чакайте.
            Поне в тази тема нямаше нреализирани инвестиционни гений от малки населени места, но с големи претенции и дребни или никакви портфейли. Моля, ако е възможно, нека си остане така. Никой не ви кара да се бутате в хазарта, има кой да си купува и да му мисли за печелбите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

              Тука капиталова не чакайте.
              Колкото по-малко капиталова доходност имам на тази акция - толкова по-добре предвид съотношението дивидент/цена, което имаме в момента, особено когато изплащането на дивидент е задължително по устав.
              Аз доволно съм си купил на средна под минималната цена на обратното изкупуване и мисля да купя още ако цената продължи да не мърда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Засега са супер коректни. Дано продължават така.
                Тука капиталова не чакайте.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Телематик Интерактив България АД-София
                  Уведомление за паричен дивидент
                  17:54
                  Телематик Интерактив България АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
                  Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 11-03-2024 г. в София 1463. На ОСА е гласуван дивидент за 2022 г. в общ размер на 5054407.02 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.39 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.37 (само за акционери физчески лица) лв.
                  Прикачени файлове: Условие и ред за изплащане на дивидентите * Протокол от Общото събрание на акционерите *
                  Засега са супер коректни. Дано продължават така.

                  Коментар


                  • Телематик Интерактив България АД-София
                    Уведомление за паричен дивидент
                    17:54
                    Телематик Интерактив България АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
                    Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 11-03-2024 г. в София 1463. На ОСА е гласуван дивидент за 2022 г. в общ размер на 5054407.02 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.39 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.37 (само за акционери физчески лица) лв.
                    Прикачени файлове: Условие и ред за изплащане на дивидентите * Протокол от Общото събрание на акционерите *

                    Коментар


                    • Минимална цена на обратно изкупуване 15,00 лв + 0,39 лв дивидент = 15,39 лв
                      Пазарна цена - 15,20 лв

                      Гледам отстъпката и си допълвам. Акцията си носи добра дивидентна доходност и има стабилен ръстеж, като единствено регулативният риск според мен я държи ниско.

                      Ще отлепи скоро, най-късно след ОСА, но дотогава който внимава може да си купи евтинко.

                      Коментарът не представлява препоръка за покупка и/или продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                        Да дават по 1,40 дивидент на година, пък нека да не отлепя. Добавих още добро количество ................mad:
                        Напълно съм съгласен с теб!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                          На този етап листване другаде трудно би се случило. Компанията е твърде малка за Лондон или Франкфурт, а нашият хазартен пазар е миниатюрен, за да представлява интерес за институционални инвеститори да имат експозиция към него. Не така обаче биха стояли нещата, ако бизнесът на компанията се удвои след 3 години в резултат на външната експанзия. Накратко - твърде рано е за излизане на външна борса.

                          Бил съм на всички ОСА до момента.
                          Така е, така стоят нещата, рано им е и те си го усещат. Освен това има немного разпределена капиталова структура, малък е флоута все още. И аз не очаквам листване във франкфурт преди 3-5г, ако изобщо стаигне до листване

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                            Изобщо не се напъват да си развалят рахата и да се листват другаде. Бъдеще неопределено и евентуално. С такова впечателние останах след оса на което бях и се постави въпроса.
                            На този етап листване другаде трудно би се случило. Компанията е твърде малка за Лондон или Франкфурт, а нашият хазартен пазар е миниатюрен, за да представлява интерес за институционални инвеститори да имат експозиция към него. Не така обаче биха стояли нещата, ако бизнесът на компанията се удвои след 3 години в резултат на външната експанзия. Накратко - твърде рано е за излизане на външна борса.

                            Бил съм на всички ОСА до момента.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                              Ще намалее. В материалите за ОСА е записано, че целта на обратното изкупуване е намаляване на капитала. Според мен има два варианта:

                              1. При добро развитие на компанията / особено на експанзията / мажоритарят да продаде след време на заинтересовани лица от собствените си акции на много по-високи цени и така да увеличи free float- а , ако има интерес компанията да се търгува на чужда борса. Евентуално листване в чужбина може да стане комбинирано - чрез продажба на собствени акции и емитиране на нови. Такова развитие е възможно, ако компанията расте добре в следващите 2-3 години в чужбина и има планове за излизане на по-големи пазари;
                              2. Търгово предложение и сваляне от борсата, ако няма да се търси горното развитие.

                              Изобщо не се напъват да си развалят рахата и да се листват другаде. Бъдеще неопределено и евентуално. С такова впечателние останах след оса на което бях и се постави въпроса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

                                Доколкото виждам основният акционер Eldorado няма да продава акции. Интересно как ще се отрази цялата работа на free float.
                                Ще намалее. В материалите за ОСА е записано, че целта на обратното изкупуване е намаляване на капитала. Според мен има два варианта:

                                1. При добро развитие на компанията / особено на експанзията / мажоритарят да продаде след време на заинтересовани лица от собствените си акции на много по-високи цени и така да увеличи free float- а , ако има интерес компанията да се търгува на чужда борса. Евентуално листване в чужбина може да стане комбинирано - чрез продажба на собствени акции и емитиране на нови. Такова развитие е възможно, ако компанията расте добре в следващите 2-3 години в чужбина и има планове за излизане на по-големи пазари;
                                2. Търгово предложение и сваляне от борсата, ако няма да се търси горното развитие.


                                Коментар

                                Working...
                                X