IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Абе то и активите на Химимпорт са за няколко милярда ама ей го на пазарна капитализация 150мил.Не че срявнявам едното с другото ,просто искам да кажа че въпреки активите пазарът има друго мислене и оценка.Аз лично продадох(не беше скоро и беше на малко по високо ниво) защото не виждам голям потенциал за бърз растеж,нещата ще се случат но много бавно ,а аз изглежда "бързам" и съответно търся по-бързи коне.
    Благодаря за отговора! Стратегии разни. Според мен, повечето инвеститори на БФБ, ги мързи да четат отчети и да следят новините около инвестициите си. Иначе, ако някой намери грешка в сметките ми, ще е хубаво да ми ги посочи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
      Ако някой ми каже, защо продава на тези нива, ще съм много благодарен. Оценка на портфейла към 30.06.2023 -19 863 000лв. Към 31.12 .2023 ще е увеличена с 5 млн. от Кънвиниънс и намалена с 220 х.лв. от Биодит. Ако няма огромни обезценки при Ейт Инвестмънтс и Ендевър, а останат на същите нива, цената на акцията = 19 863 000+ 5 000 000 -220 000= 24 643 000÷ 9 113 200 = 2.70лв.
      Абе то и активите на Химимпорт са за няколко милярда ама ей го на пазарна капитализация 150мил.Не че срявнявам едното с другото ,просто искам да кажа че въпреки активите пазарът има друго мислене и оценка.Аз лично продадох(не беше скоро и беше на малко по високо ниво) защото не виждам голям потенциал за бърз растеж,нещата ще се случат но много бавно ,а аз изглежда "бързам" и съответно търся по-бързи коне.

      Коментар


      • Ако някой ми каже, защо продава на тези нива, ще съм много благодарен. Оценка на портфейла към 30.06.2023 -19 863 000лв. Към 31.12 .2023 ще е увеличена с 5 млн. от Кънвиниънс и намалена с 220 х.лв. от Биодит. Ако няма огромни обезценки при Ейт Инвестмънтс и Ендевър, а останат на същите нива, цената на акцията = 19 863 000+ 5 000 000 -220 000= 24 643 000÷ 9 113 200 = 2.70лв.

        Коментар


        • Ето и линк към уебинара

          https://www.youtube.com/watch?v=QILmCQWIeuE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

            Ще качат скоро. Беше интересно, отговориха изчерпателно на всички въпроси. Еbag се развива чудесно, другите също. Обезценили са само някакви гърци или кипърски, не разбрах кои, всичко друго вдига оценките си.
            Благодаря - ще чакам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              пак не намирам запис - някой успя ли да ги слуша днес?
              бихте ли споделили с няколко думи?
              Ще качат скоро. Беше интересно, отговориха изчерпателно на всички въпроси. Еbag се развива чудесно, другите също. Обезценили са само някакви гърци или кипърски, не разбрах кои, всичко друго вдига оценките си.

              Коментар


              • пак не намирам запис - някой успя ли да ги слуша днес?
                бихте ли споделили с няколко думи?

                Коментар


                • HR Capital

                  34 мин ·
                  На 07.12 от 10:30 ч. ще се проведе неформална среща с акционерите от типа "Питай ме всичко".
                  На нея ще може да се запознаете с плановете на HR Capital, да разберете подробности за компаниите от портфолиото ни, както и да получите информация от доклада за дейността за третото тримесечие.
                  Линк за регистрация за уебинара: https://us06web.zoom.us/…/tZYlcumurT0oG9U-D8S7k2rt…

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                    Преди сплита.
                    Аха, ама тогава цената е била друга.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                      Какви са тези числа?
                      Акциите на HRC са 9 113 199 бр.
                      Преди сплита.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Освен това не са учствали в увеличението и техните 19,17% вече са малко по-малко.
                        То увеличението е символично, само 500 акции, но е важна цената и кой ги е записал.

                        Коментар


                        • Освен това не са учствали в увеличението и техните 19,17% вече са малко по-малко.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Пазарна
                            капитализация
                            6 622 258
                            Брой емитирани акции 3 037 733
                            Оценката на "Кънвиниънс", компанията зад е-търговеца, достигна 84 млн. лв.

                            "Ейч Ар Кепитъл" държи около 20% от тази оценка *84 млн. лв.
                            но все още горят пари ...
                            Какви са тези числа?
                            Акциите на HRC са 9 113 199 бр.

                            Коментар


                            • Пазарна
                              капитализация
                              6 622 258
                              Брой емитирани акции 3 037 733
                              Оценката на "Кънвиниънс", компанията зад е-търговеца, достигна 84 млн. лв.

                              "Ейч Ар Кепитъл" държи около 20% от тази оценка *84 млн. лв.
                              но все още горят пари ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                                Това е ефектът "Алтерко"! Всички искат да притежават тази акция и разпродават по другите позиции без значение на каква цена. Така,, макар да нямам вече акции, продължавам да печеля от тази компания.
                                Може би - FOMO e голяма работа. Тия дни по-скоро е ефектът "Софарма", въпреки многото време до ОС-а.

                                Коментар

                                Working...
                                X